Kdaj na letališče

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Zanima me kdaj se po navadi odpravljate od doma na sosednja letališča. Koliko časa pred letom planirate odhod oz. kako vkalkulirate morebitne izredne zastoje na cesti.
Predvsem imam v mislih Benetke Marco Polo, Treviso, Zagreb, Dunaj, Salzburg ...

Jaz grem po navadi google maps+cca. 3,5 h in potem večinoma precej čakam, se mi je pa že zgodilo, da sem zaradi dveh nesreč prišel tako, da so takoj za mano zaprli šalter.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Min 2 uri pred poletom moramo stati pred letališko stavbo.
(avto mora že na parkirišču lepo stat)
Potem pa takoj prtljago oddat (ta del zna trajat tudi 1 uro), pa čez rentgen (najdlje do zdaj je trajalo 30 minut).
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Samo letališče in tisti 2 uri sta mi jasni. Če prtljago oddajam, se bolj držim 2 ur, če ne, tudi manj.
Bolj me zanima preračun poti, kdaj od doma. Od Ljubljane do Marca Pola je nekje 2,3 ure. Če rečemo, da je let ob 12., naj bi bil na letališču okoli 10. ure, se pravi, bi moral od doma +/- 7:40.

Sam temu dodam še cca. 0,5 ure za morebitne zastoje na vsakih 150 km. Nazadnje, ko sem šel po takem planu, sem imel to smolo, da sem dvakrat obstal pred nesrečo in to na takem mestu, da nisem mogel več z avtoceste. Ob eni je tovornjakar po avtocesti stresel en sipek tovor in smo se kar načakali, da so pospravili in sem na koncu za las prišel na letalo.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Jaz se vedno drzim istega (GoOpti 2 uri prej) pa v 15+ letih se nisem nikoli imel zamude. Imas pa res smolo ali pa jaz veliko sreco :D
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63

If You’ve Never Missed a Flight, You’re Probably Wasting Your Time​


Zanimiv članek in ideja nobelovega nagrajenca, se splača prebrat.

Drugače pa sem osebno v taboru "biti 2 uri prej pred zgradbo", z lastnim prevozom grem raje predčasno od doma za primer zastojev, s ponudniki prevozov pa po njihovih predlogih.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113

If You’ve Never Missed a Flight, You’re Probably Wasting Your Time​


Zanimiv članek in ideja nobelovega nagrajenca, se splača prebrat.
Vse lepo in prav, dokler sam ne padeš v tiste procente in se potem tolčeš po glavi :D
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Ko sem še res veliko letel, sem bil na Brniku nekje med 40 min in 1 h pred odhodom (10 min do 30 min pred uradnim boardingom). Ampak je blizu.
Sicer pa po sistemu če je službeno, lahko zadnji hip, privat pa s precej rezerve.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.737
2.098
113
Treviso z rocno prtljago racunam 45 minut pred bordingom, Benetke in Milano vsi trije med uro in uro 15 in isto tudi Dunaj. Cas za prevoz racunam google maps s 5 do 15 minut rezerve ene 10 minut pa dobim se na cesti
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Kako pa je s parkingom na Benetkah (P6)? Imaš fiksen plac ali kaj premikajo avte (kot vcasih na enem izmed IT letalisc)?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Samo na "privat" parkingih premikajo avte. Zato da več zaslužijo. Kdo bo šel izmed 2500 avtov na teh velikih parkiriščih iskat ključe in premikat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jezek

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.116
865
113
Kako pa je s parkingom na Benetkah (P6)? Imaš fiksen plac ali kaj premikajo avte (kot vcasih na enem izmed IT letalisc)?

Ne smes prek telepass lajna prpelat (ce nimas kartice, pa itak mislm da za P6 takega ni), drugo nic posebnega. Parkiras na free box in pustis avto gnit dokler rabis.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Odvisno od ure odhoda aviona, za jutranje lete in še posebi če smo familiarno grem jaz raje prespat nekam v bližino letališča, ker je ful hotelckov po 10 km stran, kjer je nočitev z zajtrkom za familijo pod 100 eur. Na tak način ti je pol vseeno za promet; pa nisi zivčen kdaj bodo pamži mogl lulat, kakat, a bo gužva ipd.
Največkrat sedaj puščam na P4, ki ima pokrit gateway do terminala, pa cena je bla zadnje čase iste ko P6.

Če sem sam pa tko k zgori, najboljš je brnik z ročno prtlago :D
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Odvisno od ure odhoda aviona, za jutranje lete in še posebi če smo familiarno grem jaz raje prespat nekam v bližino letališča, ker je ful hotelckov po 10 km stran, kjer je nočitev z zajtrkom za familijo pod 100 eur. Na tak način ti je pol vseeno za promet; pa nisi zivčen kdaj bodo pamži mogl lulat, kakat, a bo gužva ipd.
Največkrat sedaj puščam na P4, ki ima pokrit gateway do terminala, pa cena je bla zadnje čase iste ko P6.

Če sem sam pa tko k zgori, najboljš je brnik z ročno prtlago :D
Enako, velja tudi za vse dopoldanske lete. V miru spanje in zajtrk potem pa v piksno...
 

Janja H

Zelenc'
17. avg 2023
5
0
1
Jaz računam, da sem dve uri pred letom na letališču. Potem pogledam na Google Maps koliko časa mi bo vzela vožnja (vedno gledam za uro, ko moram biti na letališču, saj Maps zna upoštevati zastoje, ki so tipične za tisto uro). Na koncu dodam še kakšne pol ure rezerve.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Odkar sem ugotovil, da na letališčih lahko koristim lounge, grem rade volje kar dosti prej in potem se veselo nažiram in chilliram na foteljčkih. :cheer: