KitchenAid Artisan

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
No ja - kupil Kodo, sedaj zabezecal navzgravžno rumenega Artisana, ker ugotovil, da če bom tedensko gonil starega Boscha s kilo moke, da pač iz te moke ne bo kru... - eeee, pice.

Hebi ga - nečaki, svak in svakinja, pa tudi tast in tašča so zavohali, da moje pice sploh niso slabe, sploh za to ceno (tj. “dobiš”) ne. :gorjaca::jok::bonk:
Pa še ves pir požerejo.

Koji krščen duš sem šel Kodo nabavljat :bonk: - a twinman ?!? :p

Šalo na stran - čim delaš s kilo moke +, pokleknejo “plastičarji”. Če pa še potem še kaj drugega mesiš - pite, torte, vlečeno testo za štruklje in še se kaj najde, ni napak, da imaš kaj bolj konkretnega na pultu.

edit: typo
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in dentex

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
Kot pravi gr69jest mam rdečga ko se enkrat lotiš vsega z ta pravo mašino veš da je vredna vsakega centa. Drugače kitchen aide veliko uporabljajo v lekarnah za izdelavo mazil in vem za dva ki se dnevno brez nekih omembe vrednih servisov vrtita že preko 20 let
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.198
394
83
Las Vegas
Ni poanta v tem,

Ja uunija mam, kitchen aida tudi, v Verace grem pa čeprav mi je Ohara v Zagrebu Rijeki boljša.
Pečem ko mi paše, ko mulci hočjo, ko softi reče, k se mi dvigne.

Gre za dogodek tako kot bbq ribbs al pa pulled pork.
Drgač pa petra 1,8 kile moke un link k sm ga pripopal pa je za ene 16 do 20 pic, odvisn kolk se mi jih najavi. Nazadnje sem dvojno dozo delal, pa mi jih je za naslednji krog ostalo 8 pa sta jih mulca z prijateljicama sesula za zabavo, jest sme pojedel pol moja tudi.

Nekatere ženičke si rade omislijo najnovejše kuhinje, gadgete ni da ni, kuhinja kot iz kataloga. Kuhinjo pa nato uporabijo za kuhanje čaja v vrečici pa morda še kavo...

Verjamem da tebi ki znaš kaj pripraviti in tudi veliko kuhaš koristi in je izkoriščen tak pripomoček..
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
579
113
A 175 ka je vredu tudi za kruh?


Po mojih izkušnjah zelo v redu. Un heavy duty ta velik je sigurno boljši, tako kot pravi twinman, ampak meni za vse povsem zadošča navaden artisan. Več kot odličen je. Edino če delaš veliko količino, moraš pač dvakrat, zaradi velikosti posode, ne zaradi moči aparata.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ali pa daš 50-60€ zraven in kupiš kot je treba in ne očitno rabljen/testiran B-Ware za katerega niti TOČNO ne veš zakaj je B-Ware (vsaj jaz nisem zasledil točnega razloga).

Instandgesetztes Gerät, geprüft und gereinigt, Originalverpackung ist (leicht) beschädigt, Gebrauchsspuren, das Zubehör ist komplett, Garantie des Herstellers läuft bereits seit dem 18.02.2019, 1 Jahr Gewährleistung seitens computeruniverse.

https://www.alternate.de/KitchenAid...mpaign=K%C3%BCchenmaschine/KitchenAid/1311097

ali preko meje v prvem Mediamarktu

https://www.mediamarkt.at/de/produc...481||p|price comparison_mm-produkte-nat_3222|
 
  • Všeč mi je
Reactions: matofill

stop

Majstr
5. sep 2007
3.198
394
83
Las Vegas
Ali pa daš 50-60€ zraven in kupiš kot je treba in ne očitno rabljen/testiran B-Ware za katerega niti TOČNO ne veš zakaj je B-Ware (vsaj jaz nisem zasledil točnega razloga).

Instandgesetztes Gerät, geprüft und gereinigt, Originalverpackung ist (leicht) beschädigt, Gebrauchsspuren, das Zubehör ist komplett, Garantie des Herstellers läuft bereits seit dem 18.02.2019, 1 Jahr Gewährleistung seitens computeruniverse.

https://www.alternate.de/KitchenAid...mpaign=K%C3%BCchenmaschine/KitchenAid/1311097

ali preko meje v prvem Mediamarktu

https://www.mediamarkt.at/de/product/_kitchen-aid-5-ksm-125-eob-artisan-onyx-schwarz-4-8l-1535481.html?rbtc=gei|pf|1535481||p|price comparison_mm-produkte-nat_3222|

Jaz mislim da je trenutno še vedno najugonejši nakup tale?
https://www.electronic4you.si/catalogsearch/result/?q=5KSM175PS

Kot rečeno pa ti mora biti všeč butterrumena...
 

stop

Majstr
5. sep 2007
3.198
394
83
Las Vegas
Pojma nimaš. Merilo je gram, ne kila. Tsss!

Različna cena zaradi BARVE!

Ampak kje so 'priključki' ?

Zubehör Rührbesen, Knethaken, Schneebesen

3 priključki prvega ne znam prevest, drugi je za gnetenje, tretji za sneg-metlica.

