Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Očitno niti stroke ni vlada poslušala, ampak samo Janšo, za uvedbo policijske države?

Direktor NIJZ meni, da vladna zaostritev ukrepov za zajezitev epidemije ni bila potrebna. Dr. Ivan Eržen je kritičen tudi do obveznega razkuževanja hodnikov in stopnišč v večstanovanjskih stavbah.

"Večina ljudi je že prejšnje ukrepe vzorno spoštovala. In zdaj so zaradi nekaj posameznikov, ki se jim to ni zdelo pomembno, ukrepi še bolj zaostreni za vse. S strokovnega vidika take poteze ne morem zagovarjati."

"Zavedati se je tudi treba, da je po razkuženju površina prvih pet minut res čista, a takoj, ko se je bo nekdo dotaknil z golo roko, bo spet potencialno kužna. Upam, da bodo ta ukrep, potem ko bodo pretehtali vse argumente, odpravili."
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Kak nujne trgovine? A ti še živiš v Sloveniji, ali ti je Janša že dokonca opral možgane? Včeraj sem brez problema kupil 10 šraufov, kotno brusilko in 3 vreče maltita.
In v čem je zdej problem??? Za druge pišeš, da trenutno šopingirajo, a sam pa zdej napišeš, da si kupoval šraufe, martit pa fibrco. Kje Ti živiš?
Ti lahko, za druge se pa zgražaš. Kaj ima zdaj Janša i pranje možganov tukaj?? Človek, dej vklopi še kakšno sivo celico, (če obstaja) Cel svet je v karanteni, ti pa neko Slo politiko mešeš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in bpfc
13. jul 2011
2.677
625
113
Kaj vse se prebere in sprašuje. Res bolano. pa koji qurac koga briga, če je kdo s kom skregan. Karantena je v veljavi in to pomeni omejeno gobanje. Enim ne bo nikol nč jasno. A če bi bila pa vojna, kjer bi se strelal za vogalom, bi tud hitr šli na forum pisat, da je ti je en kršil človekove pravice in svobodo, ko je strelal po teb?

Kaj tebi ni jasno? So izredne razmere, ampak za prebivalce manjših občin so v tem trenutku veliko bolj izredne kot za prebivalce večjih.
Gibanje je potrebno omejiti, ampak omejitev na področje občine postavlja v izrazito neenakopraven položaj prebivalce malih občin. V naši družini smo omejili gibanje že 20.2., ob prvem izbruhu v Italiji. Že takrat smo se odpovedali pustovanju, izletom (razen lokalnim sprehodom), nakupovalnim središčem... V tem času sem bil v trgovini trikrat ali štirikrat. Sedaj bo treba v slabo založeno lokalno trgovino večkrat. Ob vseh invalidnih vladah, ki smo jih imeli v preteklih letih, bi ravno od te najmanj pričakoval, da nas bo spomnila na stabilizacijske čase Milke Planinc.
Finančno bo to našo družino stalo vsaj 200 EUR na mesec.
Seveda boste rekli, da sem razvajen. Največ bodo o tem imeli povedati tisti, ki imajo dostop do vsega. Boste junaki do konca izrednih razmer kupovali v najdražjih trgovinah? Ali pa za vsak evro porabljen v diskontu namenili 30 centov za Karitas?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.715
113
Očitno niti stroke ni vlada poslušala, ampak samo Janšo, za uvedbo policijske države?

Direktor NIJZ meni, da vladna zaostritev ukrepov za zajezitev epidemije ni bila potrebna. Dr. Ivan Eržen je kritičen tudi do obveznega razkuževanja hodnikov in stopnišč v večstanovanjskih stavbah.

"Večina ljudi je že prejšnje ukrepe vzorno spoštovala. In zdaj so zaradi nekaj posameznikov, ki se jim to ni zdelo pomembno, ukrepi še bolj zaostreni za vse. S strokovnega vidika take poteze ne morem zagovarjati."

"Zavedati se je tudi treba, da je po razkuženju površina prvih pet minut res čista, a takoj, ko se je bo nekdo dotaknil z golo roko, bo spet potencialno kužna. Upam, da bodo ta ukrep, potem ko bodo pretehtali vse argumente, odpravili."
Janša sanja o mal drugačni policijski državi. Na tole ni računal.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.715
113
Kaj tebi ni jasno? So izredne razmere, ampak za prebivalce manjših občin so v tem trenutku veliko bolj izredne kot za prebivalce večjih.
Gibanje je potrebno omejiti, ampak omejitev na področje občine postavlja v izrazito neenakopraven položaj prebivalce malih občin. V naši družini smo omejili gibanje že 20.2., ob prvem izbruhu v Italiji. Že takrat smo se odpovedali pustovanju, izletom (razen lokalnim sprehodom), nakupovalnim središčem... V tem času sem bil v trgovini trikrat ali štirikrat. Sedaj bo treba v slabo založeno lokalno trgovino večkrat. Ob vseh invalidnih vladah, ki smo jih imeli v preteklih letih, bi ravno od te najmanj pričakoval, da nas bo spomnila na stabilizacijske čase Milke Planinc.
Finančno bo to našo družino stalo vsaj 200 EUR na mesec.
Seveda boste rekli, da sem razvajen. Največ bodo o tem imeli povedati tisti, ki imajo dostop do vsega. Boste junaki do konca izrednih razmer kupovali v najdražjih trgovinah? Ali pa za vsak evro porabljen v diskontu namenili 30 centov za Karitas?
Ja, tega niso ravno dobro premislil. So pa zarad idiotov najebal vsi. Greš pač z masko, jebenimi rokavicami in jim poveš, da greš v tedensko nabavo.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Trume turistov na Bledu, po županovo in po 24kur, toliko sprehajalcev ali še več je bilo po vaškem travniku v nedeljo mislim, da moramo še to prepovedat:
Pač so imeli priročni izgovor za zaostritev ukrepov. Pa najlažje je sprejet ukrep kot je obvezno razkuževanje večstanovanjskih stavb in obvezna uporaba rokavic in maske, ob tem pa vsaj mask ni za dobiti. Ob enem pravijo da je napačna uporaba mask še bolj nevarna kot če jo nimaš, a čal če daš čez usta nos in ga ne daš takoj po enkratni uporabi oprat pa ni nevarna?
To so šli lokalci na sprehod.
Turistov :valjamse:
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Kaj tebi ni jasno? So izredne razmere, ampak za prebivalce manjših občin so v tem trenutku veliko bolj izredne kot za prebivalce večjih.
Gibanje je potrebno omejiti, ampak omejitev na področje občine postavlja v izrazito neenakopraven položaj prebivalce malih občin. V naši družini smo omejili gibanje že 20.2., ob prvem izbruhu v Italiji. Že takrat smo se odpovedali pustovanju, izletom (razen lokalnim sprehodom), nakupovalnim središčem... V tem času sem bil v trgovini trikrat ali štirikrat. Sedaj bo treba v slabo založeno lokalno trgovino večkrat. Ob vseh invalidnih vladah, ki smo jih imeli v preteklih letih, bi ravno od te najmanj pričakoval, da nas bo spomnila na stabilizacijske čase Milke Planinc.
Finančno bo to našo družino stalo vsaj 200 EUR na mesec.
Seveda boste rekli, da sem razvajen. Največ bodo o tem imeli povedati tisti, ki imajo dostop do vsega. Boste junaki do konca izrednih razmer kupovali v najdražjih trgovinah? Ali pa za vsak evro porabljen v diskontu namenili 30 centov za Karitas?
Čak mal. Tukaj sam teb ni neki jasno. Zdej pa ti se vsedi pobalinko pa še enkrat preberi moj post oz. poste. In če boš uspel prebrano tudi razumeti, boš mogoče ogotovil, da zagovarjam spoštovanje karantene. Citiraš me, pol pa isto pišeš al pa pišeš o nečem, kar sploh nima veze. . Ti je že naškodilo kaj?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Mene pa nekaj pri vsem tem zanima.

OK, so "izredne" razmere.
OK, so usekal karanteno, štekam.
OK, so usekal še hujšo karanteno, obvezne maske, rokavice, razkuževanje ipd...

Do kdaj bo takole?

Kaj potem? Ko bo konec karantene? A bojo vsi zdravi? Kaj ko bo samo en bolan po karanteni, glede na širjenje, se bo stanje spet ponovilo? Sledi tole v ciklih?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Mene pa nekaj pri vsem tem zanima.

OK, so "izredne" razmere.
OK, so usekal karanteno, štekam.
OK, so usekal še hujšo karanteno, obvezne maske, rokavice, razkuževanje ipd...

Do kdaj bo takole?

Kaj potem? Ko bo konec karantene? A bojo vsi zdravi? Kaj ko bo samo en bolan po karanteni, glede na širjenje, se bo stanje spet ponovilo? Sledi tole v ciklih?

"stroka" straši, da pride jeseni/pozimi drug val. Tole zdaj je pomoje navajenje folka, do kod nas lahko španajo in takrat bo takoj s prve respresija.
 
