Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

B81

22. jul 2007
34.471
8.947
113
AvtoFun, saj je vsem jasno zakaj...

Večini pa nam ni jasno, zakaj se ne izolira rizične osebe (po vzoru Rusije recimo) in do takrat bomo sprejemali odloke in zakone vlade s grenkim priokusom in neodobravanjem. Jaz za bližnje rizične skupine že skrbim. Ampak, kot ponavadi, so sami sebi največji sovražnik.

Me res zanima odziv upokojencev jutri...če se bodo sardinili pred bankami pol pa res hvala lepa, da se mi vsi ostali odrekamo za njih.
Točno, se peljem mimo pošte 10 do 8 vsako jutro in do zdaj je še vedno bilo vsaj 5 ljudi zunaj.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
AvtoFun, saj je vsem jasno zakaj...

Večini pa nam ni jasno, zakaj se ne izolira rizične osebe (po vzoru Rusije recimo) in do takrat bomo sprejemali odloke in zakone vlade s grenkim priokusom in neodobravanjem. Jaz za bližnje rizične skupine že skrbim. Ampak, kot ponavadi, so sami sebi največji sovražnik.

Me res zanima odziv upokojencev jutri...če se bodo sardinili pred bankami pol pa res hvala lepa, da se mi vsi ostali odrekamo za njih.
To, da tebi dol visi potem za vse, zato ker NEKATERI OD TEH ne spoštujejo pravil, je isto kot da bi recimo zaradi enega medveda, ki napada ljudi, postrelili vse medvede v Sloveniji.
Poleg tega, me zanima, koliko od tega sardelanja je res. Da ne bo na koncu izpadlo isto kot obleganjem obale s strani kontinentalcev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in lanos

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Točno, se peljem mimo pošte 10 do 8 vsako jutro in do zdaj je še vedno bilo vsaj 5 ljudi zunaj.
Pri meni je bilo isto tudi pred korono. In veš kdo je v veliki večini bil v vrsti? Podjetniki, ki so potrebovali pošto, za začetek delovnega dne.
To namreč tudi obstaja, ne gre še vse po elektronski pošti.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
To, da tebi dol visi potem za vse, zato ker NEKATERI OD TEH ne spoštujejo pravil, je isto kot da bi recimo zaradi enega medveda, ki napada ljudi, postrelili vse medvede v Sloveniji.
Poleg tega, me zanima, koliko od tega sardelanja je res. Da ne bo na koncu izpadlo isto kot obleganjem obale s strani kontinentalcev.
Več problemov bi rešil, če bi pustil medvede in odstrelil ljudi.
 
  • Jezen sem
Reactions: bpfc

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Saj so povsod vlade v enakem položaju, saj kdo od njih pa je vsaj malo usposobljen oz ima znanje, da sploh ve o čem se gre sedaj tukaj? Itak se posluša nekoga ki diktira zadeve iz EU, njih pa fopajo razni epidemiološki strokovnjaki ki imajo itak v ozadju lastne interese.
Vidiš tudi, kakšne posledice ostanejo EU, če jo 5 leti vodi alkoholik ...
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Biološka vojna je že dlje časa eden izmed možnih scenarijev, ki lahko pripeljejo do konca človeštva. Naj ljudje malo vidijo, da ni vse tako oh in sploh in samoumevno. Danes si, jutri te ni (velja za vse tvoje sorodnike, prijatelje in znance). Dokler nimamo tehnologije, ki bi lahko pri vsakemu ubila virus, se naj sprejemajo takšni ukrepi. Še dobro, da ni virus tak, ki bi klatil vse povprek - stare in mlade. Vidimo, da bi se raja že sama zdesetkala.

Me pa zanima, kako bodo zrahljali situacijo, ko bo vsega konec. Če bodo naenkrat vse odprli, bo folk navalil na pošte, trgovine, kafiče ... Mislim, da bomo maske še kar nekaj časa nosili.

Tako globalen in povezan, kot je svet trenutno, ni bil še nikoli. Kljub zaprtju mej. In ne, nismo samo ubogi Slovenčki tisti, ki trpimo posledice. Vsi se soočajo s podobnimi težavami in ukrepi.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Me pa zanima, kako bodo zrahljali situacijo, ko bo vsega konec. Če bodo naenkrat vse odprli, bo folk navalil na pošte, trgovine, kafiče ... Mislim, da bomo maske še kar nekaj časa nosili.
Po moje bo pa tale situacija dala dober zgled, kaj in kako. In se bo še kar nekaj časa podzavestno čutil vpliv tega, vključno z varnostno razdaljo in ostalim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Runo

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Se še komu zdi, da so tele homemade maskice bolj kot ne brezvezne pri sirjenju virusa? Ce ze, bi naj bila iz vec plasti blaga, pa virusa vseeno ne bo ustavila...mogoce bi kaj pomagalo, ce bi jih nosili vsi brez Izjeme.

To ni Alberto Tomba, velikost virusa, ki te okuži je zlahka zaustavljiva. Trgovine in polno drugih prostorov je prezračenih, škoda ker nimamo sončnega spomladanskega vremena da bi bli vsi ti prostori zdaj res odprti s prepihom, pa se ne bi v teh noben okužil.

Karkoli od maske za nas smrtnike funkcionira skoraj 100%. Za zdravstvene delavce v stiku z obolelimi, ki tudi kašljajo je pa ena smešnica, povsem neučinkovito.

Če to pravi šefe vsega, ki fura cel odziv v južni koreji... jaz mu povsem verjamem.

PS. To da niso svetoval uporabo mask za vse, je pa zato, ker je bilo prepozno in je bilo itak potrebno it v karanteno in zato, ker mask niso zrihtali še za zdravstveno osebje, ki ga pa res potrebuje. In to velja po celem svetu, razen Taiwan, HK, Singapur, J. Koreja, ker itak nosijo maske in so bili pripravljeni na nov čajna virus, ker so imeli SARS, MERS ipd.
 

B81

22. jul 2007
34.471
8.947
113
Biološka vojna je že dlje časa eden izmed možnih scenarijev, ki lahko pripeljejo do konca človeštva. Naj ljudje malo vidijo, da ni vse tako oh in sploh in samoumevno. Danes si, jutri te ni (velja za vse tvoje sorodnike, prijatelje in znance). Dokler nimamo tehnologije, ki bi lahko pri vsakemu ubila virus, se naj sprejemajo takšni ukrepi. Še dobro, da ni virus tak, ki bi klatil vse povprek - stare in mlade. Vidimo, da bi se raja že sama zdesetkala.

Me pa zanima, kako bodo zrahljali situacijo, ko bo vsega konec. Če bodo naenkrat vse odprli, bo folk navalil na pošte, trgovine, kafiče ... Mislim, da bomo maske še kar nekaj časa nosili.

Tako globalen in povezan, kot je svet trenutno, ni bil še nikoli. Kljub zaprtju mej. In ne, nismo samo ubogi Slovenčki tisti, ki trpimo posledice. Vsi se soočajo s podobnimi težavami in ukrepi.
IMO ko pol leta ne bo nikogar okuženega, ajde, virus je šel...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Do cca. 2022 ga bomo imeli stalno, takrat mogoče cepivo obkroži svet. Umrljivost bi bila pa že zelo majhna verjetno, blizu gripi.

V J. Koreji so zaprte šole, faksi pa ne, ker tam fax določi tvojo prihodnost in hodijo študenti tudi z vročino na fax. Največ okuženih imajo v mladih letih, umrla sta pa 2 pod 60!

Nekaj delajo dosti bolje... in to ni testiranje. Mogoče veliko zdravijo s plazmo tistih, ki so koronco preživeli, ker po ozdravitvi skoraj vsakemu vzamejo kri.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.728
2.340
113
Pomurje
Tako globalen in povezan, kot je svet trenutno, ni bil še nikoli.

Globalen je pa zakaj. Je treba povratni let Ljubljana-London za 35€?
50 milijonov kitajcev kot turistvov.
Hikking po himalaji, vsak "cepec" lahko gre na Mt.Everest in deskat v Avstralijo.
Pa jadranje po bahamih, motoriranje po Maroku.
Hoteli na vodi za 500€/teden.

Preveč nas je bogatih, da si lahko vse to privoščimo in s tem svet uničujemo.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če je že bilo se opravičujem, ne sledim več 3+ strani na dve uri.

Mogoče pa nas bo Italijansko razmišljanje rešilo:
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi, zakon in sad

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.317
6.528
113
Na infekcijski že par dni leži intubiran 37 letnik, športnik, brez pridruženih bolezni.

Povej, brihta, koga bi izoliral?

Čestitke sloveniji za prvi primer na svetu, kjer je popolnoma zdrav človek intubiran.

Ampak. 99% ljudi ima pridružene bolezni, če le-te izoliramo smo že veliko naredili.

Mislim..tu se sedaj dlakocepi za res banalne primere. Tudi prehlad kdaj koga potamani.

PS, športniki znajo bit daleč od zdravega človeka, razno šopanje s hormoni in steroidi sigurno vrže telo iz popolne homeostaze.