Barvo sem pa omenil da moraš imeti rad to ki je na voljo.


Pri majdiču pa dajo zraven še šefle...moraš pa menda do celovca it ker ne pošiljajo v slo

https://www.majdic.at/kitchenaid-5ksm175psebf-178509.html?utm_source=MAJDIC.GEIZHALS.AT&utm_medium=Preisvergleich&utm_content=kitchenaid 5ksm175psebf+178509+HG60+SO600+GR6001
 
Nazadnje urejeno:

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
brane_new moja izkušnja z priključki

Metlice gnetilke nucaš ok, navečkrat rabim ta drugo posodo za testo ali pa za kaj zmiksat, ožemalca nisem nikoli nucal, mlin za meso večkrat kot pa kajkoli drugega. Za testenine sem dal mami, mi je gušt na roko delat na ta staro makino. Mlin ya oreščke imam ampak ga ponuca mati, ko mi potico peče.

Dejansko največ nucam mlin za meso in gnetilko za testo pa dve kastroli. In žal mi je da mlina nisem vzel posebaj razlike bi bilo 45 eur
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Sem šel malo preverjati tudi 175 model, ki mene zanima v rdeči barvi in ja zgleda, da v Celovcu bijejo krvav, res krvav boj za stranke, saj je Majdič večinoma odtenek cenejši od electronic4you in ja doda šefle do 31.8.2019, zanimivo pa, da tudi Mediamarket Celovec nikakor ni od muh. https://www.mediamarkt.at/de/category/_küchenmaschinen-27469.html?searchParams=/Search.ff?filterTabbedCategory=onlineshop&filterCategoriesROOT=Haushalt%C2%A7MediaATdec27031&filterCategoriesROOT%2FHaushalt%C2%A7MediaATdec27031=K%C3%BCchenmaschinen%2C+Mixer%2C+Smoothie%C2%A7MediaATdec27369&filterCategoriesROOT%2FHaushalt%C2%A7MediaATdec27031%2FK%C3%BCchenmaschinen%2C+Mixer%2C+Smoothie%C2%A7MediaATdec27369=K%C3%BCchenmaschinen%C2%A7MediaATdec27469&filteravailability=1&filterbrand=KITCHEN+AID&channel=mmatde&productsPerPage=25&followSearch=9935&disableTabbedCategory=true&navigation=true&sort=price&view=&page=

Me pa malo begajo modeli, vidim, da so celo classic 250w ......

Torej če kdo še kaj najde ali pa kak naš trgovec , ki imajo 200 + cene napram Celovcu, kaj spusti......

Modeli so pa classic, 125, 150, 175, 185 , kje kaki opisi, med 175 in 185 naj bi bile razlike v pripomočkih, ki so pri 185 kovinski, kaj pa ostalo....
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Vsi Artisani 125, 175 in 185 imajo enak motor in prenose, razlike se so v “dodatkih” v paketu.

125 - samo 4,8 l skleda, 3 mešala kovinska “emajlirana”
175 - 4,8 l skleda, 3 l skleda, zaščitni pokrov z luknjo za dodajanje med mešanjem, 4 mešala kovinska emajlirana (dodatno k 125 modelom je mešalo z “mehkim” robom, ki pobira vse s stene sklede
185 - enake sklede (popravek - ta velika skleda je matirana) in pokrov kot 175, 3 mešala “rostfraj”, ki jih lahko pomivate v pomivalnem stroju (manjka tisto z mehkim robom), vijaki, ročke kromirane (175 črni bakelit)

Malo se sicer bojim, da bo pri tistemu “Butterblumegelb” manjkalo kaj od dodatkov - zvem pozno popoldan, ko ga dvignem (ali ne, če ne bo vsega) v Grazu.

Glede šefl pa se mi zdi, da je akcija KitchenAida in ne samo Majdiča - moram še enkrat prebrati.
 
Nazadnje urejeno:

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Ja v celovcu ima, poleg Majdiča enake cene še Saturn in Mediamarkt pa povsod so šefle, no sam bom dal par 10 eur več od rumenega in vzel onega apple rdečega . Se splača še kake dodatke nabaviti, ali je bolj ko ne vse pogojno uporabno , oziramo kaj od dodatkov svetujete... ?

Če gre kdo v Celovec .... ??? Meni se ne ljubi samo za to hoditi ali ima kdo izkušnje z dobavo po pošti ali kurirju in koliko to še zraven stane ?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Ne. Saj pravim “navadna 175” - nix spešl ekšen ozr. nix sonderkomplet.

Če bi bil še flajšvolf zraven bi že blo perverzno.

Tistega bom mogoče kupil posebej.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Saj plastični je običajno zraven samo v spešl akcijah.

nifsezlatokarsesveti.press

Drugače pa ja - če že samo kovinski.

edit: je plastični tudi v “redni” prodaji - kovinski ni niti 2x dražji - samo 1,9x :eek:
Čakamo neko akcijo ...
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
Na mojimplastiki se po eni toni mesa že kravžla ni več tolk kompaktna. Drgač pa super nabava uspešno maltretiranje ti želim.
Dej se ti bo še twinman slinu k bo tvoje pizze gledu :cool::nazdravje::valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69