Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To je isto, kot da bi rekel, da moramo imet vso elektriko zastonj, komunalo zastonj, bencin zastonj, hrano pa namensko spuščam, ker brez tega pač ne gre ;)

Ja seveda, glavne operaterje pa ful košta, če ti pustijo pipco odprto. ah

V bistvu ni čist tko. Če se pipa odpre, je treba tud kapacitete razširit in to stane. Sej verjetno veš, da to ni Danfosova pipa. Pri nas deci na omrežju zdele fejst napiiii.

No no guardy in kalbo - država je UKAZALA šolarjem ostat doma in DELAT za šolo preko interneta. Dobro vesta, da stacionaren internet se je od ne vem zdaj katere dražbe frekvenc (dobil jih je SiMobil/A1) dal na stranski tir in se je vse stavilo na mobilnega, še neka euro sredstva je država pokasirala zaradi tega. In sedaj zajebavat otroke, ki imajo najcenejše pakete brez veliko prenosa podatkov je milo rečeno - ah nič.

Verjetno se sploh ne zavedate travm nekaterih otrok in njih staršev, ker nimajo pametnih telefonov, računalnikov, nalovdanih naročnin na mobilno telefonijo,... Ja ne govorim o Ljubljanastanu, ampak o mnogih področjih v Sloveniji.

Konkretno Haloze, osnovna šola, Telekom je podaril telefone in naročnino (slava mu!!!) ampak nekaterim že zmanjkuje podatkov - trije so kritični, prosijo za deljenje zakupljenih količin, kar Telekom omogoča (2. slava mu!) ampak kako naj jim jaz darujem moje "neomejene" količine od drugega ponudnika?

Ne bo vas vrag vzel, pa če komu "štekne" dolpoteg Netfixa ali pa Youtuba bi tudi lahko razumeli.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Zanimivo. Tud takšni obstajaji tukaj, ki priznajo da niso vsega brali in priznali napako. Vsa čast pinkobalinko
Lej.... zadeva je takšna kot je. Izredna. Nekaj tednov bomo že kako preživeli, če ne bomo šli na izlete. Opažam, da nekaj osebkov sploh ne hodi na neke izlete, ravno sedaj jih pa vleče ne vem kam in se najbolj pritožujejo. Seveda na človekove pravice.
Ja, je problem vse skupaj, delo, gospodarstvo itd. Ampak.....
Že od Adama in Eve je znano, da je prepovedan sadež najbolj zaželen. :cool:
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.543
113
ti maš probleme s tem, ti povej "plan".
do sedaj od tebe razen jokcanja še ni bilo nič pametnega.

Od nobenega v tej temi vključno s tabo še ni bilo nič pametnega, ker je to brezvezen spletni forum.
Me pa veseli, da si eden tistih ovčic, ki brez vprašanja stoji v kotu dokler mu gospodar ne reče, da se lahko obrne. Brez vprašanj.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Še enkrat preberi, kaj sem ti napisal. Lej kaj pišeš.
Jaz sem ti napisal, kar sem ti. Ti si pa že svoje sklepe dodajal. Ne podtikaj besed.
Zarad mene greš lahko v Italijo, Kitajsko al pa Španijo v center okužb. Sej ni velika smrtnost.
Sam nas pust pr mir.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.269
113
Lej.... zadeva je takšna kot je. Izredna. Nekaj tednov bomo že kako preživeli, če ne bomo šli na izlete. Opažam, da nekaj osebkov sploh ne hodi na neke izlete, ravno sedaj jih pa vleče ne vem kam in se najbolj pritožujejo. Seveda na človekove pravice.
Ja, je problem vse skupaj, delo, gospodarstvo itd. Ampak.....
Že od Adama in Eve je znano, da je prepovedan sadež najbolj zaželen. :cool:

Prepovedan sadež je bil - glede na izpostavljen primer - najbolj zaželjen pri osebi, kateri se je najmanj sanjalo kakšna je situacija, kaj dejansko počne ter kakšne so lahko posledice in tudi danes očitno nismo daleč od tega :fredi: :evil:
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.391
959
113
Obišči stran
No no guardy in kalbo - država je UKAZALA šolarjem ostat doma in DELAT za šolo preko interneta. Dobro vesta, da stacionaren internet se je od ne vem zdaj katere dražbe frekvenc (dobil jih je SiMobil/A1) dal na stranski tir in se je vse stavilo na mobilnega, še neka euro sredstva je država pokasirala zaradi tega. In sedaj zajebavat otroke, ki imajo najcenejše pakete brez veliko prenosa podatkov je milo rečeno - ah nič.

Verjetno se sploh ne zavedate travm nekaterih otrok in njih staršev, ker nimajo pametnih telefonov, računalnikov, nalovdanih naročnin na mobilno telefonijo,... Ja ne govorim o Ljubljanastanu, ampak o mnogih področjih v Sloveniji.

Konkretno Haloze, osnovna šola, Telekom je podaril telefone in naročnino (slava mu!!!) ampak nekaterim že zmanjkuje podatkov - trije so kritični, prosijo za deljenje zakupljenih količin, kar Telekom omogoča (2. slava mu!) ampak kako naj jim jaz darujem moje "neomejene" količine od drugega ponudnika?

Ne bo vas vrag vzel, pa če komu "štekne" dolpoteg Netfixa ali pa Youtuba bi tudi lahko razumeli.

Se hecaš? Za šolsko delo je 20GB vrh glave za čez mesec. Seveda pa je potrebno youtube, tiktok in podobno sranje odmislit. A je operater kriv, da folk zja cele dneve youtube?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
guardy, otroki imajo pri predmetu "telovadba" link do YT videa, kjer sledijo prikazanemu.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.856
113
Ne, resno me zanima. Ker ste bolj papeški od papeža in znate ponavljati mantre vlade "ostani doma", "masko na glavo", ostani doma", bla bla. In se to zdi najboljše v tem trenutku, vsi ostali so idioti. Kje vi vidite konec tega in kdaj? Ker se tolažite, da je potrebno stisnit za krajši čas namreč.

J
Torej tebi se zdi ta plan smiseln. Zanimivo. Za par let torej izklop svetovnega gospodarstva, šolstva in življenja zaradi virusa, ki ima smrtnost 1 do 2%. To je plan najbolj pametnih?
Ne vem kok časa in ta hip me to psihira, sam spijem viski, pa me pol ne preveč. Sam kaj bi pa ti naredil? Resno vprašam, ker do sedaj ne delaš nič drugega kot jamraš, pa vmes še dokažeš, da ne spoštuješ dela drugih.
Kar se virusa ki ima 2% smrtnost tiče.....Še največji optimisti iz zdravstva so zdele presrani kaj bo. Ker če ima virus 1-2 procentno smrtnost, pomen, da vsaj 15% ljudi rabi pomoč. Kok je to postelj in kok zdravstvenega osebja, ki je po tvoje plačano za to je potrebno, če zboli cela populacija v enem mesecu lahko komot zračunaš, saj še znaš. Pol si pa vmes nariši scenarij, da doživiš prometno nesrečo, bolnice pa polne....khm zanimivo bi blo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.856
113
No no guardy in kalbo - država je UKAZALA šolarjem ostat doma in DELAT za šolo preko interneta. Dobro vesta, da stacionaren internet se je od ne vem zdaj katere dražbe frekvenc (dobil jih je SiMobil/A1) dal na stranski tir in se je vse stavilo na mobilnega, še neka euro sredstva je država pokasirala zaradi tega. In sedaj zajebavat otroke, ki imajo najcenejše pakete brez veliko prenosa podatkov je milo rečeno - ah nič.

Verjetno se sploh ne zavedate travm nekaterih otrok in njih staršev, ker nimajo pametnih telefonov, računalnikov, nalovdanih naročnin na mobilno telefonijo,... Ja ne govorim o Ljubljanastanu, ampak o mnogih področjih v Sloveniji.

Konkretno Haloze, osnovna šola, Telekom je podaril telefone in naročnino (slava mu!!!) ampak nekaterim že zmanjkuje podatkov - trije so kritični, prosijo za deljenje zakupljenih količin, kar Telekom omogoča (2. slava mu!) ampak kako naj jim jaz darujem moje "neomejene" količine od drugega ponudnika?

Ne bo vas vrag vzel, pa če komu "štekne" dolpoteg Netfixa ali pa Youtuba bi tudi lahko razumeli.

