Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Trume turistov na Bledu, po županovo in po 24kur, toliko sprehajalcev ali še več je bilo po vaškem travniku v nedeljo mislim, da moramo še to prepovedat:
Bunijo se župani, ki živijo od turizma. Sedaj pa ne morejo pobrati novcev in nočejo nobenega videti. Take pozive sem videl po medijih takih in drugačnih iz Bleda, Bohinja, Obale, Medvode, Logarske doline. Lokacij, ki se jih bom upravičeno izogibal med in še bolj po karanteni. Jaz jim že ne bom nesel svojega denarja.
Potem imamo primer Velenjčanov, ki ne bi "dali" hotela za karanteno in primer Prekmurcev, ki sami poiščejo stavbo za karanteno svojih delavcev, ki se vračajo iz dela v tujini. Da jim ni treba biti nekje drugje v Sloveniji. To so pač razlike med ljudmi, razlika v mentaliteti prebivalstva v različnih koncih Slovenije.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Če bi se prvotne omejitve gibanja ljudje držali, zdej ti ne bi mel problema. Pa pustmo 24 kur in tiste tri kadre. Vem za konkretne bedake v avtodomih, ki so se fijakali po Blokah pa še kje. Kle mim mene so padale grupe kolesarjev. Tko da ta odlok je kar na mestu, tist o rokavicah pa maskah je pa cvetka ja.
Kar se pa tele jebe od virusa tiče pa vseeno ni tok nedolžna zadevca.


Veliko sreče z prepričevanjem da njegova dreva ni najpomembnejša v vsej zadevi.
Na FB imaš polno slik kjer vidiš kako so si prirejali piknike itd...
Tako da vse ni izmišljeno, je kar nekaj resnice v tem.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Če bi se prvotne omejitve gibanja ljudje držali, zdej ti ne bi mel problema. Pa pustmo 24 kur in tiste tri kadre. Vem za konkretne bedake v avtodomih, ki so se fijakali po Blokah pa še kje. Kle mim mene so padale grupe kolesarjev. Tko da ta odlok je kar na mestu, tist o rokavicah pa maskah je pa cvetka ja.
Kar se pa tele jebe od virusa tiče pa vseeno ni tok nedolžna zadevca.
Koga in kako so pa "bedaki v avtodomih" ogrožali? Al pa tisti, ki so surfali v Piranu? A na Blokah bolj leti virus iz njih na druge ljudi, kot bi v Ljubljani?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Mene pa nekaj pri vsem tem zanima.

OK, so "izredne" razmere.
OK, so usekal karanteno, štekam.
OK, so usekal še hujšo karanteno, obvezne maske, rokavice, razkuževanje ipd...

Do kdaj bo takole?

Kaj potem? Ko bo konec karantene? A bojo vsi zdravi? Kaj ko bo samo en bolan po karanteni, glede na širjenje, se bo stanje spet ponovilo? Sledi tole v ciklih?

to sm tud ze sam spraseval tukaj... a bo to kr stalnica? tud ce najdejo zdravilo, bo virus mutiral in bo spet isto...

glede na to da se odpoveduje zadeve v daljni prihodnosti, nas ocitno ne bojo se kmalu spustili.

medtem se na kitajska po vraca v stare tirnice. cez 1 mesec bo tam vse po starem.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Veliko sreče z prepričevanjem da njegova dreva ni najpomembnejša v vsej zadevi.
Na FB imaš polno slik kjer vidiš kako so si prirejali piknike itd...
Tako da vse ni izmišljeno, je kar nekaj resnice v tem.
In? Če pride družina, ki se drenja v bloku na piknik, koga točno s tem ogrožajo?
Jaz si piknik naredim doma, ker pač imam to možnost. Vsi je nimajo. Nekaj pa jim je treba omogočiti.
Kje v Sloveniji so se okužbe začele širiti? V javnem zdravstvenem domu, domu upokojencev ali javni šoli. To so točke, kjer očitno reda najbolj manjka.
 
Nazadnje urejeno:

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
490
83
41
povsod malo
Dve cvetki gibanja samo v meji občine:
Občina BLED NIMA diskontnih trgovin npr Hofer, Lidl, Eurospin... ima samo Spar in Mercator!
NAJMANJŠA OBČINA je z 7 kvadratnimi kilometri občina ODRANCI
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Čak mal. Tukaj sam teb ni neki jasno. Zdej pa ti se vsedi pobalinko pa še enkrat preberi moj post oz. poste. In če boš uspel prebrano tudi razumeti, boš mogoče ogotovil, da zagovarjam spoštovanje karantene. Citiraš me, pol pa isto pišeš al pa pišeš o nečem, kar sploh nima veze. . Ti je že naškodilo kaj?

OK, brez hude krvi! Se opravičujem. Res nisem bral vseh črev za nazaj.
Karantena je OK, vendar omejitev na občino ni dobro premišljena in je razumljivo, da se bomo pritoževali.
Izletnike bi lahko drugače omejili brez večjih posledic - npr. z omejitvijo na območje pristojnih upravnih enot. Epidemiološko to ne bi igralo posebne vloge, ker ljudje znotraj takega območja dnevno precej migrirajo zaradi dela. Nekaj drugega bi bilo, če bi prišlo do totalne zapore, tudi proizvodnje, potem ima taka omejitev smisel.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113


Se je že začelo po firmah širiti.
Mi se pa skrivamo po hišah kapitalisti pa ne naredijo nič.

Pa še v farmacevtski industriji.

Groza
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Dve cvetki gibanja samo v meji občine:
Občina BLED NIMA diskontnih trgovin npr Hofer, Lidl, Eurospin... ima samo Spar in Mercator!
NAJMANJŠA OBČINA je z 7 kvadratnimi kilometri občina ODRANCI


tuki se morjo varuhi konkurence oglasit....
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in jest5

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
OK, brez hude krvi! Se opravičujem. Res nisem bral vseh črev za nazaj.
Karantena je OK, vendar omejitev na občino ni dobro premišljena in je razumljivo, da se bomo pritoževali.
Izletnike bi lahko drugače omejili brez večjih posledic - npr. z omejitvijo na območje pristojnih upravnih enot. Epidemiološko to ne bi igralo posebne vloge, ker ljudje znotraj takega območja dnevno precej migrirajo zaradi dela. Nekaj drugega bi bilo, če bi prišlo do totalne zapore, tudi proizvodnje, potem ima taka omejitev smisel.

mogoce jih pa moti, ker se drzava trga da uredi zadevo, folk pa lufta okol in uziva.

so ze rekl - to niso pocitnice!
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Koga in kako so pa "bedaki v avtodomih" ogrožali? Al pa tisti, ki so surfali v Piranu? A na Blokah bolj leti virus iz njih na druge ljudi, kot bi v Ljubljani?


Ogrožali so vse druge. In nepotrebno obremenjevali zdravstveni sistem.
Poleg širitve virusa je tukaj pomembno to da ne delamo nekaj pri čemer se lahko poškodujemo.

Če misliš da je verjetnost poškodb enaka pri sprehodu, ali pa pri bilokakšni vožnji, jadranju, poletih, itd... pa se motiš.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Očitno niti stroke ni vlada poslušala, ampak samo Janšo, za uvedbo policijske države?

Direktor NIJZ meni, da vladna zaostritev ukrepov za zajezitev epidemije ni bila potrebna. Dr. Ivan Eržen je kritičen tudi do obveznega razkuževanja hodnikov in stopnišč v večstanovanjskih stavbah.

"Večina ljudi je že prejšnje ukrepe vzorno spoštovala. In zdaj so zaradi nekaj posameznikov, ki se jim to ni zdelo pomembno, ukrepi še bolj zaostreni za vse. S strokovnega vidika take poteze ne morem zagovarjati."

"Zavedati se je tudi treba, da je po razkuženju površina prvih pet minut res čista, a takoj, ko se je bo nekdo dotaknil z golo roko, bo spet potencialno kužna. Upam, da bodo ta ukrep, potem ko bodo pretehtali vse argumente, odpravili."
Tale direktot NIJZ marsikaj ne razume.
Niso uvedli zaostritev ukrepov zaradi nekaj posameznikov, ampak zato, ker so jih želeli sprejet, na tistih par posameznikov so samo prevalili krivdo.
(še vedno čakamo slike množic). Nebi si upal stavit, da niso še tistih par posameznikov podplačali, da se gredo malo sprehodit, pa župane poprosili da kličejo, pa novinarjem naročili, kako morajo poročat, da bodo imeli razlog za ukrepe. Saj če so novinarje pred leti videli samo uboge begunce, doktorje, inženirje in astronavte, bodo pa sedaj videli še množice na svežem zraku.

Sicer so pa policaji hoteli širša pooblastila uvest že pred leti, pa jim takrat povedali, da so kršenje človekovih pravic in protiustavni. Sedaj jih hočejo uturit pri zadnjih vratih.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
In? Če pride družina, ki se drenja v bloku na piknik, koga točno s tem ogrožajo?
Jaz si piknik naredim doma, ker pač imam to možnost. Vsi je nimajo. Nekaj pa jim je treba omogočiti.
Kje v Sloveniji so se okužbe začele širiti? V javnem zdravstvenem domu, domu upokojencev ali javni šoli. To točke, kjer očitno reda najbolj manjka.

Če tebe skrbi samo za svojo drevo pa se skrij v klet in ne ogrožaj drugih.
Tvoje in druge pravice sežejo samo tako daleč dokler ne posegajo v pravice vseh ostalih.

Si imel 30+l et časa da bi se pizdiš pred parlamentom, a si se rajši za šankom v gostilni.
Spet ga boš imel, a verjetno boš izbral šank kot kaj drugega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Včeraj je Hojs (se mi zdi) izjavil, da lahko greste v konkretno trgovino v sosednjo občino. Se mi pa osebno zdi glupo da grem v Hofer 10km daleč, če je Lidl v bližini.

Konec koncev bi v sedanji situaciji najbolje nakupovali v "starih" postrežnih trgovinah s pultom: nobenega onesnaževanja z "enkratnimi" rokavicami, nobene maske,... Poveš kaj hočeš in dobiš v papirnati vrečki vse, ali pa magari v vozičku, čeprav ti so največje leglo potencialne okužbe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejD in navlixx