  • Žalosti me
Reactions: bpfc

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
guardy
Možno da bo tako kot si napisal. Možno tud, da se bo naenkrat pojavilo zdravilo za t ta virus. Lahk pride pa tud drug.
Kaj še bo, ne ve nobeden. razen par "alter biserov", ki tud iz slike ugotovijo, kje so določene osebe doma.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Mene bolj resno skrbi, če se pojavi konkreten virus, kaj bomo takrat. Sedaj imamo srečo, da je ta blag in da potamani samo že tako obsojene na najhujše.

Ker ne dela se v smeri, da bi spremenili kapacitete zdravstva, za ladanje večega števila obolelil, ampak se zdrave ljudi zaklepa kot živali. Pa čeprav imamo vojsko, orožje, ipd, nimamo pa nič proti virusom. Niti kapacitet ne, češ da je naše zdravstvo blizu "zloma" in ga moramo čuvati, a trenutno leži na intenzivni koliko..50 al 60 ljudi?

Veste, kako bo kitajska zmagala v naslednji vojni? Ven da virus - biološko orožje, ker zaščite proti njemu itak nimamo, kapacitet za handlanje pa tudi ne. Oni bodo sanirali zadevo v nekaj tednih, nas pa bo pahnilo v srednji vek.
Ali pa že to počno?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.211
5.236
113
BTW... Pri nas ni karantene, razen za nekaj posameznikov. Prostovoljna karantena ni dokaz resnosti. Se manj nabijanje, da bi se jo mogli iti tudi drugi.
 

navlixx

Fizikalc
1. jul 2010
424
131
43
Slovenistan
Mene bolj resno skrbi, če se pojavi konkreten virus, kaj bomo takrat. Sedaj imamo srečo, da je ta blag in da potamani samo že tako obsojene na najhujše.

Ker ne dela se v smeri, da bi spremenili kapacitete zdravstva, za obvladanje večega števila obolelil, ampak se zdrave ljudi zaklepa kot živali. Pa čeprav imamo vojsko, orožje, ipd, nimamo pa nič proti virusom. Niti kapacitet ne, češ da je naše zdravstvo blizu "zloma" in ga moramo čuvati, a trenutno leži na intenzivni koliko..50 al 60 ljudi?

Mene zanima, če ostalo nujno in nenujno zdravstvo normalno teče ali ne?

Ali se ljudem, ki imajo redno/občasno zdravstveno oskrbo, ta nudi ali ne?

Vsak državljan ima pravico do enakopravne zdravstvene oskrbe. Sploh tisto, kdo dobi respirator, kdo ne, pa to je protiustavno, če ne kaznivo.

Vsi morajo priti na vrsto, takrat ko je predvideno, in ne, eni imajo zdaj prednost, drugi naj čakajo (??!!). Upam, da se zdravstvo NE OMEJUJE POPULACIJI. Ne glede na to a je Slovenj Gradec, Murska Sobota ali Ljubljana.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Pogosto opažam, da me mnogi ne razumete in na prvo žogo skačete v svoji zaslepljenosti.

Naj razložim. Ona je sestra. To je njen poklic. Ko se je odločala za poklic sestre, je dobro vedela, da so urniki ubijalski (že takrat), turnusi, plača slaba. In dobro je vedela, da če pride do družbene nesreče, bo potrebno delat še več. Vse to je znano za ta poklic že dooolga leta.

Kljub temu se je odločila biti sestra. Odlično, ker se take ljudi rabi (in ja, sem eden tistih, ki bi jim takoj dal višje plače, če bi lahko). Pride do družbene nesreče (virus). Njena enota še ne poka po šivih, ni krize kot v drugih državah. Tja ji vozijo bolnike, ki so se okužili od njenih kolegov ali neznano kje. Ona ni pristojna stigmatizirati bolnikov zakaj so tja prišli. Ona je pristojna za svoje delo, ko ji tam ležijo. Kot predstavnica stroke, ki se gre javno izpostavljati, bi pričakoval nek nivo in nikakor ne f***ing pljuvanja čez ljudi in njene bolnike in jamranja, da je težko. In to po dveh tednih.

Pa mimogrede, sem tam preležal nekaj časa in sestre so v večini super prijazne in nimam slabe stvari za rečt čez njih. Nobena mi pa ni f***ing težila, da sem bedak, ker ležim tam zaradi xxx problema, kot tale na netu. Izrazoslovje proti koncu je njeno, da me ne bo kdo postrani gledal.

Ja. Vse to so te punce vedele pri svojih zrelih 14/15 letih, ko so se vpisovale na srednjo zdravstveno šolo.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Matey in Kamele0N