Kia EV6

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
Hm, polizdelka? Lahko napišeš kaj več, kaj te je tako zmotilo, da sta zate polizdelka?
Lahko. Poglej video, potem pa na cenik. 60 kilo naprej da je malo spodoben. Za taki denar pa dobiš že tehnološko, ergonomsko in dizajnersko dovršene izdelke.

 
Nazadnje urejeno:

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Sem bil na vožnji. Avto je super, pelje se odlično, itak povsem tiho, po občutku zelo stabilen, pospeški seveda odlični.
Imel sem ga pol ure, ampak je to premalo da bi vse sprobal.
Sprobal sem samodejno vožnjo po avtocesti, samodejno držanje smeri na lokalnih cestah. Nekaj teh asistenčnih zadev mi je poznano že iz mojega avta (proceed 2019), tukaj je pa seveda še vse nadgrajeno. Porabil sem 5% baterije, naredil pa okoli 30 km. Nisem našel “sport mode” :)
Mi je prodajalec v štartu na hitro omenil kje je kaj, ampak nisem mogel med vožnjo kaj dosti raziskovat, čas je pa neusmiljeno tekel
V glavnem, užitek za vozit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Lahko. Poglej video, potem pa na cenik. 60 kilo naprej da je malo spodoben. Za taki denar pa dobiš že tehnološko, ergonomsko in dizajnersko dovršene izdelke.

Tisti video sem ze prej videl, pa nisem dobil obcutka, da gre za polizdelke. Vsaj ne pri EV6.

Kaj jim manjka tehnolosko?
Ergonomsko jih je ogromno slo "v rit". Tudi klasicne premije, kjer gre vse na touch (vsaj zame).
Dizajn je pa... subjektiven. Razen, ce te vodijo "kritiki" :)
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
Se strinjam, baje se jim zaradi prevelikega navala logistično ne izide. Bo pa kasneje možno, da jo doboš za dalj časa. Mi je bilo pa všeč, da sem šel lahko sam na vožnjo, brez prodajalca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
A je že jasno zdaj kaki so uni paketi motorizacije. Je bila tista ponudba s 500+ konji za nekih 60k resnična al je šlo za napako?
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.765
595
113
EU
Tudi Kia kot Hyundai ipd. so se prestavili vsaj razred višje. In so ta nova vozila videti kvalitetnejša in s tem seveda tudi dražja. Ampak ne vem pa sedaj, če so se dvignili za toliko razredov gor, da lahko upalijo kar take cene:zavijazocmi:
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Cena je točno tam kjer jo trg prenese glede na količino kot jo mislijo proizvest. Tole je po moje vsaj v začetku nekaj kar bodo naštancali v zelo mali nakladi. Morda z leti pride do bolj množične izdelave in s tem bo mogla iti tudi cena dol (verjetno tudi oprema).

Za zdaj to sceno samo opazujem, nima smisla za prevoz dajat takega denarja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Cena je točno tam kjer jo trg prenese glede na količino kot jo mislijo proizvest. Tole je po moje vsaj v začetku nekaj kar bodo naštancali v zelo mali nakladi. Morda z leti pride do bolj množične izdelave in s tem bo mogla iti tudi cena dol (verjetno tudi oprema).

Za zdaj to sceno samo opazujem, nima smisla za prevoz dajat takega denarja.
Jaz bi z veseljem imel enga takega EVja... Ampak nakup bo zares smiseln šele ko bodo ukinili net metering in boš doma rabil hranilnik el. energije.
Namesto da bi kupil >20kW baterijo, boš pač nabavil EVja, ki podpira VTG...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Tudi Kia kot Hyundai ipd. so se prestavili vsaj razred višje. In so ta nova vozila videti kvalitetnejša in s tem seveda tudi dražja. Ampak ne vem pa sedaj, če so se dvignili za toliko razredov gor, da lahko upalijo kar take cene:zavijazocmi:

Naj povej koliko Santa Fejev so prodali v Sloveniji. Cena je nekih 50k.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Jaz bi z veseljem imel enga takega EVja... Ampak nakup bo zares smiseln šele ko bodo ukinili net metering in boš doma rabil hranilnik el. energije.
Namesto da bi kupil >20kW baterijo, boš pač nabavil EVja, ki podpira VTG...
Ampak ponavadi avto potrebuješ za v službo, torej ravno takrat ko te ne bo doma bo sonce najbolj sijalo ne boš imel baterije doma.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.283
1.373
113
V teoriji se lepo čuje.... V praksi pa avto rabiš.
Pozimi ko je nekaj sonca da bi polnil je avto pred službo......
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.838
595
113
Kakšne nesmisle? Čez 2 leti bodo net metering ukinili in vsi ki bodo doma postavljali SE bodo rabili baterije.
Za domačo uporabo se bodo kupovale baterije ranga 20kWh, novejši EVji pa imajo baterije po 60kWh in več...
Če boš imel električen avto ki ima V2G in je cel dan parkiran doma, je to odlična rešitev...

Jaz in moji sodelavci npr že 2 leti delamo od doma in je zelo majhna verjetnost, da bomo šli kdaj nazaj delat v poslovne prostore, ker je za firmo ceneje, če delamo od doma... Pa takih firm je veliko.
In potem imaš doma avto, ki izgublja na vrednosti, rabiš ga pa samo za v štacuno in nazaj...

Sej ne pravim, da bi imel avto 100% priklopljen na hišo... če ga rabiš ga voziš, ko ga ne rabiš, pa deluje kot baterija za hišo, zato da čim manj štroma vzameš iz omrežja...

Verjamem da si marsikdo tega ne zna predstavljati (ker na avto gledate samo kot na prevozno sredstvo) ampak ta scenarij bo realnost za veliko ljudi v roku par let...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: karola in McGiver