Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO

In to iz ust strokovnjaka, ki je takoj po novem letu 2020 trdil, da korona virus ni nevaren in je lokalnega značaja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri

jest5

Guru
18. avg 2007
25.170
-8.268
113
"Pripravjamo" se, bi se pa seveda lahko bolje.
Magično v 2 dneh se pač ne da iz nule potegniti 1000+ prostih kapacitet itd. Tle ni Kitajska :evil:
Me pa zanima, kako se kaj štimajo sosedne države...

In znova... Strašenje, panika na koncu v vsaki situaciji povzroči več škode kot koristi.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.142
113
Načeloma se strinjam z zadnjim stavkom ampak (zato načeloma) v primeru "priprave" oz. očitno kar nepriprave na to je lahko tudi strašenje uporabno v kolikor se zaradi tega posameznik bolj pozanima kaj dejansko je na stvari sploh ob predpostavki, da država ne dela nič pametnega v to smer in obstaja opcija, da bo v določenemu trenutku moral vsak "sam poskrbeti zase".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

jest5

Guru
18. avg 2007
25.170
-8.268
113
A si moreš misliti, da bi podajanje relevantnih informacij prineslo več dobrega za posameznike, kot strašenje in ustvarjanje panike.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.886
805
113
"Pripravjamo" se, bi se pa seveda lahko bolje.
Magično v 2 dneh se pač ne da iz nule potegniti 1000+ prostih kapacitet itd. Tle ni Kitajska
Ja, nismo Kitajska.

Daj računaj: Kitajcev 1.500.000.000, slovencev 2.000.000
Torej 750-krat manj.

Če kitajci zgradijo dve bolnici z 1000 posteljami, je v razmerju z nami to enako, kot če pri nas v UKCju opremimo eno sobo s 3 posteljami.
To mislim, da bi se dalo narediti v 10. dneh.


Kar pa se našega "pripravljanja" tiče, me pa zelo spominja na davno leto 1986 (Černobil), ko je tršica v šoli s salotejpom prelepila fuge (razpoke) na oknih in rekla, da smo zaščiteni.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.151
5.756
113
pri taščici
"Pripravjamo" se, bi se pa seveda lahko bolje.
Magično v 2 dneh se pač ne da iz nule potegniti 1000+ prostih kapacitet itd. Tle ni Kitajska :evil:
Me pa zanima, kako se kaj štimajo sosedne države...

In znova... Strašenje, panika na koncu v vsaki situaciji povzroči več škode kot koristi.
Kako to misliš v dveh dneh?
To je že "dva"mesca, en mesec tudi že v Evropi.
Če nas (dovolj da lj in okolico) zdrma potres kjer bodo mrtvi in ranjeni v stavbah.
Takrat ne bo imeli niti dva dni.
Civilne zaščite marsikje sploh ni več (al.pa je samo na papirju) njene naloge prevzemajo delno gasilci ampak to ni to.
In ja, če fasemo nekaj 10 bolnikov, bodo začele padati glave v slo zdravstvu in politiki, ker vsi najprej skrbijo za.provizije, če pa kaj ostane, se pa.se kaj (neuporabnega) nabavi.
Panika gor ali pa dol
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.142
113
A si moreš misliti, da bi podajanje relevantnih informacij prineslo več dobrega za posameznike, kot strašenje in ustvarjanje panike.

To pa absolutno, tu ni debate. Ampak nabijanje kako se zadeva umirja, da je vrhunec že mimo in podobne buče kar se bere z druge strani, ki ne "paničari" pač ni podajanje relavantnih informacij. Hvalakuhcu je tu še "tretja stran", ki nekako umirja sceno s podatki o relativno majhni smrtnosti ampak potem pa izveš še iz bolj kot ne prve roke, da se država na morebitno sceno pripravlja tako, da drži pesti, da zadeva ne pride k nam a v bistvu je že pri sosedih. Krneki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in endvatri
I

Izbrisan uporabnik #9334

....

- prva okužba pri 98% (razen pri starejših ali ljudeh z oslabljenim imunskim sistemom) mine brez težav, druga okužba je katastrofalna - zanjo so značilni nenadni kolapsi ljudi

....

Kako je to mišljeno, prva in druga okužba?
A če ga fašeš še drugič, je pa kritično? Se pravi da telo ne odreagira s protitelesci?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.170
-8.268
113
Kako je to mišljeno, prva in druga okužba?
A če ga fašeš še drugič, je pa kritično? Se pravi da telo ne odreagira s protitelesci?
To je pri vseh virusih/bakterijah. Če zadeva toliko mutira, da jo imunski sistem še vedno zazna kot že preboleno zadevo, a je vseeno dovolj mutirana, da protitelesca niso več tako učinkovita, je potek pri drugi okužbi lahko težji. Ne da je, ampak je lahko. Ker telo od začetka preferira "stara", slabše učinkovita protitelesca.

Tukaj je veliko pogojev in čejev.