Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.862
33
48
Sem se mimo koseškega bajerja zapeljal pa je bila kar gneča danes. Jaz se nebi tam zadrževal.

daj no ne bluzi na twitterju si prilepil sliko kjer se lepo vidi kak so narazen vsi razen eno kjer pa ne vemo ce s morda druzina.
strasenje ne bo pripeljalo kam. Sicer pa je tvoj prijatelj Mrevlje velestrokovnjak lepo napovedal vrhunec 25.3 torej ni vec strahu ker on bo pa ze vedel....
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
dobr, kratkorocni mi je jasno... spopad ze poteka. vrhunc se pricakuje zdele v roku 14 dni. torej max se 1,5 mesec tele telovadbe...

se vedno ne vem zakaj odpvedujejo zadeve konec poletja. a vedo kaj vec kot mi? se obeta kaksna dolgorocna odredba?

kaksni slovenski kampi? bovec trena ze tko poka vsako sezono. sobec je seveda tud poln. kolpa?
Pričakuj, da boš še vsaj 1 mesec v domači izolaciji in še vsaj 3 mesece ne bo dovoljeno potovati v tujino za turistične namene.

Turizem je tudi največja nevarnost za nove množične izbuhe, tako da po moje sploh ne bo smelo zalaufati nič turističnega letos.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in navlixx

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.345
247
113
ok. kaj bo cez 4 mesece drugace z virusom? ga bomo dovolj prekuzili? bo antivirus? al kr tko za zihr?
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.084
6.478
113
Jaz se prej zapeljal skozi MB, okoli 15h. Tuga...ene 20 ljudi na lentu, avtov še manj.

Tole ni dobro, da se folk tako zapira, saj nis(m)o živali. Zunaj je ja sonce, luft, ptički pojejo, deluje anti-depresivno, ne pa čakanje not na smrt?
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.426
3.185
113
Kaj se sedaj ven vadiš. 1. Na današnji dan nimamo 1000 potrjenih pozitivnih, da bi bila lahko številka 5x manjša 2. Dne 23.3., ko je minilo 14 dni od tvoje napovedi je bilo v Sloveniji 442 pozitivnih. Ti si suvereno izračunal da jih bo 5.000. 3. Tudi čeje na kitajskem 40x več primerov kot uradno, je to še zmeraj daleč od trditev iz tvojih postov.
Še enkrat in zadnjič. Štetje okuženih so spremenili in to je uradni podatek vlade. Izračun je temeljil na število okuženih v tistih dneh in njihovo procentno višanje vsak dan kateri je bil identičen italjanskemu. To je dejstvo. Vmes se je zamenjala vlada in takoj ostri ukrepi za zmanševanje prenosa kitajca. Če bi bila vlada ista in njeno neaktivno bluzenje in nespreminjanja štetja okuženih bi lahko bila izračunana cifra 5 tisoč.
Navsezadnje pa hvala Bogu da je manj okuženih ampak še zmeraj bode dejstvo da je osmina okuženih zdravstvenih delavcev. Ker če zdravstvo počepne pa bo pizdarija velika.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
ok. kaj bo cez 4 mesece drugace z virusom? ga bomo dovolj prekuzili? bo antivirus? al kr tko za zihr?
Z ukinitvijo izolacije isto sranje kot je zdaj. Jaz tu ne vidim smisla vlečenja izolacije še cel april, pa glede na protikrizne ukrepe sumim, da nameravajo trajati še cel maj.
Tudi registracij vozil še ne bodo sprostili 16.4. kot je bilo planirano. Z zavarovalnicami se pogovarjajo o možnostih za 3 mesečni odlog registracij.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
mene pa cedalje bolj zanima kaksen je sploh dolgorocni plan s tem virusom. velika verjetnost je, da se ga ne bo iztrebilo in da bo prisoten stalno tko kot vsi drugi virusi.

a zdej cakamo, da se najde antivirus?
al cakamo da se folk prekuzi? in obenem ne zasujemo zdravstva?

odpadajo zadeve ki so planirane v avgustu, spetembru... takrat bo verjetno teh karanten in tega ze konec. a bo v prihodnosti tko, da ne bo vec mnozicnih prireditev, al zakaj se ze sedaj odpoveduje dogodke tok dalec oddaljene?
Ti maš glavo pod zemljo ali kje si bil ta mesec ?

Poskušamo izravnati krivuljo (če preobremenimo zdravstvo bomo kot Italija/Španija ali še slabše).
Zato si doma v karanteni in ne jagaš z avtom, avionom itd naokoli).

Predvidevajo da bo cepitev možna v roku enega leta. Sedaj preizkušajo vsaj 12+ zdravil.

Letos nekako dvomim da bo kaj iz dopustov. Pustimo se presenetiti.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Ti maš glavo pod zemljo ali kje si bil ta mesec ?

Poskušamo izravnati krivuljo (če preobremenimo zdravstvo bomo kot Italija/Španija ali še slabše).
Zato si doma v karanteni in ne jagaš z avtom, avionom itd naokoli).

Predvidevajo da bo cepitev možna v roku enega leta. Sedaj preizkušajo vsaj 12+ zdravil.

Letos nekako dvomim da bo kaj iz dopustov. Pustimo se presenetiti.

To bodo šefi veseli, firme so lepo izzvzete iz karantene, delavci ne morejo na dopust. Pa še država bo plačevala za plače od delavcev. To so kapitalistične sanje. Pričakujem kar nekaj novih športnih avtomobilov in jaht po koncu te krize.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
ja samo enkrat bo treba sprostit to karanteno.

Če bo predolgo trajalo se bo folku zmešalo doma, zmešalo se bo ker ne bo mel več denarja za nakupe, in bo na koncu več mrtvih kot pa virus.
s tem da za tem pride orng kriza, kjer bo povečanje davka na vseh možnish stvareh, da si bo država noter prišla.

bol bo jebeno potem ko bo konec kot pa zdle z virusom.

p.s. se strinjam, da je treba še vsaj 14dni ali 3tedne zdržat karanteno pol pa je treba sprostit zadeve, čene bo šlo vse v maloro.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.127
2.208
113
#BojanP je žleht, ker je raje na Twiter slike dal, kot tu gor

Glede tiste cepljene/ne cepljene. Eni kruh ne znajo pečt. Pečem ga jaz. Vsak dan. Skorajda. Ob 4:00, da ga potem prjatli lahko razvozjo do 8:00h, ko ga lahko kupijo najbolj rizične skupine - upokojenci. Za tiste, ki ga sami NE znajo peči in tiste ki ga nočejo narediti. Brez IZJEME!

Kolikor je meni znano, se da slediti telefonu hočeš ali nočeš. Naključni vzorec, pa merjenja časa čisto pri miri. Preveč pri miru - doma ali umrl? Pa bo policaj doma pozvonil in preverjal življenje ali SMS pošljite sliko. Zato pa je sranje, vse po črki zakona. Ste vsi Lvičarji. Kaj pa le za skupnost.Če si vi privoščite - Zakon je zato, da se ga krši,

Letos nema dopusta. To vam trdim jaz. Še junija bo sranje: ali korona ali strah in dvom Je res konec? Raje dam za per, kot da imam prav

....Zunaj je ja sonce, luft, ptički pojejo, ...
Pa korona tudi.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.781
1.460
113
42
Pijanci se ne sekirajo za korona virus :D
 

Priponke

  • _20200329_181310.JPG
    _20200329_181310.JPG
    369,7 KB · Ogledi: 221
  • _20200329_181122.JPG
    _20200329_181122.JPG
    265,2 KB · Ogledi: 237

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.084
6.478
113
brane_new pa dobro, kaj ste vsi tu "rizična skupina", ali zakaj tak strah? Virus zdravi osebi ne more kaj dosti, otroci sploh ne vedo, da ga fašejo. Mora bit človek konkretno imunsko oslabljen, da ga potamani, konkretno.

In zapiranje not v depresijo bo še zdrave osebke oslabilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Nova pooblastila policiji, da bodo lahko tepla ljudi ki bodo peljali psa na sprehod. Pa sledenje preko mobitela.

Kdo gre stavit da bodo ta pooblastila ostala tudi po karanteni zaradi "varnosti"?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.084
6.478
113
Mas oceta, mamo, dedka, babico, kogarkoli s kakimi kronicnimi boleznimi. Mu "predas" stafeto in zanj je ene 10x nevarneje.

Imam, starša sem videl samo 2x od 15.3. (takrat smo sedeli na terasi 2m narazen), mami sem za materinski dan dal šopek "skozi vrata".

Saj pa to je kmečka logika, da se jih ne obiskuje, al rabi folk karanteno za to?
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA