Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
še to. Korone virusa se bomo upam da kmalu rešili. Migranti pa že skoraj pet let se sprehahajo po Sloveniji polni raznih virusov in čudnih ideoloških prepričanj.
Naši vladniki, se pa še kr odločajo če lahko vojska pomaga policiji varovati zeleno mejo.
JA, KDO PA BO? MEDICINSKE SESTRE IN SPREHAJALCI......? (5LET ŽE)
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
ko bodo polni bo prepozno.

Ko bodo polni imamo vojaški bolnišnico postavljeno (že ene 2 tedna) s tem da imamo za primer epidemij že v nacionalnem načrtu že (ali še) od časov NNNP (pred letom 90) načrte za pomožne bolnišnice v primeru nesreč večjega obsega (tudi epidemij). 70% zdravstvenih delavcev trenutno ne dela nič (manj kot prej) ker ne smejo ali pa so omejitve take da imajo precej manj dela, ti zdravstveni delavci čakajo silne množice obolelih za corona virusom.

Skratka naši jamrajo že ko italjani. Sedaj če so krizne razmere da na 12h šiht nimaš 2h sieste in 1h odmora za malico je pa potrebno razmislit malo o prestrukturiranju obsega dela predvsem pa plačnih razredov.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
S FB:

Dragi operaterji mobilnih omrežij (#telekom, #izi, #A1, #telemach, #bob, #T2) ter ponudniki storitev v teh omrežjih (#me2, #softnetmobil, #ventocom, #sparmobil, #hipmobil in #hot)!

Seznanjeni ste s situacijo šolajočih in tistih, ki delajo od doma in s tem, da nekaterim že kritično primanjkuje zakupljenih količin prenosa podatkov, nekateri otroci imajo tudi pakete s plačljivimi MMS, učitelji pa zahtevajo poslikano gradivo.

Predlagam Vam, da se vsem mobilnim telefonskim številkam v R Sloveniji "omogoči neomejen prenos podatkov" po načelih primerne rabe in sicer tako, da do količine že zakupljenih podatkov ostane hitrost nespremenjena, po tej količini pa se omeji na tako hitrost, ki omogoča normalo delo preko interneta, ter pošiljanje šolskih gradiv.

Hvala vnaprej!
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
To je pa skregano z logiko in njihovim delovanjem. Razen če v zdravstvu obravnavajo VSAKOGAR kot potencialnega bolnika s COVID19. Samo v tem primeru ne bi imeli rdečo cono za COVID-19 in belo za ostale. :) Tudi doma so nesreče.

Vsak, ki je v samoizolaciji, se ne počuti dobro, ima simptome ali je bil v stiku z nekom okuženim, je doma. Mislim, da smo toliko pametni. In ta se ne bo šel rekreacije :) Torej zakaj iščejo problem, kjer ga ni?

Kaj pa naj na to porečejo trgovke, poštarji, zaposleni na banki in vsi v direktnem stiku z ljudmi?

Tak info sem zasledil in ne samo enkrat. Seveda je pa lahko napačen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
No tole je pa sistem prekiženosti testnih zajčkov

ej darjan a zimske gume si že snel

Upam, da bo Švedska čez 2-3 tedne še vedno v istem režimu, in da ne bojo imeli resnega stanja. To bi bilo najboljše možno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Ni najbolj res. Clovek trosi virus naokoli ze nekaj dni pred simptomi, torej samo misli, da je zdrav.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Če bi ti znal brat nebi pisali neumnosti.

Vidim da je za tebe tale način:

eni mi delujejo kot neki civili. sploh en tip s pinky majico in povojem okoli glave. tajni sodelavec? meh indija je itak taka čudna država kjer še vedno do smrti pretepajo pripadnike nižjih kast ker jedo v prisotnosti pripanikov višjih kast. upam da si jih ne jemljete kot zgled.
 
