Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Jutri bi moral iti na pohorje po govedno, koljejo, jo imam naročeno že od decembra.
Rabim roko brisalca za avto (dost nujna zadeva glede na to da mi je nekdo fental voznikovo stran) ..servisi ne delajo....ima en v Domžalah rabljeno ki paše pa študiram če si sploh upam skočit tja iz Ljubljane :bonk:
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Bom prvo poklical pa da vidim kaj se bova uspela zmenit glede dostave!
Hvala drugače.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Kaj vse se prebere in sprašuje. Res bolano. pa koji qurac koga briga, če je kdo s kom skregan. Karantena je v veljavi in to pomeni omejeno gobanje. Enim ne bo nikol nč jasno. A če bi bila pa vojna, kjer bi se strelal za vogalom, bi tud hitr šli na forum pisat, da je ti je en kršil človekove pravice in svobodo, ko je strelal po teb?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Ker enostavno to ni vojna. Ko pa bo hrvat na granici pa se bomo drugače obnašali.

Tu se gre za zavajanje vlade, stroke, in pritiski vladi, kršenje človekovih prvic in omejevanje svoboščin. Da ne omenim ogromno gospodarsko škodo, ki jo bomo čutili mi in generacije.

Kje je že tisti moto "za otroke gre", za njihovo prihodnost.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Če bi se prvotne omejitve gibanja ljudje držali, zdej ti ne bi mel problema. Pa pustmo 24 kur in tiste tri kadre. Vem za konkretne bedake v avtodomih, ki so se fijakali po Blokah pa še kje. Kle mim mene so padale grupe kolesarjev. Tko da ta odlok je kar na mestu, tist o rokavicah pa maskah je pa cvetka ja.
Kar se pa tele jebe od virusa tiče pa vseeno ni tok nedolžna zadevca.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in bpfc

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Kaj vse se prebere in sprašuje. Res bolano. pa koji qurac koga briga, če je kdo s kom skregan. Karantena je v veljavi in to pomeni omejeno gobanje. Enim ne bo nikol nč jasno. A če bi bila pa vojna, kjer bi se strelal za vogalom, bi tud hitr šli na forum pisat, da je ti je en kršil človekove pravice in svobodo, ko je strelal po teb?
Ravnokar se lahko greš sprehodiš do trgovin, pošt in bank boš videl kaj pomeni karantena. Najbolj rizična skupina ima danes dan za shoooopiiiiing. :cheer:
 
  • Žalosti me
Reactions: navlixx

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Pogosto opažam, da me mnogi ne razumete in na prvo žogo skačete v svoji zaslepljenosti.

Naj razložim. Ona je sestra. To je njen poklic. Ko se je odločala za poklic sestre, je dobro vedela, da so urniki ubijalski (že takrat), turnusi, plača slaba. In dobro je vedela, da če pride do družbene nesreče, bo potrebno delat še več. Vse to je znano za ta poklic že dooolga leta.

Kljub temu se je odločila biti sestra. Odlično, ker se take ljudi rabi (in ja, sem eden tistih, ki bi jim takoj dal višje plače, če bi lahko). Pride do družbene nesreče (virus). Njena enota še ne poka po šivih, ni krize kot v drugih državah. Tja ji vozijo bolnike, ki so se okužili od njenih kolegov ali neznano kje. Ona ni pristojna stigmatizirati bolnikov zakaj so tja prišli. Ona je pristojna za svoje delo, ko ji tam ležijo. Kot predstavnica stroke, ki se gre javno izpostavljati, bi pričakoval nek nivo in nikakor ne f***ing pljuvanja čez ljudi in njene bolnike in jamranja, da je težko. In to po dveh tednih.

Pa mimogrede, sem tam preležal nekaj časa in sestre so v večini super prijazne in nimam slabe stvari za rečt čez njih. Nobena mi pa ni f***ing težila, da sem bedak, ker ležim tam zaradi xxx problema, kot tale na netu. Izrazoslovje proti koncu je njeno, da me ne bo kdo postrani gledal.

Glej, če boš te dni tam ležal, ker si šel skakat z jadralnim padalom, boš pač bedak, ki ti morajo pomagati, čeprav ni blo nujno. Krvodajalskih ni, zaščitne opreme tudi ne. NA to opozarjajo, če je ena sestra pač koza, še ne pomen, da nima prav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Thrivial

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Dobro, ampak če so to bile majhne izjemice, zakaj se njih ni pohopsalo?

Jaz sem na Ptuju, v MB in bližnji okolici, videl samo prazne ulice, ter sprehajalce v naravi...na varni razdalji. Še čudil sem se, ko se me folk izogibal, kako resno torej jemljejo.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Slovenija: Od ponedljka obvezna uporaba mask in rokavic v javnih zaprtih prostorih. Dobite jih kjer hočete. Ampak jih ni.
Avstrija: Od torka obvezna uporaba mask in rokavic v javnih zaprtih prostorih. Delijo jih pred vstopom v trgovino. Sicer jo moraš plačat, ampak jo vsaj dobiš.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Janez40 je podoben Johannes....al pa Demzu....

Napiše roman kjer bi se lahko strinjal z 3/4 povedanega....nato pa pri bije zraven še eno ali 2 neumesni da te kar mine brat naprej...

Potem je pa še joj če se ga omejuje ker zdaj je že v teh letih ko se ga (kao) ne sme več....

Moje razmišljanje :

Ne gre za "poklic kot življenjsko poslanstvo", Ok, vsi se odločimo za nek svoj življenjski poklic, s katerim se nameravaš preživljati - toda problem je v izrednih razmerah.

Luštno je delati v "normalnih razmerah", v izrednih razmerah pa malce težje.

Za to se gre.

Prisoten je stres, v dveh tednih tako našponanega tempa pregoriš. Ko pa svojo stisko malce objaviš, te pa vsi obkoljejo ? :nigladek:
A je še kdo tule "človek" ?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Dobro, ampak če so to bile majhne izjemice, zakaj se njih ni pohopsalo?

Jaz sem na Ptuju, v MB in bližnji okolici, videl samo prazne ulice, ter sprehajalce v naravi...na varni razdalji. Še čudil sem se, ko se me folk izogibal, kako resno torej jemljejo.
Jaz sem včeraj popoldne na poti na Ptuj srečal samo tebe v smeri Hajdine. :evil: Upam, da se nisem kaj nelezel, ker je bilo manj kot 2m razdalje.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: Kamele0N in darjan

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
In kaj zdaj? Velik tud ne morejo šopingirat, ker so odprte samo nujne trgovine. Maska pa rokavice v svoji občini in to je to.
Prej bo to mim, prej bomo fraj. (beri: prej bo dala, prej bo frej)
Kak nujne trgovine? A ti še živiš v Sloveniji, ali ti je Janša že dokonca opral možgane? Včeraj sem brez problema kupil 10 šraufov, kotno brusilko in 3 vreče maltita.
 
  • Žalosti me
Reactions: bpfc

ametist

Fizikalc
5. nov 2012
180
47
28
Trume turistov na Bledu, po županovo in po 24kur, toliko sprehajalcev ali še več je bilo po vaškem travniku v nedeljo mislim, da moramo še to prepovedat:
Pač so imeli priročni izgovor za zaostritev ukrepov. Pa najlažje je sprejet ukrep kot je obvezno razkuževanje večstanovanjskih stavb in obvezna uporaba rokavic in maske, ob tem pa vsaj mask ni za dobiti. Ob enem pravijo da je napačna uporaba mask še bolj nevarna kot če jo nimaš, a čal če daš čez usta nos in ga ne daš takoj po enkratni uporabi oprat pa ni nevarna?
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Moje razmišljanje :
.
Prisoten je stres, v dveh tednih tako našponanega tempa pregoriš. Ko pa svojo stisko malce objaviš, te pa vsi obkoljejo ? :nigladek:
A je še kdo tule "človek" ?
Glede na Instagram profil pri tej sestri nevem če gre samo za malo sproščanja stresa...
 
  • Ljubezen
Reactions: navlixx