keramika, sanitarna keramika in ostalo

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
Živjo!

Zanima me kam po keramiko in sanitarno keramiko in ostalo kar rabiš za kopalnico...
Ne iščem neki high end, bi pa rad vseen neko kvaliteto. Kopalnica je mala.

Kaj svetujete za keramiko? Je treba kaj pazit? So kakšne ploščice bolj občutljive za umazanijo, se jih da težje pucat,...?
Zanima me tudi razlika med LIV in Geberit vgradnimi kotlički, kakšna je razlika? Razlika v ceni je občutna.


PS: hm....tole bi blo verjetno bolje prestavt v "dom in gradnja" a ne?
sprasujem se.gif
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ravno sem zaključil prenovo kopalnice, lahko že "na uč" rečem, dražje je tudi boljše. Ploščice sem vzel nekoliko boljše (cca 40 € po kvadratu), kar se je poznalo že pri vgradnji, saj ni niti ena počila, kljub vrtanju in brušenju robov. Glede kotličkov sem vzel Geberit, je boljša kvaliteta. Računaj, da so kotlički podometni in kaka slaba reč lahko prej pušča, kar pomeni spet štemanje. Sicer pa so tudi Geberiti pod 200 evrov, tako da (vsaj meni) se to ne zdi tako grozno, razen če misliš kopalnico prenovit za jurja v materialu. Jaz nisem tako šparal, ko je voda, mora biti kvaliteta. Je pa čisto odvisno, kakšen proračun imaš.
Sicer pa te bo vrglo na rit, ko boš videl cene armatur.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
258
113
Ja, geberit je res boljsi. Liv ima slabse tipke. So pa tipke nerazumno drage, in se vedno nisem nasel koga k bi mi znal razlozit zakaj so to drage.

Pa sej armature se da ugodno dobit ce ne gledas na firmo. Pac zamenjas ko crkne... Zihr lahko 5x zamenjas, preden se bo povrnil drazji nakup kaksne drage armature. Aja, pa armature pa ostala oprema se kupuje na megabad.de, ker je kar cenejsa kot pri nas... No in tam sem tud dobu tus set s termo pipo za 300€, kar se mi zdi ok cena...

Keramiko sem nabavil v ker-ing v lj...

Fajn je.da.ti zrisejo skico, ene par variant, in si pol izberes svoje....
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:

Keramiko sem nabavil v ker-ing v lj...

Fajn je.da.ti zrisejo skico, ene par variant, in si pol izberes svoje....

Jo pa kje si najdu najdražjo trgovino - vse našteto ti naredijo tudi v Italiji (Cescutti piastrelle Ronke, Rolich, Adriakern Škofije, Paried, Fadalti Trbiž, Clima Service Nabrežina, - razen, da ploščice in keramiko plačaš min 30% ceneje - v nekaterih primerih celo 60%.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
258
113
Hja, se poznamo, pa sem sel tja... Po it se mi pa res ni dalo iskat...


Verjamem pa da so cenejsi ponudniki, skice pa tud skor ze povsod risejo, tud ze v bauhausu...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.378
5.414
113
@rajko0028
hvala za te trgovine! Povej še to, ali dostavijo ploščice ali moraš iti sam iskat, tj si organizirati prevoz?
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Tudi sam sem v gradnji,nekaj sem gledal po Slovenskih trgovinah in na hitro obupal nad cenami...v Italiji so cene neprimerljive.
Kupujem pa pri Bresanu v Gradiski ob soci. Ne bi pa rekel da dostavlja v Slo.
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Iz Trsta so mi lani dostavili brezplačno, iz Ronk so mi dostavili za 40€ predlanskim - drugače pa vzameš-rentaš kombi za 20€/za do 4 ure + nafta 25€ pa si zmagu - no ja skoraj, ker potem te en teden vse boli, če moraš vso keramiko še v nadstropje znosit, mi smo imeli drugo rundo skupaj z granitom skoraj 3 tone.