Kindle

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
Po mojem Kindle pozna le najbolj standardne formate. Vse drugo boš moral konvertirati (če bo sploh šlo), pa še to bo verjetno zaradi majhne velikosti ekrana bolj žalost kot ne.

Morda bi bilo boljše s ta velikim Kindlom (model DX, format A5+), vendar tega ni več v prodaji...
 

Ales

Pripravnik
7. avg 2007
403
3
18
Lichtenwald
Jaz sem šel spomladi po svojega Paperwhite 2015 v Mediamarkt v Graz, je bil ravno znižan na 99€. Pri nas so se tisti čas prodajali po 150€. Za pretvorbo v Kindlov format (aw3) uporabljam program Calibre. Je čisto enostaven, pretvori pa kaj hočeš.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik Ales pravi:
Jaz sem šel spomladi po svojega Paperwhite 2015 v Mediamarkt v Graz, je bil ravno znižan na 99€. Pri nas so se tisti čas prodajali po 150€. Za pretvorbo v Kindlov format (aw3) uporabljam program Calibre. Je čisto enostaven, pretvori pa kaj hočeš.
+1, za tiste, ki sem ji ne da pretvarjati s Calibre, pa je morda Kobo boljša izbira!?
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
443
-13
28
Slovenija
A ne podpira Kindle avtomatskega konvertiranja na način, da si preprosto pošlješ katerikoli ebook format na amazonov free mail in ga potem odpreš v Kindlu že avtomatsko pretvorjenega? Sem nekje na internetu bral, da naj bi bila to ena najboljših lastnosti Kindle napravic, a nimam Kindla, da bi lahko osebno preiskusil. Uporabljam Kobo, a v glavnem le za branje člankov preko Pocket aplikacije. Calibre pa je v bistvu z uporabniškega vidika grozna aplikacija, po mojem daleč od tega, da bi imela intuitiven vmesnik.
 

Ales

Pripravnik
7. avg 2007
403
3
18
Lichtenwald
Citat:
Uporabnik trance0 pravi:
Calibre pa je v bistvu z uporabniškega vidika grozna aplikacija, po mojem daleč od tega, da bi imela intuitiven vmesnik.

Ne vem sicer kaj bi ti rad, ampak v Calibru res ni neka raketna znanost, da ne bi zmogel s parimi kliki pretvoriti neko stvar. Sicer nisem uporabljal nobenega drugega programa, ampak ga tudi ne rabim, ker mi ta čisto zadostuje
cheer.gif
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Aha, v tem ("ibook fairplay") je finta?! Nisem vedel, zakaj je naenkrat problem z zaščito... :-/
Je kakšna rešitev - za Win okolje?
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Kolikor sem doslej uspel zbrati informacije o tem programu:
- nove zaščite ne zmore odstraniti,
- odstrani zaščito knjig, ki so bile kupljene v iTunes.

Potrebno je nekaj, kar odstrani to "ibook fairplay" obliko zaščite na EPUB datoteki.

Prej je bilo enostavno, ker si v Calibre nastavil odstranjevanje zaščite, potem pa EPUB datoteko enostavno uvozil v Calibre in je bil DRM takoj odstranjen, knjigo pa si lahko konvertiral v drug format. Na ta način si lahko knjige iz Biblosa bral tudi na Kindlu.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
Ali kdo uporablja prenovljeni Biblos? Vse knjige so zaščitene z Ibook Fairplay ....

Zaščita se zaenkrat ne da odstraniti. Na mojem Kobotu jih lahko berem, po 14 dneh se pa knjiga zaklene.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Ker vejo, da smo balkanci in bi se vse spiratiziralo.

Papir lahko vsaj prodaš....
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Verjetno bo to kar držalo.
smile-1.gif
Odvisno je pa tudi od založbe. Recimo Beletrina vse objavi tudi v elektronski obliki. Pa dejstvo, da je elektronska oblika enako obdavčena kot papir, tudi prispeva k temu, da je cena obeh kar enaka in se ljudje potem raja odločajo za papirnato obliko.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113
Enkrat sem z enim bolj znanim govoru.... kako podpiram kulturo, ko sem njegovo knjigo dobil v tisti dropbox zbirki :p

Da sem jo celo prebral
smile-1.gif
 

crniracek

Zelenc'
15. dec 2009
1
0
1
Že zna kdo odstanit zaščito pri knjigah iz Biblosa? Nikakor ne najdem rešitve, da knjige spravim na Kindla!

Lp