Kateri sesalec za pepel?

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Kupil sem Lidlov Parkside PAS 1200 D3. S to njihovo znamko sem načeloma zadovoljen kar se tiče price/performance. Tale sesalec pa ne vem no..vse super, dokler je filter čist. Ampak ko sesaš 10-20 sekund ga zabije in ne vleče nič več. Sicer ima knofek s katerim neka plastika udari, da se filter strese (domnevam da patent deluje tako) in tako naj bi se sproti čistil. Seveda to deluje samo v teoriji, v praksi ni šans. Torej po nekje 20 sekundah sesanja finega pepela iz kamina se filter zabije in ni druge opcije kot da ga odviješ, neseš ven in očistiš. Prideš nazaj in spet sesaš 20 sekund...skratka popolnoma nepraktično in "umazano" delo, da 1x očistiš kamin.

Če ima kdo kakšno priporočilo za dober sesalec (pripravljen sem plačat nekje do 100€) prosim na dan z besedo..Kurilna sezona je še dolga :)
 
Nazadnje urejeno:

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Kupil sem Lidlov Parkside PAS 1200 D3. S to njihovo znamko sem načeloma zadovoljen kar se tiče price/performance. Tale sesalec pa ne vem no..vse super, dokler je filter čist. Ampak ko sesaš 10-20 sekund ga zabije in ne vleče nič več. Sicer ima knofek s katerim neka plastika udari, da se filter strese (domnevam da patent deluje tako) in tako naj bi se sproti čistil. Seveda to deluje samo v teoriji, v praksi ni šans. Torej po nekje 20 sekundah sesanja finega pepela iz kamina se filter zabije in ni druge opcije kod da ga odviješ, neseš ven in očistiš. Prideš nazaj in spet sesaš 20 sekund...skratka popolnoma nepraktično in "umazano" delo, da 1x očistiš kamin.

Če ima kdo kakšno priporočilo za dober sesalec (pripravljen sem plačat nekje do 100€) prosim na dan z besedo..Kurilna sezona je še dolga :)

Prodajajo te sesalce kot sesalce za pepel haha. Kot si sam ugotovil. Pepel "zabaše" filter, potem je pa konec veselja. Sem posesal pepel samo enkrat in nikoli več. Sedaj imam sesalnik za sesanje v skladišču. Se pravi mora obstajati še kakšen drug patent, ker ne verjamem, da je pri vseh tako.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Mislim da Lidlov ima funkcijo čiščenja filtra tako, da z loputo (gumb) obrneš v kontra smer kroženje zraka in nesnago odvrže na dno filtra.
Če je gumb, potem ga verjetno moraš držati pritisnjenega dokler čisti filter.
 

zoom

Fizikalc
14. maj 2014
634
211
43
Sam sem gledal te sesalce za pepel pri kolegih in ugotovil da so kr nekaj. Eden ga ima speljanega preko ciklono kar je pogojno ok. Jst sem nabavil klasični ind. sesalec, papirnato vrečko in mi zdrži bp pol sezone. Sesam samo pepel ki je res mrzel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Kupil v Merkurju nekoliko dražjega pa je bil isti pofl. Sem kamin še najhitreje in najbolj temeljito na roke sčistil.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Sam sem gledal te sesalce za pepel pri kolegih in ugotovil da so kr nekaj. Eden ga ima speljanega preko ciklono kar je pogojno ok. Jst sem nabavil klasični ind. sesalec, papirnato vrečko in mi zdrži bp pol sezone. Sesam samo pepel ki je res mrzel.
Vzami gradbenega (kakšnega starmixa, nilfiska), bo delal še in še dolga leta.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Za peletno kaminsko peč (res fin pepel) uporabljam "najcenejšega" rumenega Kerherja za mokro-suho sesanje. Sočasno uporabljam vrečko za prah in še "mokri" filter, torej tisti, ki pride not ko sesaš vodo.

Meni deluje že sedem sezon - se pa kdaj pa kdaj zgodi, da se vrečka utrga in potem je veselje s čiščenjem onega drugega filtra. Pred njim sem imel enega Einhela in sem ga po par sesanjih "uničil" - Bauneki 5 letna garancija menjala za Kerherja z rahlim doplačilom.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Za peletno kaminsko peč (res fin pepel) uporabljam "najcenejšega" rumenega Kerherja za mokro-suho sesanje. Sočasno uporabljam vrečko za prah in še "mokri" filter, torej tisti, ki pride not ko sesaš vodo.

Meni deluje že sedem sezon - se pa kdaj pa kdaj zgodi, da se vrečka utrga in potem je veselje s čiščenjem onega drugega filtra. Pred njim sem imel enega Einhela in sem ga po par sesanjih "uničil" - Bauneki 5 letna garancija menjala za Kerherja z rahlim doplačilom.


Kateri pa je ˝mokri˝ filter? Sam imam WD6, pa nisem vedel da je kakšen filter posebej za vodo.

lp
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Eno je vrečka - ta je za suho sesanje in drugega ne rabiš, drugi je pa tisti rebrast krožen filter na pokrovu, ki lahko ima okoli še "ovoj" iz penaste gume, ta pa je za "mokro" oz. za "večje odpadke sesat. Jaz imam oba not in deluje. Moj je predhodnik WD2
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Na žalost imam tudi jaz tega lidlovega... ampak če z vrečkami deluje tako dobro bi bilo za probat.
Moram nekje nabavit vrečke za to “litražo”.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Vse kar je majhnih delcev - gradbeni prah recimo, ali pa pepel, je skoraj nujno, da imaš vrečko. Da bi sesal samo v posodo, je lahko filter ogromen, pa ga boš zapackal v par sekundah.
Imam WD4 od karcherja na vrečke, pa je super. Sem s flexom rezal keramiko, zadaj mi je kolega držal sesalec, pa je delal super. Sem potem filter šel preverjat, pa praktično ni bilo nič prahu gor. Torej vrečke so zakon, je pa res, da mora bit mrzel pepel.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
To že zdaj sesam mrzel pepel ampak po treh dneh je filter zapacan. Edino malo sem skeptičen, da je tale lidlov jajček dovolj močan še za vrečo (da je dizajniran samo za filter).
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Jaz sem si naredil ciklonski separator iz kante za jupol, na ta separator nataknem navaden domač sesalec in sesam hladen pepel iz peči. Vse saje ostanejo v separatorju. Nobenih problemov s kakšnim mašenjem česarkoli ni. Youtube je polhen takih in drugačnih DIY separatorjev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: wd40

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
imam sesalec Lavor s predciklonom "cyclone dust separator", kupljenim na Aliexpress za 22€ ali nekaj takega, in pritrjenim na odpadno kovinsko vedro od laka za les. Se zelo pozna. Tukaj pa nekdo prikazuje samogradnjo:

 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Na Karcher WD4 sem zmontiral ciklon kot so ze zgoraj omenjali. Ko sem probal brez vrecke in topel pepel od prejsnega vecera, je se vedno prislo do filtra v sesalcu. Z vrecko se nisem probal.
Brez vrecke sem bil razocaran in raje na roke spucam pec, kot da potem pucam filter...
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Na Karcher WD4 sem zmontiral ciklon kot so ze zgoraj omenjali. Ko sem probal brez vrecke in topel pepel od prejsnega vecera, je se vedno prislo do filtra v sesalcu. Z vrecko se nisem probal.
Brez vrecke sem bil razocaran in raje na roke spucam pec, kot da potem pucam filter...
Kakšno leto ali dve nazaj sem tudi sam aktivno iskal sesalec za pepel, pa so mi že takrat vsi govorili, da so vsi ti sesalci bolj kot ne crap.
Sedaj že drugo leto z lopatko in metlico poberem pepel, kar ga pa ostane pa posesam kar z navadnim Dyson sesalnikom (nek pokončni model s plastično posodo). Filtra nič ne zabije, dela OK.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Pepel je ''masten'' ko s**nja in ti zapaca filter da ga nikoli ne moreš več spucati u nulo...
Meni so priporočali sesanje pepela na vrečko ali da filter zaščitiš z eno ali dvema plastema koprene (to k je za zelenjavo pokrivat), da ni direktnega stika filter/pepel, kljub temu pa mora biti zadosten pretok zraka.

Prej sem uporabljal nek model Karcher-ja, sedaj imam Makita VC2512L in za enkrat BP, pa se sesa glavna peč na pelete + kamin na pelete.