Kilimanjaro

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Bil kdo v zadnjih letih? Preko katere agencije ste šli in v katerem času je boljše/najbolje iti?

Pa še nekaj čisto operativnih zadev, tile trekingi so po večini vsi med 7 in 10 dni. Berem, da je bolje če je malo daljši, ker se na goro oz. višino bolje aklimatiziraš. Kako je bilo z zahtevnostjo če bi to primerjali s čem bolj poznanim. Je napor hoja in dolžina ali je težava, ker je redek zrak in te to utrudi. S čem bi recimo primerjali vzpon oz. zahtevnost?
Kako je s hrano v času bivanja in morebitnimi slabostmi, zaradi umazanije in slabo pripravljene hrane ter kako ste uspeli poskrbeti za higieno in te zadeve?

Nekaj razmišljam o tej zadevi, pa me skrbi predvsem ta redek zrak in dejstvo, da je lahko precej drago potovanje, če na koncu ne uspeš priti na vrh, ker se nisi dovolj pripravil in bi se prehitro odločil za pot. Z veseljem podaljšam odhod in se prej konkretneje pripravim :)
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.352
297
83
Drago bo če prideš al pa ne, isti k, če pa take sprašuješ, bi reku, da gre za ovca turizem in instagram fotke, bodi raje doma. Vsaj tak filig mam glede veliko tebi tujega v gorah?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Sploh ne. Bolj človek, ki se rad pripravi in gre potem v glavi čez vse to lepo počasi. Vseeno nisem več 20 ko se vržeš in plavaš pa bo kak bo :)
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
vsekakor je priporočljivo, da si vsaj 1x bil na višini okoli 3700 vsaj par ur, da vidiš če sploh preneseš višino. Določen % ne prenese višine nad 3000, in če si med njimi, je brez veze probavat.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Tam jih že že kar nekaj fasalo pljučno embolijo, zato bi bilo priporočljivo, da najprej poskusiš z Mont Blancom.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
do 4000 ni nek problem, več pa zna bit. Smo bili 14 dni med 2500 in 3800 s prve, vse generacije, vsi tipi ljudi in noben ni imel problemov. Se pa hitro zadihaš to pa ja. Zato pač hoja bolj na izi in brez pretiravanja.
če pa ima kakšno specifiko da ga višina v osnovi že matra, potem pa bolje bit doma kot imet usran drag dopust.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
do 4000 ni nek problem, več pa zna bit. Smo bili 14 dni med 2500 in 3800 s prve, vse generacije, vsi tipi ljudi in noben ni imel problemov. Se pa hitro zadihaš to pa ja. Zato pač hoja bolj na izi in brez pretiravanja.
Zelo odvisno tudi od kondicije. Če si dobro ulaufan, te tudi 5000+ ne bo potolklo.

Pa morebiti odvzem krvi pred potovanjem, da se vidi koliko imaš hemoglobina. Če si blizu spodne meje so lahko težave
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Prišel nazaj prejšnji teden ...
Kondicija ni glavni pogoj, bolj pomembna je primerna aklimatizacija in v primeru slabega vremena dobra oprema. Jaz sem dva dni hodil v dežju ...
Šel sem preko lokalne agencije - kiafrikatz.com, večje agencije na mail, da iščem termin za dve osebi niti odgovorili niso.
V večjih skupinah gre pa vse skupaj zelooooo počasi. Kiafrikatz so bili v bistvu edini ki so bili pripravljeni delati za dve osebi na določen datum.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10220566801427866&type=3
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek
21. nov 2022
1
0
1
kiafrikaadventure.com
The Mount Kilimanjaro Guide is the only a local Kilimanjaro guide recommended to clients when planning a trek up Mount Kilimanjaro. Their success and safety rate is impeccable.


With the above experience we have selected the best Kilimanjaro and safari guides in our daily company operation. Initially Mount Kilimanjaro National Park Authority train and certify these guides. In most cases these guides are the former Mount Kilimanjaro porters who had serve in Kilimanjaro not less than 4-5 years and thereafter attend the Kilimanjaro guide course. It is against the park regulation and dangerous to trek Kilimanjaro without a certified guide.
 
Nazadnje urejeno: