Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

13. jul 2011
2.677
625
113
Za Italijo so ti podatki seveda že stari. Trenutno je število okuženih nekaj čez 50, d večera jih bo še več.
Ugotavljajo, da je relativno veliko število okuženih z resnimi zapleti, kar kaže na to, da so zaenkrat odkrili le vrh ledene gore, kar je za to fazo izbruha najbrž normalno.
Trenutno kaže, da naj bi bili na severu dve žarišči: v kraju Codogno JV od Milana ter v kraju Vo, JZ od Padove. Primeri iz Cremone naj bi bili povezani z bolnišnico v Codognu.

Glede statistike - po moje v tej fazi lahko premečeš številke tako ali drugače.
 

Vesnek

Zelenc'
10. nov 2013
22
3
3
Po dosedanjh informacijah je problem sledeč:
- virus je že dokazano narejen v laboratoriju, uraden vir: https://www.naturalnews.com/2020-02...for-efficient-spreading-human-population.html

- prva okužba pri 98% (razen pri starejših ali ljudeh z oslabljenim imunskim sistemom) mine brez težav, druga okužba je katastrofalna - zanjo so značilni nenadni kolapsi ljudi - VIR?

- Kitajska se tega zaveda, zato je skoraj 800 mio ljudi v karanteni. v Wuhanu niti po hrano ne smejo več iz stanovanj.. V J. Koreji je v karanteni že 2,4 mio ljudi, v Iranu 1,2 mio.. številke so ogromne.

Očitno ne gre za navaden nahod.. Dvomim, da so Kitajci tako neumni, da bi si za brezveze uničili lastno gospodarstvo in se pahnili v recesijo?

Btw. v Milanu trenutno dva blokirana vlaka zaradi suma:
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Nic ni laz. Malo beri novice. Nisem pa napisal da umirajo "samo" kronicni ampak vecinoma. Starejsi k imajo druge pridruzene bolezni. Pusti ti kitajsko k folk ne gre k zdravniku pri nas in v nasi bliznji okolici je drugacno zdravstvo.
doctorz, pri nas in v nasi bliznji okolici še ni umrlo toliko ljudi, da bi na podlagi tega imel nek relevanten vzorec razen tvojega bluzenja. :)
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.527
2.383
113
Naj nekdo preveri po kitajskih trgovinah njihovo zalogo. Domžalske še nisem videl tako prazne kot je bil danes.


Pred tednom sem dobil mail z ebaya.... da ene stvari ne bom dobil v roku, da lahko refundam in kupim lokalno. Pa, ko dobim mi ni treba poslat nazaj.

Potem sem napisal, da bom že počakal tisti ekstra mesec. Naslednji dan pa spet dobim mail, da jim je žal pa, da naj refundam. Potem pa sem.

Kakor, da bi hoteli, da refundam. (verjetno dobijo kake subvencije za izpad dohodka).
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.141
113
Grozna statistika v Italiji.
55 uradno okuženih, 2 mrtva, nobeden ozdravljen.
Povsem drugače kot trdijo uradne kitajske informacije za kitajsko katerim seveda ni za verjeti.
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.476
3.141
113
Zajeta slika.PNG
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.483
245
113
no, ce je zadeva ze v italiji... dejte se kr pripravit da bo prej ali sslej tudi pri nas...

kdo vse bo na tnalu? kdo bo moral odstopit? kdo bo kriv za prihod virusa?