Katero olje za Toyoto Corola Verso 2.2 D4D SOL (136KM, 2008)?

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Sej je poznan problem s temi motorji in garancijo ter komplikacijami. Motor so menjali pod pogojem da je bil v problematični seriji/serijah pa še to pod pogojem da je kuril več kot je specifikacija (> 1l na 1000km). Skratka če ni kadilo povsem sivo nonstop ga niso menjali, četudi si moral ves čas pazit na nivo olja. Je pa res da je bila napaka taka da se je potenciala in je slejkoprej zaružilo in so menjali motor. Se je pa vse te motorje menjalo pod garancijo (mislim da so časovno komponento "spregledali" in so se upoštevali smao km), dvomim da si poleg kakšne kulance dobil kasneje menjavo zastonj.

So pa bile serije ki kao naj nebi bile problematične in tam se niso nikoli menjali celih motorji. Načeloma tudi ni problem to kar kamela opisuje in posledično motor sicer pije olje ampak ga pije "zmerno". Skratka načeloma ni problema, moraš pa ves čas pazit na nivo. Spada tak motor v kategorijo (malo manj) bulletproof oljnih ne-eko smrdljivcev, ki jih iz dežel riža lahko kar nehaš štet ker jih je preveč.

Po domače preverjaj, po potrebi tankaj olje in se ne sekiraj!;)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
stari na jurja? vmojem primeru bi to bilo na vsaki teden en liter poleg...to ni normalno. Tak jajc bi takoj šel od bajte. Smo meli stare kante doma, ki so pile olje, pa tega vseeno nismo rabli počet...pa do 1l na 1000 ni variante da bi prišli.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.192
41
48
Jaz sem mel na moji 2.2 brez DPF-ja. Se pa sploh ne spomnim več, ali je bil takrat opcijski (2005) oz. od kdaj naprej je bil obvezen.