Kitanje gipsa

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Spoji so pokitani do konca, zdaj pa mi eni pravijo da se morajo celotne stene prevleci se z jubolinom recimo, drugi pa da ni treba. Ima kdo kake pametne razloge za eno ali drugo stran?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Aha to je razlog za kitanje. Spoji. Bom pobrusil z zirafo in testno pobarval eno malenkost. Seveda je logicno, ze na dotik ni isto.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.656
1.580
113
Vpojnost gipsa in papirja ni ista, zato se zna poznati razlika na barvi. Brez kitanja delajo samo največji šalabajzerji
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
V bistvu ne, ker po tehničnih listih in navodilih je oboje pravilno. Odločitev vsakega posameznika. Če se pa vpraša, kaj jest naredim, je pa odgovor da pokitam, ker je to pametno, seveda pa ni potrebno. Bo šlo zdej v kišto?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
V bistvu ne, ker po tehničnih listih in navodilih je oboje pravilno. Odločitev vsakega posameznika. Če se pa vpraša, kaj jest naredim, je pa odgovor da pokitam, ker je to pametno, seveda pa ni potrebno. Bo šlo zdej v kišto?
sej Krekovi odgovori so tudi iz navodil za cepivo. cepiš se, razen če se ne cepiš. Odločitev vsakega posameznika. enako kot kitanje al pa ne kitanje.
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Barvati sem mel namen z wagnerjem.

Zirafo pa mam pri roki, bo hitreje
Žirafa je namenjena bolj za brušenje celotne stene po nanosu jubolina npr. Mislim, da bo bolj učinkovito ročno zbrusit ker je najbolj pomembno, da ni roba med kitom in knauf steno. To pa najlažje narediš, če sam s prstom pritineš s šmirglom po robu. Če roba ne bo, se po barvanju ne bo videlo. Če bo rob pred barvanjem, bo tud tam po barvanju.
Če greš pa celo steno z jubolinom, pa potem najbolj z žirafo ja.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Hvala za vse odgovore. Bom kar rocno pobrusil. Pa potem prebarval en del, da vidim, koliko in ce se pozna.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Spoji so pokitani do konca, zdaj pa mi eni pravijo da se morajo celotne stene prevleci se z jubolinom recimo, drugi pa da ni treba. Ima kdo kake pametne razloge za eno ali drugo stran?

To je povsem odvisno koliko atlih si sam zase.

Če bi rad mel tipi topi greš čez spoje enkrat z izravnalno maso, pobrusiš, nato pa še eno roko čez komplet površino stene.
(če delaš zase...npr :fredi: )
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.316
950
113
vincent povej, bi šel še 1x čez celoten tvoj projekt? Jaz sem takrat rad debatiral s tabo (in ostalimi), veliko sem te upošteval in se je tudi meni izkazalo za zelo dobro po vsem tem času... Kako si kaj sedaj zadovoljen?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Tako, pobruseno na roko. Je treba zdaj nanesti emulzijo in potem kit cez vse stene, ali ni treba?