Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Vibram včeraj kolega na Švedsko....se je sam smeju....prav prid gor se boš Lah sprehajal pa kolesaril kolker hočeš :)

Me zanima recimo, če se bo na koncu izkazalo da je imela Švedska isto smrtnost kot ostale države ki so bile v karanteni. Ali bodo v tem primeru rekli da je bila Švedska slučajno srečna, ali bodo rekli da so bile karantene nepotrebne in potem milijardne tožbe podjetij, ki bodo tožile države?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.139
2.213
113
ROME (Reuters) - Italy's measures to halt coronavirus contagion do not seem to be working and it should change its strategy by setting up centers to separate people with suspected symptoms from their families, a prominent Italian scientist said on Monday.
Andrea Crisanti, professor of microbiology at Padua University, said in an interview with Radio Capital that many of these new cases are probably people who are being infected by fellow family members at home.

SIC!
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.502
113
ROME (Reuters) - Italy's measures to halt coronavirus contagion do not seem to be working and it should change its strategy by setting up centers to separate people with suspected symptoms from their families, a prominent Italian scientist said on Monday.
Andrea Crisanti, professor of microbiology at Padua University, said in an interview with Radio Capital that many of these new cases are probably people who are being infected by fellow family members at home.

SIC!

Saj ni nič novega to. Normalno je, da en okužen okuži celo družino v istem stanovanju/hiši, ker fizično ni mogoče narediti take izolacije, sploh, ker je virus očitno res noro nalezljiv. Ena napakica in je dovolj. Daj to skupaj še z Italijani, ki brez vpitja, lapanja, cmokanja, objemanja ne znajo reči niti dobro jutro in imaš super pogoje za širitev virusa. Realno je njegov predlog tudi neizvedljiv, ker večine okuženih sistem sploh ne zaznava, tako, da se zadeva mirno širi pa če postavljaš ne vem kakšne karantene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Sorry, jaz na stirih slikah vidim en par s psom. Nikjer pa nobene množice ljudi. In isto je bilo na morju, ali pa še huje. Zato bomo naslednji vikend omejeni na spalnica, skret kuhinja.
Vidim pa zelo slabe fotografije. Dajamo poslat sms fotoCZ5 da bodo kupili malo boljši fotoaparat

Jaz vidim kar precej avtomobilov. A misliš da so sami prišli ? :)
Tudi na drugih slikah so avtomobili (Tu je btw prepovedana vožnja z avtomobili, prva slika je "parkirišče ob jezeru").
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113

At another point, Trump said: "This could be a hell of a bad two weeks. This is going to be a very bad two or maybe even three weeks. This is going to be three weeks like we've never seen before."


The new “30 Days to Slow the Spread” guidelines -- unveiled at the press conference -- are an extension of the strategy the White House implemented just over two weeks ago and include guidance on social distancing, working from home, washing hands frequently, and avoiding any unnecessary travel.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Me zanima recimo, če se bo na koncu izkazalo da je imela Švedska isto smrtnost kot ostale države ki so bile v karanteni. Ali bodo v tem primeru rekli da je bila Švedska slučajno srečna, ali bodo rekli da so bile karantene nepotrebne in potem milijardne tožbe podjetij, ki bodo tožile države?

... ali pa bo Švedska sledila ostalim z enomesečno zamudo ker so zaradi zemljepisne lege toliko hladnejši od Italije in Španije...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.806
3.816
113
... ali pa bo Švedska sledila ostalim z enomesečno zamudo ker so zaradi zemljepisne lege toliko hladnejši od Italije in Španije...

Švedska (južni del kjer je velika večina prebivalstva) ima zimske temperature v povprečju višje/enake kot S italija (lombardija). Osnovna šola, zalivski tok pa to.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
At another point, Trump said: "This could be a hell of a bad two weeks. This is going to be a very bad two or maybe even three weeks. This is going to be three weeks like we've never seen before."


The new “30 Days to Slow the Spread” guidelines -- unveiled at the press conference -- are an extension of the strategy the White House implemented just over two weeks ago and include guidance on social distancing, working from home, washing hands frequently, and avoiding any unnecessary travel.
Ljudje so pozabljivi.
Zdaj je jutri več ne obstaja.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
At another point, Trump said: "This could be a hell of a bad two weeks. This is going to be a very bad two or maybe even three weeks. This is going to be three weeks like we've never seen before."


The new “30 Days to Slow the Spread” guidelines -- unveiled at the press conference -- are an extension of the strategy the White House implemented just over two weeks ago and include guidance on social distancing, working from home, washing hands frequently, and avoiding any unnecessary travel.

ja, sej sm reku, apelira na folk z navodili. Ni pa ustavitve gospodarstva in karantene. al sm kej drugega napisal?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
kaj bomo potegnili iz tega? da smo bolj butasti ko američani s katerih se tak radi norca delamo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

navlixx

Fizikalc
1. jul 2010
424
131
43
Slovenistan


Upajmo, da čez kak mesec dobimo odgovore, kako naprej - vsaj za Nemčijo, če jim uspe testirati kri 100,000 pacientom s korono.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Švedska (južni del kjer je velika večina prebivalstva) ima zimske temperature v povprečju višje/enake kot S italija (lombardija). Osnovna šola, zalivski tok pa to.

Milano:
A3624F65-5CC9-4BA9-AC74-676FAC6846FA.jpeg


Stockholm:
3D6985A2-8DCE-4E45-A04B-433AA363792C.jpeg
 

Priponke

  • AE7B978F-767B-404C-B45A-4F638A80DB14.jpeg
    AE7B978F-767B-404C-B45A-4F638A80DB14.jpeg
    202,1 KB · Ogledi: 60
  • Všeč mi je
Reactions: Thrivial

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113

Se še želiš z rusi primerjat?

Kakšne pa imajo nove ukrepe, nič ni v tem članku zapisano. Še vedno velja da starejši in rizični ne smejo zapustit bivališča?