Kot sva že ugotovila eni delajo na tem in prav je tako. Ni pa res, da če pipo odpreš, da nič ne stane.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To nisem trdil. ;)

Bi se mi pa zdelo še bolj prav, da vsi štirje omogočijo nek preprost sistem - torej odpret pipco na pol recimo.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
On se lahko "ven meče" kot praviš, ker nekaj ve o teh zadevah. Ti in tvoj Janez iz Jajca pa o teh zaščitniških ukrepih vesta bolj malo ali pa nič. Zato bi bilo dobro se posvetovati s stroko. Ali ne? :gorjaca:
Se je očitno pofočkal še en "pametnjakovič".
V kriznih razmerah, ko se lahko zelo pozna vsak dan ne-ukrepanja, je vsako "parlamentiranje" kontra-produktivno, ne glede kako "parcialno" prav bi "nergač" uregnil imeti.
Ti tega kar ne štekaš, kajne?
.
Mogoče bi tebi in gospodu VD-ju na NIJZ, to situacijo znal "ustrezno razložiti" gospod Šter :evil: .
Jaz tega očitno nisem sposoben - nimam izkušenj s takimi trdimi beticami.
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.543
113
Ne vem kok časa in ta hip me to psihira, sam spijem viski, pa me pol ne preveč. Sam kaj bi pa ti naredil? Resno vprašam, ker do sedaj ne delaš nič drugega kot jamraš, pa vmes še dokažeš, da ne spoštuješ dela drugih.
Kar se virusa ki ima 2% smrtnost tiče.....Še največji optimisti iz zdravstva so zdele presrani kaj bo. Ker če ima virus 1-2 procentno smrtnost, pomen, da vsaj 15% ljudi rabi pomoč. Kok je to postelj in kok zdravstvenega osebja, ki je po tvoje plačano za to je potrebno, če zboli cela populacija v enem mesecu lahko komot zračunaš, saj še znaš. Pol si pa vmes nariši scenarij, da doživiš prometno nesrečo, bolnice pa polne....khm zanimivo bi blo.

Saj je verjetno vsem jasno, da je pri tem virusu glavni problem, da je noro nalezljiv. Obstaja tisoče drugih virusov vključno z gripo in podobnimi, ki so podobno smrtni a so veliko manj nalezljivi kot ta. Ker je nalezljivost velika, je tudi pritisk ljudi, ki rabijo zdravniško pomoč veliko višja kot pri drugih virusih. Dodatno še ni zdravil in cepiva, ki bi zajezilo problem.

Kar se mene tiče, bi popolnoma izoliral šibkejši del družbe (60+ vsi, kronični bolniki vsi,..), ostali pa normalno funkcionirajo naprej. In računaš, da bo od zdrave populacije naval na bolnice zmeren (ker bodo veliko bolje prebolevali virus). Ker je nalezljivost huda, bi morali dati to čez v mesecu do dveh in bi bil dovolj veliko število ljudi že imunih, da bi bili tudi šibkejši varnejši. Tudi drugi val bi bil veliko manj verjeten, dokler ne bi virus mutiral, v tem času računam na cepivo/zdravilo.

Sedaj smo zaprli vse, zbolelo jih bo premalo, crknilo bo vse gospodarstvo, drugi val bo definitivno prišel. Kaj smo s tem naredili?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Od nobenega v tej temi vključno s tabo še ni bilo nič pametnega, ker je to brezvezen spletni forum.
Me pa veseli, da si eden tistih ovčic, ki brez vprašanja stoji v kotu dokler mu gospodar ne reče, da se lahko obrne. Brez vprašanj.
vse ti je bilo že 10x razloženo.
če si pa še vedno preveč pameten za ta brezvezen spletni forum pa pojdi svetovat kakšnemu WHOju. tam res ni nobenega ki bi mel več kot 60IQja tako da boš ti pri svojih 65 pikah pravi genij za njih.
 
  • Všeč mi je
  • Žalosti me
Reactions: bpfc in Ytbnd

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.856
113
Krizno ukrepanje lahko včasih tud mimo useka, samo nikol pa ne smeš v krizi ne ukrepat v strahu strela mimo. Zelo verjamem, da bodo lapsuse popravili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo in msenjur

Mirko_Barkovic

Fizikalc
16. mar 2009
894
64
28
Kamnik
Se je očitno pofočkal še en "pametnjakovič".
V kriznih razmerah, ko se lahko zelo pozna vsak dan ne-ukrepanja, je vsako "parlamentiranje" kontra-produktivno, ne glede kako "parcialno" prav bi "nergač" uregnil imeti.
Ti tega kar ne štekaš, kajne?
.
Mogoče bi tebi in gospodu VD-ju na NIJZ, to situacijo znal "ustrezno razložiti" gospod Šter :evil: .
Jaz tega očitno nisem sposoben - nimam izkušenj s takimi trdimi beticami.
Ti si sposoben samo nabijati na tem forumu. :valjamse: