kje dobiti asimino po ne zlatarski ceni?

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
Evo, našel tukaj
samo je pri sosedih 3km prek meje od Središča pri Dravi. 50cm sadika za 7,5€ je že boljša cena. Gre kdo kaj mimo?
smile-1.gif
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
so različne. ene so samorodne ali kako se to imenuje to so cepljene ( ne potrebujejo opraševalca ), ene pa potrebujejo, tako, da potrebuješ vsaj dve rastlini

s cepljenjem si zagotoviš enake lastnosti na neki rastlini, kot jih ima donatorska rastlina.
 

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
mcn, mene ta cena moti in mi ne "diši". Je prepoceni. Verjetno vse vzgojene iz semen, cepljene pa je ?
Moja je bila okoli 30 € in odlično uspeva.
Predno naročiš pri tem prodajalcu asimino, si le preberi kaj več o asiminah in njihovi vzgoji na Googlu ( Asimina triloba). Poišči forum gartlc ; http://gartlc.mojforum.si/gartlc-about515.html
Veliko, veliko je tam opisanega.
Pa srečno !
 

ant

Pripravnik
No jaz imam doma sadiko asimine, ki sem jo spomladi posadil, letos pa sem od dobil nekaj koščic in bom poskusil sam vzgojiti sadiko, ki jo bom nato cepil s to asimino, ki sem jo letos posadil.

Trenutno imam koščice v hladilniku zaradi stratifikacije, nato pa jih bom vsadil. Upam, da bo uspelo in kaj vzkali.

Sicer pa tudi jaz priporocam gartlc.
 

Kaiser

Pripravnik
25. jul 2009
149
0
16
Agrolit v Mariboru jih ima, če ne pa naročiš in dobiš iz skladišča... Cena 22€ Držija pa približno 8 sort.
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Če kupim zdaj Asimino Prima (ker sem glih videl, da jih imajo na zalogi, vrtnarstvo Mirosan) jo lahko posadim zdaj ali jo rajši do sredine marca dam v klet. Prodaja pa se v lončku.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.872
8.894
113
EU
Lahko jo posadiž zdaj, ker še ni zmrznilo. Tako pravi moja žena, ki ima asimino :fredi:
 

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
Moj nasvet; Asimino pusti v lončku in jo postavi nekam v hišo, klet na ne pretopel, polsvetel prostor (tam, kjer imaš morda neprezimne rože). Preko zime jo rahlo zalivaj vsake toliko časa, ne preveč ! Spomladi jo lahko presadiš v zemljo z obvezno oporo stebla. Svetujem, da jo posadiš nekam na zatišno lego (občutljiva je na spomladansko zmrzal, ker takrat -aprila- cveti). Verjetno imaš sadiko zdaj veliko okoli 60 - 70 ali več cm. Take verjetno prodajajo. V kolikor pa je sadika zdaj še zelo majhna, je bolje da jo leto ali dve hraniš še kar v lončku in šele takrat presadiš v zemljo. Opozarjam, da paziš na korenine, ki verjetno segajo ven iz lončka, da jih ne polomiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Karakala

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
Prenašanje nizkih temperatur (tudi do -27do -30°C) je nekaj drugega, kot npr. aprilska pozeba, zmrzal. Imamo jo že kakih 7 let in že kar dobro vemo kako in kaj z njo.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Kak je pa sadež okus, kdaj rodi, koliko sadežev na velikem drevesu, koliko zrase drevo, kako močne korenine ima - globoke ?
 

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
Vse o asimini si preberi npr. v zgornjem linku od Gonzo, ali se sprehodi po stričku Googlu. Cveti proti koncu aprila, oprašujejo jo muhe, rodi konec septembra oz. začetku oktobra. Letos smo imeli (cca 200 cvetov) in okoli 50 sadežev,velikih okoli 10 do 17 cm na cca 3,5 m visokem drevesu. Kako globoke korenine ima ne vem. Če se bojiš za kake zidne temelje, ni problema. Okus ima po banani, mangu in ananasu.Zreli plodovi ne čakajo dolgo, le par dni oz. kakih 10-14 dni v hladilniku. Asimina je tudi lepo okrasno jesensko drevo. Popolnoma rumene liste pri odpadanju shranimo, posušimo in zdrobljene namočimo v vodo ter to precejeno mešanico uporabljamo za zaščito povrtnin proti raznim boleznim.

.
1.jpg
2.jpg
4.jpg
3.jpg

5.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX