kdo je lastnik telefonskega priključka?

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Rihtam si Amis paket, pa je na pogodbi rubrika podpis lastnika telefonskega priključka.

Zdaj pa me zanima: je to najemodajalec, ki je lastnik stanovanja, ali je to najemnik kot nosilec pogodbe in plačnik priključka.

Mogoče zelo enostavno, ampak jaz znam zakomplicirat do neba.....in take bedarije mi močno grenijo življenje.
bonk.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Lastnik ti piše na računu. Če je tam napisan najemodajalec je lastnik on, čeprav ti plačuješ račun.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Računa seveda še ne more biti, ker še ni zgodilo nič. Na pogodbi sem napisana jaz, spodaj piše, da je potrebno soglasje lastnika telefonskega priključka v primeru, da podpisnik pogodbe ni hkrati lastnik telefonskega priključka.
rolleyes-1.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Telefonski priključek mora že obstajati, da si lahko rihtaš Amis paket. Če priključek že obstaja, potem so tudi računi z navedenim lastnikom. Če pa priključka še nimaš pa ga moraš najprej preko Telekoma naročiti. Če ga boš naročil ti, boš ti lastnik, če pa ga bo najemodajalec pa bo lastnik on. Vsekakor pred lastnim naročilom poglej v pogodbo, če v njej piše karkoli v zvezi s tem. Pa, če boš lastnik ti ga ob morebitni preselitvi ne pozabo odjaviti, da ne boš še naprej prejemal računov zanj.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Imam Amis in sem imel enako štorijo. Potrebno je bilo soglasje lastnika telefonskega priključka.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
A misliš, da pri drugih operaterjih to ni potrebno? Pomojem je prav tako potrebno soglasje...
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
A ti jetampa poznaš, da ga kar tikaš?
smile-1.gif
drgač pa ni odvisno od operaterja, povsod je potrebno soglasje.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Glede na to, da mi Capl sporoča, da se mi izteka rok trajanja, si bom pridržala pravico in večino tule gor kar tikala. Capla, ki je sicer še malo bolj pri zemlji, pa tikam iz protesta proti njegovi brezobraznosti.
wink-1.gif

Drugač pa dotičnega še nisem imela časti spoznat, vendar glede na to, s kom se druži, ne vem no, khm.......
evil.gif
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
Aja, a kar po domače?
shocked-1.gif

Sej bi blo verjetno res narboljš, ampak pravniško gledano pa to ni to.
 

Snaga1

Pripravnik
3. sep 2012
257
0
16
Načeloma rabiš soglasje lastnika priključka = lastnika stanovanja, razen če si dala kabel ti napeljat v obstoječe stanovanje, ki ga ni imelo, kar pa močno dvomim.
Za T-2 vem da je včasih bilo potrebno soglasje, ker sem ga podpisal najemnikom, trenutni najemniki pa me niso nič spraševali po nobenem podpisu, po mojem so nekako prišli skozi brez tega, dvomim da so brez interneta, tako da očitno ne zahtevajo vsi tega tako striktno ali pa so enostavno ponaredili moj podpis. Bom izvedel, ko bodo nehali plačevati :-/
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
pa podpiš se ti namest njega ane?
Včasih bi bilo res najbolje ja. Ko je lastnik telefonskega priključka umrl jaz tega priključka nisem mogel odjavit. Lastnik je imel telekom jaz pa preko njegovega priključka Amis. Sem predložil mrliški list in razložil, da je njihov uporabnik pokojni in da ne more več plačevati vendar jih ni zanimalo in so še kar naprej pošiljali položnice in sem jih moral plačevati, da mi niso izklopili linije. Zahtevali so neko poročilo o dedovanju in če bi se postopek o dedovanju vlekel pet let bi pa pet let pošiljali račune pokojnemu. No, po ene pol leta tečnarjenja so se me usmilili in sem plačeval samo še Amisu.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Mamca pravi:
Aja, a kar po domače?
shocked-1.gif

Sej bi blo verjetno res narboljš, ampak pravniško gledano pa to ni to.

za kaj točno rabiš? da odjaviš TP ali soglasje za nadgradnjo?

pri slednjem načeloma TS ne komplicira
wink-1.gif
 

Grim

Pripravnik
8. jul 2013
137
0
16
Moja logika:
če je telefonski priključek neaktiven, potem je lastnik tisti, ki ga bo aktiviral (torej podpisal pogodbo za kakršno koli storitev). Če je aktiven, potem je lastnik najverjetneje najemodajalec in se obrneš nanj.

Samo zato, ker je do stanovanja potegnjen kabel verjetno še ne pomeni, da ima priključek tudi lastnika. Ker če vse odjaviš, saj ti ne potegnejo kabla ven, samo v centrali te izključijo.
 

Alijen

Fizikalc
25. jan 2009
1.343
5
38
V goricah
Citat:
Uporabnik Mamca pravi:
Rihtam si Amis paket, pa je na pogodbi rubrika podpis lastnika telefonskega priključka.

Zdaj pa me zanima: je to najemodajalec, ki je lastnik stanovanja, ali je to najemnik kot nosilec pogodbe in plačnik priključka.

Mogoče zelo enostavno, ampak jaz znam zakomplicirat do neba.....in take bedarije mi močno grenijo življenje.
bonk.gif

Beri dalje:
Lastnik stanovanja/nepremičnine

Slučajno sem našel pogodbo.