Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.760
2.639
113
Ja tako mimogrede je odgovoril na novinarsko vprašanje okoli diskontnih trgovin, da to ni težava.

So pa tile odloki tako na hitro skup zmetani, se vidi, da se jim mudi - delno razumljivo.

Mogoče predlog vladi: dajte predlog odlokov in zakonov na Alter pa dobite v pol ure vrednotenje po ZKP in NEP. :cool:
Ma kaj bojo vse nas s tem obremenjevali. Naj darjanu pa janezu pošlejo pa bosta ona pregledala in predlagala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in McGiver

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Jaz sm se lihk pred vsem tem preselil v MS. Mulca nisem videl že tri tedne. Konjom je zmanjkal hrane in grem danes v Lj in jutri nazaj. Žal drugače ne gre. V tem času sm se družil samo z mojo in sva oba zdrava, doma so tudi bili zdravi tri tedne tak da me ne skrbi tok a vseeno ni dobr filing. Pa vseeno grem ker pač žal drugače ne gre.
 
  • Žalosti me
Reactions: Matey in navlixx

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Prisoten je stres, v dveh tednih tako našponanega tempa pregoriš. Ko pa svojo stisko malce objaviš, te pa vsi obkoljejo ? :nigladek:
A je še kdo tule "človek" ?
Ja ok. Samo bi bilo tudi dobro uporabljat zdravo pamet in ne objavljat vsega kar ti pade na pamet. Na FB?
A dejteganomalsrat no.
Sykpe, zoom, messenger, viber, whatever,.. privatni kanali, ena na ena se "predeluje" take zadeve, ne pa javno na FB.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Koga in kako so pa "bedaki v avtodomih" ogrožali? Al pa tisti, ki so surfali v Piranu? A na Blokah bolj leti virus iz njih na druge ljudi, kot bi v Ljubljani?
Jest pa Kalbo pa še 1500 drugih bi tudi z veseljem kampiral na Blokah ali pa pod Slavnikom.
Je lep sonček zunaj, pa tud če kak dan ni.
Ker smo "se zmenili" da ne bomo, pa tega ne delamo.
Next....
 

enik14

Fizikalc
22. avg 2014
100
28
28
Veliko je raznih in bolj pomembnih skrbi v teh časih, pa vseeno. Januarja sem kupil dve letni vinjeti. Živim v majhni občini, kjer še niti vse ceste niso asfaltirane, avtocesta je šele v drugi občini, je manjša živilska trgovina, ni pošte, banke, lekarne, ZD, črpalke...... Glede na omejitev gibanja na lastno občino me zanima, če nam bodo vsaj podaljšali veljavnost letnih vinjet za čas tega ukrepa ?? Komu se plačuje v naprej, pa vemo.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Dve cvetki gibanja samo v meji občine:
Občina BLED NIMA diskontnih trgovin npr Hofer, Lidl, Eurospin... ima samo Spar in Mercator!
NAJMANJŠA OBČINA je z 7 kvadratnimi kilometri občina ODRANCI
Občina Dobrova polhov gradec ima 2 merkatorja (najbrž še kakega več za katerega ne vem), ne bi se čudil če bi v kakšnem še našel maršalovo sliko. :bonk:
Ironija pa je, da imam do malo bolj spodobne štacune v sosednji občini bistveno bližje kot do tiste v svoji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert in navlixx

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Že to je smešno, da ti minister reče, da ne rabiš dovolilnice za prehod občine, če greš na delo, policija pa to priporoča.

Pa kdo koga tukaj farba? Kako dobiš dovolilnico, če recimo pelješ hrano staršem v drugo občino?
 
  • Žalosti me
  • Všeč mi je
Reactions: bpfc in navlixx

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.703
2.345
113
Pomurje


Se je že začelo po firmah širiti.
Mi se pa skrivamo po hišah kapitalisti pa ne naredijo nič.

Pa še v farmacevtski industriji.

Groza
Kaj naj naredi kapitalist? Držimo se navodil in to je to.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Torej ti resno trdiš da je manjša možnost poškodbe pri:
- vožnji z avtom, letalom, surfanjem, kolesarjenjem, itd..

kot pri navadnem sprehodu z dvema nogama ?

Vsaj brat se nauči preden klatiš neumnosti.
Ma daj da se ne boš razpočil, tolk napihuješ.
Če je res tako nevarno kot praviš, zakaj potem niso prepovedali avtomobilov in koles že pred stotimi leti?
In ja, na sprehodih jih tudi precej umre. samo v gorah npr par desetin na leto.
Dej mal vklopi zdravo pamet.

Tisti s kemperji na blokah niso ogrožali nikogar. Pa tiste samo od novinarjev in politikov videne "množice" tudi ne. Samo foušarija vas poganja, ker vi si tega ne morete ali ne upate privoščit. Toliko sodžavljanov, kot so jih srečali tisti na blokah sreča blagajničarka v trgovini v minuti. S tem da jih trgovka v zaprtem prostoru, bližje.... A dostop do Blok je riskanten? Od kdaj to?

Okol zdravstva pa tole. Če teh 100 obolelih z virusom ne morejo sfolgat, kako jih pa na zimo sfolgajo 1000+ z gripo?
Pa tudi, če padeš s kolesom te najbrž ne odpeljejo na oddelek za pljučne bolezni, kaj misliš?
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
OK, brez hude krvi! Se opravičujem. Res nisem bral vseh črev za nazaj.
Karantena je OK, vendar omejitev na občino ni dobro premišljena in je razumljivo, da se bomo pritoževali.
Izletnike bi lahko drugače omejili brez večjih posledic - npr. z omejitvijo na območje pristojnih upravnih enot. Epidemiološko to ne bi igralo posebne vloge, ker ljudje znotraj takega območja dnevno precej migrirajo zaradi dela. Nekaj drugega bi bilo, če bi prišlo do totalne zapore, tudi proizvodnje, potem ima taka omejitev smisel.
Zanimivo. Tud takšni obstajaji tukaj, ki priznajo da niso vsega brali in priznali napako. Vsa čast pinkobalinko
Lej.... zadeva je takšna kot je. Izredna. Nekaj tednov bomo že kako preživeli, če ne bomo šli na izlete. Opažam, da nekaj osebkov sploh ne hodi na neke izlete, ravno sedaj jih pa vleče ne vem kam in se najbolj pritožujejo. Seveda na človekove pravice.
Ja, je problem vse skupaj, delo, gospodarstvo itd. Ampak.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: pinkobalinko