Kdo je ugrabil banke

B81

22. jul 2007
34.433
8.922
113
Vecina Slovencev nekako shaja skozi mesec. To jim je dovolj. Volijo, kot pac volijo, da bo mogoce enako naprej. Ni potrebe po ulici, ker je tako, kot je, cisto ok. Tak je Slovenec.

Da vidijo podpise ponavljajocih v naprej obsojenih kreditov in se cist nic ne zgodi, to pa je nerazumljivo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Jaz sem se čudil že ob propadu gradbenikov, da kdo od podizvajalcev, preden se je "zagugal" ni komu "kolen" polomil.
Ker vsaj pri nas v podjetju se je ta gradbena "zgodba" po mojem mnenju začela 2002/2003. V sedmih letih je nekaj ljudem uspelo uničit vse kar je prej 1000 ljudi ustvarjalo pol stoletja ( kar nekaj stvari so seveda pokradli, da so potem sedaj lahko na seznamu najbogatejših slovencev se pojavili). Pa spotoma naredili še kakšnih 100 mio globjo luknjo v bankah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ted

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Bawag Hypo Volksbanka so imele podružnice v Slo ?

Hypo in Volksbank (ki ga je prevzela Sberbank) zagotovo.

Drugače srž problema - povzeto po oddaji - je tudi slaba zakonodaja. Pri nas je odgovornemu potrebno dokazat naklep in se lahko čisto vsi zgovarjajo, da so se pač šli zelo tvegane naložbe in niso mogli predvidet finančne krize. V Nemčiji tak izgovor ne deluje, ni potrebno dokazovat naklepa za dokazovanje slabe odgovornosti.

Kljub temu bi lahko marsikaj naredili iz naslova razlikovanja in nezdružljivosti vlog. Ne more en sedet v nadzornem svetu matične firme in hkrati bit še v n-upravah podrejenih firm, po možnosti še lastnik od katere. Ne vem na pamet če kak zakon to ureja, ampak v normalnem kapitalizmu je to čisti no go.

Za začetek je potrebno sprejet zakon o nezastaranju bančnih zlorab.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Po moje velik del odgovornosti za situacijo v kateri smo nosi Banka Slovenije, ki je bila nadzorni organ pa ni nadzirala in ki je "bdela" nad sanacijo, kjer je ponovno zaspala...V glavnem marsikaj bi se dalo rešiti, če bi nadzorni organ v letih 2002 do 2008 opravil svoje delo.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
seveda je lahko en v nadzornem svetu matične in v n upravah itd. to je povsem normalno.

bolj je vprašanje kdo je v nadzornem svetu, kako je izbran, kak znanja ima.

in da, kriva je zakonodaja. spisat novo, lustracija, resetiranje na 91 kar se resetirat dat. smrtne kazni, potem pa ponudit privatizacijo, prodajo vsem. pa da vidimo kdo bi se tega šel.

zadeve so raji nejasne, ker jih ne vidi, ne pozna, nima vpogleda..če si imel smolo in si bil del tega, ti je vse jasno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.340
9.074
113
kaj ni jasno. Nadzorniku so bili drug drugemu nadzorniku. Potem pa imaš to. Vsi povezani v nateganciji. Plača itak potem raja.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
seveda je lahko en v nadzornem svetu matične in v n upravah itd. to je povsem normalno.

Ne ni normalno, ker potem nadzorni svet implicitno nima več funkcije nadzora delovanja uprave (in s tem firme), potem sploh ni več razloga da bi obstajal. Ne more uprava sama sebe nadzirat.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Uprava hčerinske družbe v nadzornem svetu matične firme bolj malo nadzira, saj je avtomatsko podrejena svojemu lastniku. Uprava matične firme v nadzornem svetu hčerinske družbe je logično in normalno po celem svetu.
Pri nas imamo pač problem z etiko in moralo, tako da preveč krat pozabimo kaj je prav in kaj ne, predvsem pa se premalo zavedamo svojih odgovornosti in dolžnosti.
 
22. jul 2007
12.770
1.300
113
123
Potreben je en velik reset države(ulica), ker samo od sebe se očitno ne bo nikoli rešilo - ni interesa.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ja dajmo mladina..a spet nas (malo starejše) vse čaka?
Nobenega interesa nimate za nič, razen, da imate telefone, računalnike, cunje in avte..:)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver
22. jul 2007
12.770
1.300
113
123
Dokler bo tako se bančnim mafijcem ni za bati, ker dokazali jim ne bodo nikoli in kriza leta 2008 je prav priročni izgovor za vse te nelegalne posle.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
V Nemčiji postopki zoper bančnike potekajo hitro, nadzor nad delom tožilcev je strog. Če primer po 18-ih mesecih ni zaključen, morajo poročati nadrejenim.
Za obtožbo bankirja je dovolj le pogojni naklep. Pri nas pa morajo dokazati direkten naklep bankirja pri kaznivem dejanju.
https://twitter.com/twitter/statuses/977114790731698176
Če bi gledal, bi izvedel, da pri nas poročajo nadrejenim po 90 dneh.
In glede naklepa, tako piše v zakonu, zato Islandci lahko zaprejo bankirje za napačne odločitve, Slovenci pa ne. (Nemci pa, po mojem vedenju, tudi ne)
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.392
5.373
113
KSZ

Intervju: Dr. Janez Šušteršič

Dr. Janez Šušteršič je v širši javnosti najbolj znan kot nekdanji finančni minister, kot tisti minister, ki je v času vrhunca finančne krize trasiral ustanovitev DUTB oz. slabe banke, SDH in varčevalnega zakona ZUJF. Najbrž pa bo bo še dolgo edini minister, ki je, po nenadnem padcu janševe vlade, funkcije ministra odšel na Zavod za zaposlovanje. Danes se ukvarja predvsem s svetovanjem različnim vladam v tujini, v Celju tudi predava študentom. Pravi, da ga politika nič več ne mika, izkušnjo s propadlo stranko Državljanska lista, v kateri je bil podpredsednik, pa opisuje brez dlake na jeziku. Prav tako brez vsakršnih zadreg govori o Novi ljubljanski banki in vplivnem omrežju, ki se je oblikovalo že daleč v zgodovini, se po sanaciji bank nekoliko zmanjšalo, a še vedno obstaja. Predvsem pa je pomembna njegova ocena, da bi NLB pred leti morali poslati v stečaj. Voditeljica Lidija Hren.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Bolj vprašanje je kaj ta človek dela v sedanji službi in ostali tudi če imajo spomin kot zlata ribica. Še naprej podpisuje pogodbe za katere 5 minut kasneje ne ve kaj je podpisal.

Ali je slučajno kdo gledal zaslišanje SladkeHriba pre US senatom. Neverjetno kako se človek, ki je med zaslišanjem zaslužil 3 miljarde US$, ne spomni stvari, ali pa jih nikoli ni vedel. Enako kot naši bančniki:).
Ampak tam je isto, če bi se zlagal, bi ga lahko kazensko preganjali zaradi laži, če pa se ne spomne, mu pa ne morejo nič.
Zato je naša komisija zgolj politična farsa, delo morajo opraviti policija in tožilci.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Meni je bolj neverjetno, kaj vse ljudje dajo na Facebook. Potem pa jočejo, ko je pizdarija. Jaz ga nimam in se nimam za kaj sekirat:evil: