Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
mene pa cedalje bolj zanima kaksen je sploh dolgorocni plan s tem virusom. velika verjetnost je, da se ga ne bo iztrebilo in da bo prisoten stalno tko kot vsi drugi virusi.

a zdej cakamo, da se najde antivirus?
al cakamo da se folk prekuzi? in obenem ne zasujemo zdravstva?

odpadajo zadeve ki so planirane v avgustu, spetembru... takrat bo verjetno teh karanten in tega ze konec. a bo v prihodnosti tko, da ne bo vec mnozicnih prireditev, al zakaj se ze sedaj odpoveduje dogodke tok dalec oddaljene?
pomoje vse po malo. noben nima prav veliko pojma in kopirajo en od drugega. nekateri bolj nekateri manj uspešno.
mislim pa da kratkoročni plan je zagotovit dovolj zaščitne opreme, ventilatorjev, postelj, izkušenj, osebja... za "spopad" s tem. potem pa če bo cepivo super drugače pa razrahljat vse skupaj pa prebolet. malo pa dvomim da bo kaj od kakšnega turizma letos, mogoče hrvaška ko bodo vidl da bo pizdarija če hitro ne odprejo mej.

drgač pa končno šobec ejga :cheer: :valjamse:
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
3 Kitajski novinarji so raziskovali st. smrti in st. okuzenih na Kitajskem. No, o njih ni vec nobenega sledu, racuni pa zaprti...
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.846
349
83
mene pa cedalje bolj zanima kaksen je sploh dolgorocni plan s tem virusom. velika verjetnost je, da se ga ne bo iztrebilo in da bo prisoten stalno tko kot vsi drugi virusi.

a zdej cakamo, da se najde antivirus?
al cakamo da se folk prekuzi? in obenem ne zasujemo zdravstva?

odpadajo zadeve ki so planirane v avgustu, spetembru... takrat bo verjetno teh karanten in tega ze konec. a bo v prihodnosti tko, da ne bo vec mnozicnih prireditev, al zakaj se ze sedaj odpoveduje dogodke tok dalec oddaljene?

Jst sm pod vtisom, da to počnemo za to, da ne preobremenimo zdravstva ker ni dovolj zalog pripomočkov in nismo ready na izbruh virusa. Kok smo pa blizu temu, da bomo ready? Da bo dovolj opreme za zdravt folk in gremo lohka ostali vn, pa se nej penziči še naprej pazijo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

dentex

Guru
20. sep 2007
2.668
574
113
Pol maš pa mlade ne cepilke, ki so cepljene v možgan
 

Priponke

  • 9CDC7F1C-BFA6-478A-9F3C-05E86F1CE569.png
    9CDC7F1C-BFA6-478A-9F3C-05E86F1CE569.png
    2,2 MB · Ogledi: 304

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Ja sj...5x manj jih imamo po NOVEM ŠTETJU. Dejansko jih je pa povsem možno že čez 5 tisoč.
Sicer pa...tale članek analiziraj kjer trdijo-ugibajo da je na kitajskem zadeva do 40X hujša kot jo prikazujejo. Kar pa je povsem možno saj pri drugi spremembi štetja so številke takorekoč zaustavili..


Kaj se sedaj ven vadiš. 1. Na današnji dan nimamo 1000 potrjenih pozitivnih, da bi bila lahko številka 5x manjša 2. Dne 23.3., ko je minilo 14 dni od tvoje napovedi je bilo v Sloveniji 442 pozitivnih. Ti si suvereno izračunal da jih bo 5.000. 3. Tudi čeje na kitajskem 40x več primerov kot uradno, je to še zmeraj daleč od trditev iz tvojih postov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Sem se mimo koseškega bajerja zapeljal pa je bila kar gneča danes. Jaz se nebi tam zadrževal.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Jaz sem šel tudi na hitro z avtom skozi mesto.

Že pred blokom so me na klopci pričakale babica, mamica in vnučka s skodelico kavice pred sabo (tamala ne :) ). Nato pa videl vsega skupaj 4 ljudi - enega starega strica in teto na šprancirju, starega strica na kolesu in starega strica, ki se je spravil laksat pred bajto. :bonk:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
pomoje vse po malo. noben nima prav veliko pojma in kopirajo en od drugega. nekateri bolj nekateri manj uspešno.
mislim pa da kratkoročni plan je zagotovit dovolj zaščitne opreme, ventilatorjev, postelj, izkušenj, osebja... za "spopad" s tem. potem pa če bo cepivo super drugače pa razrahljat vse skupaj pa prebolet. malo pa dvomim da bo kaj od kakšnega turizma letos, mogoče hrvaška ko bodo vidl da bo pizdarija če hitro ne odprejo mej.

drgač pa končno šobec ejga :cheer: :valjamse:

dobr, kratkorocni mi je jasno... spopad ze poteka. vrhunc se pricakuje zdele v roku 14 dni. torej max se 1,5 mesec tele telovadbe...

se vedno ne vem zakaj odpvedujejo zadeve konec poletja. a vedo kaj vec kot mi? se obeta kaksna dolgorocna odredba?

kaksni slovenski kampi? bovec trena ze tko poka vsako sezono. sobec je seveda tud poln. kolpa?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
249
113
Jst sm pod vtisom, da to počnemo za to, da ne preobremenimo zdravstva ker ni dovolj zalog pripomočkov in nismo ready na izbruh virusa. Kok smo pa blizu temu, da bomo ready? Da bo dovolj opreme za zdravt folk in gremo lohka ostali vn, pa se nej penziči še naprej pazijo?

jah opreme ne bo nikol dovolj, ce je res tok nalezljiv...