Kitanje, tudi šola, v Grčiji, celina:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.067
789
113
prosil bi za destinacije, če mogoče s katero nisem seznanjen. Znane so mi, Lefkada, Lemnos, Rodos. Je mogoče kaj v bližini Halkidike proti Atenam na celini? Tja je najlažje priti, prav bi nam prišla izposoja opreme in kakšna ura šole. Zanima me tudi, če je na Lemnosu kakšen kamp? Google ga ne pozna..
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Za kitanje je ena dobra šola v Mariboru - srednja gradbena. ;)

Za kajtanje pa je po moje idealen plac med prvim in drugim prstom Halkidiki od Nea Potidea, čez Mamas beach pa vse do Kalives beach, je pa vprašanje kako je z vetrom v tvojem terminu.



 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.067
789
113
Zdaj sem po teh linkih našel ta spot, ki se nahaja tukaj. Hvala. Predvsem za Halkidiko. Veter še študiramo, prav bi prišla kakšna šola.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jaz mislim, da ti je Lefkada - Plaža Agios najboljši spot daleč okoli, pa še če greš z avtom dol je idealno čez MK kar padeš tja.

 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.067
789
113
Hvala. Imam otroka stara 5 in 3. Kajtat želi žena, jaz bom sproti malo pobral znanje. Tako, da gremo na road trip v kamp, da bo za vse žur. Da imam avto za mobilnost in da lahko za vse naredim dopust. Zato nama Lefkada ne diši najbolj, tam sva že bila, je lepa, a nepraktična za zdaj. Plaže le z avtom in 300 stopnic, sonce, brez sence. Za otroke je Halkidika zakon. Ali nekje blizu. Lemnos žal nima kampa. V apartma si nihče od nas ne želi. Imamo hišo, šotor je pa zakon.

V okolici Lefkade sem gledal kamp cca. 20 km severno blizu Preveze in še enega z vodnimi športi cca. 40km severneje. To bi lahko malo s šolo pokombiniral, ampak iščeva še druge možnosti, če kdo ve kaj. Kajt opremo bova najbrž rabljeno kupila, da bodo še prilike za samoučenje. Tako, da izposoja ni pogoj.
 

tonton

Zelenc'
16. mar 2022
2
0
1
Dobra kombinacija s kampom čist ob morju in kajt šolo, je na Hrvaškem na Neretvi (pri izlivu reke v morje). Tam so res odlični pogoji, nizka in mirna voda brez valov in dovolj vetra, cca 80-90% dni. Na hrvaškem je še nekaj šol, ampak nikjer nimajo tako dobrih pogojev. Tam je več šol, tudi zelo kvalitetna slovenska, kjer te naučijo vse kar moraš znati: https://www.kanzakite.com/sl/lokacije-tecajev-kajtanja/neretva/
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Mat so eni zagnanai. zelenc-i
2 let star post. Zaprt.
Nič naj bo. Bo pa predlog za letošnji dopust.
OPS!
Nič ne bo letos! Pa de Švedska 4 tedne. :)