  • Žalosti me
Reactions: navlixx

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
Upam, da bo Švedska čez 2-3 tedne še vedno v istem režimu, in da ne bojo imeli resnega stanja. To bi bilo najboljše možno.
Se strinjam in si želim, da jih nebo povozilo. Ni problem v obolevnosti ampak v količini ljudi z raspiratorno stisko pogojeno z/s vsemi dodatki preteklosti. Če pa jih ujame bo šlo za grd experiment za katerega bo verjetno nekdo odgovarjal
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx in Matey

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.353
113
Kdo ve kašno je trenutno stanje pri Nizozemcih z ukrepi? Kakor vem nimajo nobenih resnih ukrepov, razen prepoved množičnega zbiranja, tako kot Švedi. Nizozemcem krivulja v vseh pogledih počasi pada.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Avstrija je začela z drugačnim vzorčenjem. Testirali bodo naključnih 2000 ljudi, da bodo ugotovili približno stanje okuženih. (Vir radio slo ob 7.00)
Tale varijanta je za naše brihte na vladi pretežka, ali je škoda testerjev?
če ne bodo dobili pravega vzorca je to metanje testov stran. in kako dobiti pravi vzorec na nekaj za kar ni nobene podlage v teoriji? bodo psraševali ljudi koliko km se gibajo koliko ljudi na dan srečajo?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
Iz prve roke kle zadi moja nabavnica na vezi z Nizozemcem. Kdor lahko dela od doma, ostali previdno, otroc do 1.6. ne bojo vidl šole, tko da podobno kot pri nas, le da tam ljudje mal drugač upoševajo ukrepe, kot pri nas, ko imaš cel kup darjanov, ki bi hodil na izlete. Tud pri nas bi čist lepo šibal, če ne bi blo nevzgojenih darjanov na vseh nivojih družbe.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
tko da podobno kot pri nas, le da tam ljudje mal drugač upoševajo ukrepe

Mal drgač oziroma jih upoštevajo. In to je bistvo. Za krajši čas stisnt zobe v stilu "vsi za enega, eden za vse" pa je družba zmagala.

Ampak hey, zakaj bi stiskal zobe za druge, če gre za pa navadno gripco.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Saj je Kacin lepo odgovoril, da je nošenje mask naša suverena odločitev in da vlado b.k., kaj o tem menijo pedri v WHO. :cheer:
Se opravičujem, če je kaj podobnega napisal že kdo drug, saj ne utegnem viseti na forumu 18 ur dnevno, da bi bil čisto na tekočem
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
če ne bodo dobili pravega vzorca je to metanje testov stran. in kako dobiti pravi vzorec na nekaj za kar ni nobene podlage v teoriji? bodo psraševali ljudi koliko km se gibajo koliko ljudi na dan srečajo?

Avstrija ima 9 miljonov prebivalcev in cca. 9000 okuženih (zaokrožam zaradi lažjega izračuna), torej je pojavnost bolezni po trenutnih testih 1 osebek na 1000 prebivalcev. Če jih torej vzamejo naključno 2000 bi morali dobit 2 primerka pozitivnih, če ne dobijo nobenega je statistična anomalija, če jih dobijo tam do 5 bodo rekli da se trenutna slika testiranih sklada z okuženostjo populacije, če jih dobijo 20 vejo da je okuženih vsaj 10x toliko kot so jih sedaj zaznali (taka so trenutno predvidevanja), če jih dobijo 200 imajo 100x več okuženih (10% prebivalstva) in bodo se morali malo zamislit ali sploh še kaj ukrepat ali pa se raje prepustit toku. Če jih dobijo recimo 500 lahko pa kar ukinejo karanteno ker jo nima smisla več izvajat in očitno večjega navala na bolnišnice ne bo tudi če se vsi okužijo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.711
113
No Hojs je svojevrsten pajac, samo v tej točki mu dam pa prav: "Včasih ne moreš verjet, da to lahko ljudje sploh vprašajo...." Ja krucinal božji..... cel kup darjanov leta po svet.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi