Kateri sesalec za mokro sesanje

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Sicer že obstaja tema, ampak je v tistem podforumu precej neažurna...

ime spletne strani

Skratka....
Odločam se za nakup sesalca Kärcher SE 5.100.
Zanima me, ali je uporaben za sesanje umazane vode po čiščenju tal - s keramiko obložena tla se čistijo oz. ribajo s čistilom, pa je potrebno tole umazano vodo posesat.
Iz izkušenj vem, da klasični suho - mokri sesalci za takšno početje niso primerni - "bruhanje" pene skozi izpuh sesalca. Tale se načeloma uporablja za čiščenje in sesanje s čistilom, ima dve posodi za čisto in umazano vodo, možno je tudi suho sesanje.

Sem vprašal pri zastopniku za Kärcher, pa mi ni znal 100% odgovorit na tole vprašanje.
rolleyes-1.gif
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.375
303
83
no evo, da dodam: jaz imam Elektromaschinen globinski sesalec in prav tako gre pena cez motor in naizpuh
posledica je glasen in skoraj unicen motor
ker trik je v tem, da ima "čep" zaporo za vodo, za peno pač ne

kaj kupiti in kako se znebiti tega - gre pa za elektromaschinen ranga 400€, osnovni model za globinsko čiščenje
enak sesalec imata še dva kolega in enak problem:filter zraka se zmoči in voda gre preko njega čez motor na izpih sesalca
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Monika Levinsky ? Potegne kot vrag, pa še 220 ne rabi! Ne vem kaj bi se zgodilo če bi še to dobila.....
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Daj, če nimaš nič pametnega za napisat, bodi rajši tiho. Sereš lahko v drugem, tvojem najljubšem podforumu...

Drugače pa, a res nima nobeden izkušenj s tovrstnimi sesalci? Dve ločeni posodi, funkcija pranja tepihov, kemično čiščenje... Namreč, veliko se uporabljajo tudi sesalniki Kärcher Puzzi, ki delujejo po enakem principu kot tale, le da so nekoliko močnejši in veliko dražji (profi serija).
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Sem vprašal pri zastopniku za Kärcher, pa mi ni znal 100% odgovorit na tole vprašanje.
rolleyes-1.gif

kupiš, če ne dela kot pravijo, uveljaviš stvarno napako in zahtevaš vrnitev kupnine
bonk.gif

Pač mi grejo na k... ko ne vejo kaj prodajajo!

Drugač pa hvala za info, da mokri sesalci niso primerni za mokro sesanje
bonk.gif



Očitno obstajajo tudi sesalci prov za peno
https://www.youtube.com/watch?v=s_7NjabiP38

oz pri nas 700€
http://www.itehnika.si/izdelek/3762/windy-ie-foam-wetdry


lahko pa še sem pokličeš
http://www.karcher-vps.si/
 
Nazadnje urejeno:

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.666
503
113
41
povsod malo
Gasilci imajo sesalce za nevarne snovi. Tekočina notr nič pa ven. Računaj na najmanj jurja.
Pomoje bi bilo najceneje čistilni servis
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.885
3.917
113
KSZ.

Za mokro sesanje je potrebno uporabit čistila ki se ne penijo, obstajajo pa tudi t.i. (kemični) zaviralci pene ki jih lahko vržeš v posodo sesalca da "uničujejo" peno. Skratka ni problem v sesalcu samem ampak v načinu uporabe, RTFM!
grin1.gif
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
zmaga.gif

Za tele zaviralce penjenja sem izvedel od podjetja IVEC iz Maribora, naj bi pomagalo.
Prav tako sem se pogovarjal s predstavnikom podjetja Kušljan d.o.o., ki mi je (kapo dol) res znal po telefonu vse korektno in kvalitetno razložit.
Skratka, vsi njihovi (Kärcher) suho-mokri sesalniki so tako narejeni, da niso za pene, niti tale SE 5100 za pranje in sesanje, niti profi serija Puzzi. Klasično mokro-suhi sesalniki pa tudi ne...
Ja, rešitev je očitno sesalnik, ki ga je omenil Fusion, ali pa za začetek zaviralec penjenja in preizkus z mojim starim mokro-suhim Delfinom.

Drugače pa so vsa Kärcherjeva čistila iz profi programa tako narejena, da se ne penijo ali pa izredno malo.