Covid-19 Covid-19 kitajski super virus

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Ne fantaziraj. Smo hrano pa vse potrebno nabavili ze par tednov nazaj. Ja, 2 do vrha polna vozicka pa se nekaj malenkosti. Pa doma bilo kar nekaj. To je bil prvi obisk trgovine po tem casu. In racunam, da se tam 2-4 tedne ne bo potrebno. Odvisno. Mene res ne mores lovit na teh obiskih trgovin. Nisem odvisnik. Lahko kar nehas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirc4u2c

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113

Nemci imajo enak problem in kvazi rešitev, če kdo verjame
Uvoženi astrofiziki iz BV bodo bojda (v teoriji) delali namesto Romunov in Moldavcev.
 

kelih

Fizikalc
17. jan 2008
378
36
28

Nemci imajo enak problem in kvazi rešitev, če kdo verjame
Uvoženi astrofiziki iz BV bodo bojda (v teoriji) delali namesto Romunov in Moldavcev.

Na šihtu svojem nesmeš delat na polju pa lahko. Še malo pa taborišče
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Ne fantaziraj. Smo hrano pa vse potrebno nabavili ze par tednov nazaj. Ja, 2 do vrha polna vozicka pa se nekaj malenkosti. Pa doma bilo kar nekaj. To je bil prvi obisk trgovine po tem casu. In racunam, da se tam 2-4 tedne ne bo potrebno. Odvisno. Mene res ne mores lovit na teh obiskih trgovin. Nisem odvisnik. Lahko kar nehas.
No nehita. Ti si v eno smer pretiraval, moja tašča, k je šla pa še prejšnji teden po mlek pa malenkosti vsak dan je pa v drugo. Men je skor ratal cel teden, pa je par stvari zmanjkal se je kr težko transformirat iz every day buy v stock buy. Je blo treba it učer spet. Trgovina prazna, razkužil kokr hočeš, skratka varno. Dosti varneje kot 10 dni nazaj.
 
Nazadnje urejeno:

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Pri nas enako. Prej sem skor vsak dan sproti po službi skočil po stvari. Zdaj pa lepo za en teden robe skupaj nakupit. Je pa tako kot si napisal. Trgovina dost prazna in razkužila na voljo. Pred trgovino varnostnik. Edino kar je bil šok za kratek čas je račun. Potem pa si mal skup vrgu k si prej vsak dan tam bil pa je na teden isto ven prišlo al pa še mal več. :)
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
No nehita. Ti si v eno smer pretiraval, moja tašča, k je šla pa še prejšnji teden po mlek pa malenkosti vsak dan je pa v drugo. Men je skor ratal cel teden, pa je par stvari zmanjkal se je kr težko transformirat iz every day buy v stock buy. Je blo treba it učer spet. Trgovina prazna, razkužil kokr hočeš, skratka varno. Dosti varneje kot 10 dni nazaj.

Saj mas prav. Sem ze od nekdaj bigbuyer. Se mine da dnevno po trgovinah.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Ja glej, zmrzovalnik je omejenih kapacitet. Sem pa v mojmu hladilniku za pivo s težkim srcem ruknu hmelj iz zmrzovalnika. Več placa za meso in kruh k ga spečem. Hmelj bo že preživu. Kuham za dva dni. Sej gre nekak.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Obstaja kak podatek od kod izvirajo okužbe umrlih? Za dva vemo, da sta iz doma upokojencev Šmarje, kaj pa ostali trije? Kje so se okužili (doma prek znancev, v trgovini, med hospitalizacijo)?
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Npr. pri nas pred trgovina stojijo in razkuzujejo od rok do vozickov, prodajalci imajo rokavice, maske, "zascitna" stekla na blagajnah, medtem ok v Avstriji ni ne duha ne sluha o tem.
Pri nas je še vedno precej odvisno od posamezne trgovine.

Trenutno stanje:
Nekje je pred vhodom študent, da razkužuje vozičke in roke. Šteje kupce. Drugje popolnoma prosto po prešerno.

maske ima ~85% osebja

Kupcev je občutno manj.

samorazkritje: analiza je narejena čisto malo iz prve roke, večinoma na pričevanja zaupanja vrednih sogovornikov, oziroma opažanja na mimovožnji

In ne pozabit: V kaselcu so vsak dan sveže reklame! :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirc4u2c

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.946
1.258
113
No čehi bodo zdaj celo postali vzgled v EU ?

 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirc4u2c

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113
Medtem v Belorusiji, še edini normalno odprti državi na starem kontinentu (oh the irony) :nazdravje::



No čehi bodo zdaj celo postali vzgled v EU ?

A si res kaj pričakoval od Nemcev, Francozov, Nizozemcev, Špancev, ipd ??
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirc4u2c

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No čehi bodo zdaj celo postali vzgled v EU ?

To bi lahko bil del robe s Kitajske.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Vsi so imeli pridruzene bolezni. Realno gledano zaradi virusa ni umrl se nihce v sloveniji.

O tem pa lahko debatiramo. Dejstvo je, da so bili vsi blizu konca, dejstvo pa je tudi, da bi večina živela še kakšno leto ali tri. Koliko bi torej človek moral imeti do brezkoronskega konca, da ga lahko štejemo kot žrtev korone?
 
  • Všeč mi je
Reactions: roCkY

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
O tem pa lahko debatiramo. Dejstvo je, da so bili vsi blizu konca, dejstvo pa je tudi, da bi večina živela še kakšno leto ali tri. Koliko bi torej človek moral imeti do brezkoronskega konca, da ga lahko štejemo kot žrtev korone?
Tolk bolni ljudje umrejo ze zaradi navadne driske, pa nisem se nikjer prebral da je koga ubila driska ?