Katero banko namesto Abanke?

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Torej stvar je taka, imam s.p. in sem bil oz. sem še komitent Abanke, vednar kot kaže gre vse pod NKBM, od katere pa sem pred 3 leti zbežal stran in nočem imeti nič več z njimi.

Sedaj imam nek paket pri Abanki, ki stane samo 3,5€/mesec za vodenje poslovnega+osebnega računa skupaj, to je super ugodno, ter bile so fiksne provizije pri plačilih v abanetu po 39centov iz osebnega ter po 40centov iz poslovenga (to so že dvignili na 98centov nkbm).

V glavnem vse kar želim je imeti vsaj poslovni račun (osebnega ne rabim je pa lahko zraven, če je cena ugodna, ker imam še n26 ter revolut) s čimmanjšimi stroški (čimmanjše vodenje računa, čimmanjše provzije, po možnosti kakšen brezplačen dvig na drugem bankomatu, sicer dvigov ne uporabljam prav veliko).

Sem že gledal sicer, da bi odprl pri n26 odprl bussiness pa ne dovolijo imeti posebej dveh računov na isto osebo, rad pa imam pregled posebej na poslovnimi financami.

Bolj kot gledam naše banke po netu za podrobnosti bolj sem zmeden, nikjer ne najdem katera kaj točno ponuja ter kakšne so provizije za določene storitve...

Torej kaj bi mi priporočali za moje "zahteve" ? :)

Hvala
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
N26 business (pač zapreš osebnega) ali Revolut Business + kot "varčevalni" (nalagam tja višek) pa sparkasse (pozitivni udobni) pa prideš zastonj skozi. Tako imam jaz, tudi prešel z abanke.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
N26 business (pač zapreš osebnega) ali Revolut Business + kot "varčevalni" (nalagam tja višek) pa sparkasse (pozitivni udobni) pa prideš zastonj skozi. Tako imam jaz, tudi prešel z abanke.

Ima n26 business možnost uvoza paketnih plačil (xls katere mi pošljejo iz računovodskega servisa), ker se mi ne da za vse 4 vsak mesec posebej ročno vnašati?

Drugače pa hvala za informacijo ;)
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Jaz ne vidim te opcije za import v appu. Glede na to, da praviš 4 plačila na mesec sklepam, da misliš glede akontacije, pokojninsko, zdravstveno... To se da optimizirati v 3 plačila in imam urejeno preko ponavljajočih plačil, saj je znesek vsak mesec enak, tako da mi vsakega 5. v mesecu samodejno poravna obveznosti, ki so povezane z sp. Potem pa le 1x letno, ko naredim obračun preračunam nove vrednosti in spremenim vrednosti pri ponavljajočih plačilih.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Jaz ne vidim te opcije za import v appu. Glede na to, da praviš 4 plačila na mesec sklepam, da misliš glede akontacije, pokojninsko, zdravstveno... To se da optimizirati v 3 plačila in imam urejeno preko ponavljajočih plačil, saj je znesek vsak mesec enak, tako da mi vsakega 5. v mesecu samodejno poravna obveznosti, ki so povezane z sp. Potem pa le 1x letno, ko naredim obračun preračunam nove vrednosti in spremenim vrednosti pri ponavljajočih plačilih.

Eee točno tako :D Hvala ti :)

Kako pa je z zaprtjem osebnega n26 računa ter odprtjem poslovnega? V edavkih mi je jasno kaj moram storiti približno, ker sem to prijavljal že kar nekaj časa nazaj...

Pa še to ja, n26 ter Revolut uporabljam za apple pay, ima to kaj veze, če se spremeni v poslovne račune?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
S tem pa nažalost nimam izkušenj, ker sem že v štartu odprl N26 business, tako da nisem rabil zapirati. Načeloma pa jih moreš kontaktirati, zapreti račun in ponovno odpreti. Na Revolutu pa kolikor vem lahko imaš oba računa hkrati odprta.
Še en + pri N26 Business je 0.1% cashbacka, tako da vsak mesec zaslužim še 2-3€ ker si z N26 topupam Revolut. Za apple pay pomojem ne igra vloge, sam sicer oboje uporabljam preko Curve v GPay.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Naceloma bo ok ze n26 businesses v kombinaciji z obstojecim revolutom ter sparkasse, ki si mi omenil :)

Revolut business ne rabim ali pac?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Evo sem preko neta “sklenil” ta paket...

Sem pa moral izbrati poslovalnico za podpis pogodbe... Nikjer v blizni mene nimam Sparkasse poslovalnice, zato upam, da se bomto dalo urediti te podpise tudi preko emaila, ker drugace mi ne pride v postev, da se bi moral voziti za nek podpis vsaj 50km stran...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Prosi, naj ti pošljejo pogodbo v obliki pdf. V Acrobat Readerju jo lahko digitalno podpišeš, seveda če premoreš certifikat. Tiskanje, podpis in skeniranje ne pride v poštev, ker bi lahko podpisal kdorkoli.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
To je to. Dokument v obliki pdf lahko v Acrobat readerju digitalno podpišeš. Digitalni podpis je pa že 20 let enakovreden lastnoročnemu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.241
113
tudi preko maila se vse da... govorim za sparkasse. edino pripnke morajo biti normalne, drive-a jim ne pusti odpreti. če pa znajo delati s certifikati oziroma ti lahko tako pošljejo, potem pa sploh amerika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

nacek

Majstr
13. okt 2012
2.786
457
83
mogoče pa tako kakor ima telekom

Pozdravljeni,​
zahvaljujemo se vam za naročilo. Za zaključek naročila dokumente podpišite z digitalnim SMS-podpisom.​
Kliknite na zgornji gumb in sledite navodilom. V nadaljevanju boste prejeli SMS-kodo, s katero podpišite naročniško pogodbo oziroma aneks.
V prilogi vam pošiljamo splošne in posebne pogoje uporabe storitev družbe Telekom Slovenije, d.d., ki so veljavni na dan 06.10.2020.​
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
mogoče pa tako kakor ima telekom

Pozdravljeni,​
zahvaljujemo se vam za naročilo. Za zaključek naročila dokumente podpišite z digitalnim SMS-podpisom.​
Kliknite na zgornji gumb in sledite navodilom. V nadaljevanju boste prejeli SMS-kodo, s katero podpišite naročniško pogodbo oziroma aneks.
V prilogi vam pošiljamo splošne in posebne pogoje uporabe storitev družbe Telekom Slovenije, d.d., ki so veljavni na dan 06.10.2020.​
Tudi zavarovalnica Triglav ima nekaj podobnega.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.241
113
ja epero. pri triglavu je šlo tole brez problema, pri telekomu nekaj ni, ampak ni imelo veze, ker sem šla itak v štacuno
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Evo, so me ravnokar klicali iz sparkasse in pravijo, da ni mozno urediti podpisov na daljavo (digitalni podpis, ipd...) ampak, da se je potrebno oglasiti direktno v eni izmed poslovalnic, pa se to sedaj ni mozno baje, ker naj bi vsi delali od doma...

Torej sparkasse odpade...

Obstaja kaj podobnega?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.241
113
A so res taki stroški na abanki, da se ne da počakati 1 mesec ali pa 2? Saj ne gori voda...

Za kaj rabiš sparkasse? Za varcevalnega? Zapreš vse skupaj na abanki pa drzis ta dva meseca denar na n26 ali revolutu zastonj.

Vse ostalo so spet neki stroški, ki se jim zdaj ogibas...