Katero toplotno črpalko

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.842
3.865
113
Eno so primarne naprave za ogrevanje, drugo pa sekundarne naprave ki so po vseh zakonih itak izvzete. Recimo kaminske peči/kamini so tipične kurilne naprave ki jih lahko vgradiš za sekundarno ogrevanje in veliko celo hi-end (novih) stanovanj s toplotno črpalko ima vsaj en kamin ali fancy krušno/lončeno/pica peč. Pa potem še razni kiperbuši ki jih ima folk navajen redukcij iz juge za backup, pa kmečke krušne peči ipd. pa pridemo do zelo visokih številk za slovenijo.

Koliko se kaj kuri v teh pečeh bi se dalo pa enostavno izračunat, ker državne evidence za sekanje lesa so in nekako bi bilo bolj logično začet iz te smeri gledat. Torej ne koliko je kurilnih naprav, ampak koliko lesa se v teh napravah pokuri.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Ja samo v teh sekundarnih ti ne moreš drv kuhat, tam se z visokim izk. kuri, ni prenosnega medija. Drugače zaspiš zraven, za vedno. Pomojem jim je eden serviral povsem napačne podatke.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Ja Butli.
Bodo pa gonli veliki ladijski motor, na plin da bo delal elektriko.
Pol pa ti jo bo prodal sončni kralj po 3x ceni plina in če imaš TČ z COP 3 si na nuli, razen da si zagonil 12000€ za kurilnico in 14000€ za elektrarno.
Sej počas se bo izkazal, da skakanje na prvo žogo ni ravno dobra ideja. Od kar cincam ali bi zamenjal kurilnico, ste jo eni v tem času že 2x. Zgleda pa, da sem s svojo potratno pečjo na drva prišparal več kot pa ozaveščeni zeleni patrijoti.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113


Kaj sedaj bomo pa šli nazaj na Plin???
Dokler bo Svoboda v vladi sigurno ne.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113

Pa si rešen.
Jaz sem ravno kupil (takole za foro bolj).... Kogeneracijo 30kWe (15kW)min + cca 60 tolote na Zemeljski plin (imamo v firmi)
Glede na vložek je bilo poceni.
Ne rabim pa ne veliko elektrike in ne toliko toplote (niti pozimi)