Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

B81

22. jul 2007
34.399
8.904
113
Fascinantno mi je, da nekateri pokliči potrebujejo za dobro opravljanje svojega dela konstantno trepljanje po hrbtu, dobrikanje in kimanje. Kot vem so si sami izbrali ta poklic ali jih je kdo prisilil v to?

Naši oddelki niso niti približno še polni, a zaposleni tam že jamrajo, da je pretežko. Niso jih prosili premetavat 100kg plohov, prosijo jih, da opravljajo svoje delo.

In njim to ni všeč ker je f****ing težko (uporabljam njeno izrazoslovje).

Vem, da mnogi ne bi zmogli tega kar delajo oni, ampak saj zato so pa hodili v šolo za ta željen poklic. Enako verjetno večina njih ni sposobnih kakšnega drugega prav tako hudo pomembnega dela, zato pa imamo tisoče poklicev za tisoče ljudi. Ampak še vedno je njen odziv pod vsako kritiko in kaže na nerazumevanje situacije. Večina so doma, država stoji, ona pa jamra zaradi preveliko dela. Kaj bo s takimi zaposlenimi ko bo dejansko kriza (ker zdaj je pri nas vsekakor še ni)?
In kako bi ti reagiral kot avtomehanik, ce bi se arogantni narod vozil z avti cez hosto, ti pa bi teoreticno moral cel siht+nadure lezat na tleh 15 cm od podvozja, ki bi ga MORAL sraufat, ker si pac avtomehanik in se to od tebe pricakuje?

Ne bi bil vesel, a ne? Mogoce kak dan, dva...tak da malo le premisli, preden "si hud ko poper" do sestre, ki ti bo morda enkrat resla zivljenje (upajmo da ne bo treba)...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.232
6.514
113
Ne uvaja jih kacin, on jih samo pove. Uvajajo jih biseri našega vodstva.

Jaz pa sumim, da je vseeno nekdo drug, kot minister tole izsilil.
Ker če se spomnite, je kacin že pred časom govoril o omejitvi na občine. Potem pa je (mislim da?) Hojs rekel, da bo omejitev na pokrajine, ker hočejo v bistvu samo omejit naval meščanov na obalo.

In potem pride zadnji vikend, kjer se kao na veliko kršilo (še vedno čakamo na slike hrpe ljudi ki se drinjajo na malem prostoru?) in hopa, kako prikladno, da uvedejo še strožjo "karanteno" ter lepo pohodijo na človekove pravice z dodatnimi pooblastili policiji.

Imam občutek, da so samo čakali na razlog, da lahko to uveljavijo, pa čeprav nas je še pred nekaj dnevi Hojs hvalil, kako smo pridni.

Bolano.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.232
6.514
113
A ve kdo, če ima vlada odprt kak email, kamor lahko naslovim konkretno vprašanje glede omejitve gibanja?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.863
5.464
113
Janez40 je podoben Johannes....al pa Demzu....

Napiše roman kjer bi se lahko strinjal z 3/4 povedanega....nato pa pri bije zraven še eno ali 2 neumesni da te kar mine brat naprej...

Potem je pa še joj če se ga omejuje ker zdaj je že v teh letih ko se ga (kao) ne sme več....
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.283
5.325
113
Janez v je v tej točki bedak. Nikdar ni bilo družbeno sprejemljivo, da se spoštuje samo delo, ki ti ni služba. Ker za tistega si pa plačan in tam je pa vse dovoljeno.

Kar se pa tiče ukrepov, pa ja. Eni so smiselni, eni pa...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Jaz pa sumim, da je vseeno nekdo drug, kot minister tole izsilil.
Ker če se spomnite, je kacin že pred časom govoril o omejitvi na občine. Potem pa je (mislim da?) Hojs rekel, da bo omejitev na pokrajine, ker hočejo v bistvu samo omejit naval meščanov na obalo.

In potem pride zadnji vikend, kjer se kao na veliko kršilo (še vedno čakamo na slike hrpe ljudi ki se drinjajo na malem prostoru?) in hopa, kako prikladno, da uvedejo še strožjo "karanteno" ter lepo pohodijo na človekove pravice z dodatnimi pooblastili policiji.

Imam občutek, da so samo čakali na razlog, da lahko to uveljavijo, pa čeprav nas je še pred nekaj dnevi Hojs hvalil, kako smo pridni.

Bolano.
Še eden, ki se naslanja na človekove pravice v tej situaciji.
Hejjj... mojster..... sej imaš pravico tudi zboleti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
ksz

Mater tele maske in rokavice. Včeraj sem šel samo v trgovino, zvečer prvič kihnil, 10 min kasneje 50tič, zdaj sem pa tak, kot da bi me povozil vlak. Še krvosesa sem nalezel, se že *****, kako kiha in kako jo vse boli. :sprasujemse:
 
  • Wow
Reactions: navlixx

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Včeraj sem pozno zvečer malo preletel novice in dobil občutek da se je histerija preselila od raje k vladajočim.
Hojs je (v Odmevih?) nakladal pol ure, pa nič povedal. Vprašanja kratka in jedrnata. Krneki.
Uzakonjajo maske in rokavice, razkuževanje večstanovanjskih stavb. Mask ni, razkužill tudi ne kaj prida (za rokavice ne vem). A bojo za rokavice tud začel piskat naj si jih doma sešijemo?
Dnevno spreminjajo število testiranih in sistem testiranja, gledajo tisto krevljovuljo, po tv bluzijo o maskah, ki zdravim ne koristijo, v isti sapi pa poročajo o modelu ki so ga 4x testiral da so ugotovili da pa le ni zdrav. :nigladek:
Boln'ca. :zavijazocmi:
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.435
4.540
113
In kako bi ti reagiral kot avtomehanik, ce bi se arogantni narod vozil z avti cez hosto, ti pa bi teoreticno moral cel siht+nadure lezat na tleh 15 cm od podvozja, ki bi ga MORAL sraufat, ker si pac avtomehanik in se to od tebe pricakuje?

Ne bi bil vesel, a ne? Mogoce kak dan, dva...tak da malo le premisli, preden "si hud ko poper" do sestre, ki ti bo morda enkrat resla zivljenje (upajmo da ne bo treba)...

Pogosto opažam, da me mnogi ne razumete in na prvo žogo skačete v svoji zaslepljenosti.

Naj razložim. Ona je sestra. To je njen poklic. Ko se je odločala za poklic sestre, je dobro vedela, da so urniki ubijalski (že takrat), turnusi, plača slaba. In dobro je vedela, da če pride do družbene nesreče, bo potrebno delat še več. Vse to je znano za ta poklic že dooolga leta.

Kljub temu se je odločila biti sestra. Odlično, ker se take ljudi rabi (in ja, sem eden tistih, ki bi jim takoj dal višje plače, če bi lahko). Pride do družbene nesreče (virus). Njena enota še ne poka po šivih, ni krize kot v drugih državah. Tja ji vozijo bolnike, ki so se okužili od njenih kolegov ali neznano kje. Ona ni pristojna stigmatizirati bolnikov zakaj so tja prišli. Ona je pristojna za svoje delo, ko ji tam ležijo. Kot predstavnica stroke, ki se gre javno izpostavljati, bi pričakoval nek nivo in nikakor ne f***ing pljuvanja čez ljudi in njene bolnike in jamranja, da je težko. In to po dveh tednih.

Pa mimogrede, sem tam preležal nekaj časa in sestre so v večini super prijazne in nimam slabe stvari za rečt čez njih. Nobena mi pa ni f***ing težila, da sem bedak, ker ležim tam zaradi xxx problema, kot tale na netu. Izrazoslovje proti koncu je njeno, da me ne bo kdo postrani gledal.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.486
8.846
113
Jaz pa sumim, da je vseeno nekdo drug, kot minister tole izsilil.
Ker če se spomnite, je kacin že pred časom govoril o omejitvi na občine. Potem pa je (mislim da?) Hojs rekel, da bo omejitev na pokrajine, ker hočejo v bistvu samo omejit naval meščanov na obalo.

In potem pride zadnji vikend, kjer se kao na veliko kršilo (še vedno čakamo na slike hrpe ljudi ki se drinjajo na malem prostoru?) in hopa, kako prikladno, da uvedejo še strožjo "karanteno" ter lepo pohodijo na človekove pravice z dodatnimi pooblastili policiji.

Imam občutek, da so samo čakali na razlog, da lahko to uveljavijo, pa čeprav nas je še pred nekaj dnevi Hojs hvalil, kako smo pridni.

Bolano.
In kam bi ti šel? Tko, zanima me.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.232
6.514
113
Khm...

Na vladni tiskovni konferenci, kjer že nekaj časa novinarji ne smejo prisostvovati, je bilo kot običajno (elektronsko) postavljenih le par vprašanj, med katerimi tega za ministra za notranje zadeve Aleša Hojsa ni bilo. Je pa v osrednji informativni oddaji na POP TV ministru to vprašanje zastavila voditeljica Petra Kerčmar: »In če sta starša ločena in vsak živi v svoji občini, obiski ne bodo ovirani?« Hojs ni odgovoril, izognil se je, nekaj je govoril o tem, da je bivanje odslej pač mogoče le na enem naslovu.

To cvetko je kdo zasledil? Mislim...zdaj bodo dali še dodaten razlog, da se bodo doloečni starši, ki so "skregani" posluževali tega, da bodo drugemu onemogočili obiske.

Bolano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx