kateri printer?

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
rabim en printer za v pisarno. printalo se bo malo, rad bi imel čim manj stroškov. naj kupim multifunkcijsko napravo? skenerja nimam, ga bi pa kdaj potreboval. rabim samo črno belo printanje. kaj je boljše kartuše al laser? pojma nimam. budžeta je do 150 evrov, kolega je priporočal brotherja. rabim samo za kaki račun sprintat, je pa res, da se bo verjetno čez čas pojavila tudi potreba po kopircu ... kaj svetujete. kopiralo se bo pa kar precej ...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
okej. koliko stane toner in kako pogosto se ga menjuje? samo da vemo, pri čem smo. saj, če bo še kopirc zraven, pol lahko grem tudi do 200 evrov. itak bo "strošek".
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.168
2.264
113
Ta multi gerät, Samsung SCX-4600 gledam tudi jaz preko Amazona.co.uk, s poštnino vred bi me prišel cca. 110€. A je to varno iz UK naročat? Je še kakšni višji model v tej seriji? Lp

PS:. Kaj pa kakšen barvni laser + multifunkcijska naprava? Kaj ugodnega?
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
http://www.ceneje.si/racunalni...&filt=44994

Toner za SCX-4600 je 50€ s poštnino, sprinta 2500 strani. Samsungi pa imajo še toner save tipko, s katero lahko naprintaš dosti več. Sicer je rahlo svetlejši tisk, ampak še vedno normalno čitljiv. Pa fajn je tudi zato, ker ni problemov s raznimi čipi, ki štejejo strani in ustavijo printanje, tudi če je še prah v tonerju.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Pa se vam splača kupovat mašine kjer toner za cca. 2500 strani pride 50€. Mogoče je ob nakupu boljše malce več dat za mašino, pa se potem pri tonerjih ceneje pride skozi. Jaz za svojo mašino za toner cca. 14.000 strani dam cca. 45€.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
prijam, kako mašino maš v mislih, kolko dnara in kje se da kupit? je to printer in kopirc v enem? skenner tudi ni nujen.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Tele SCX serije od Samsunga moram reči da so zakon... Pri nas sploh noče crknt, kupujemo po max. 2 tonerja ahead ker se ne ve kdaj bo grelna enota šla, pa noče pa noče. Priporočam Samsunga s podajalcem papirja, čisto ok.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
prijam, kako mašino maš v mislih, kolko dnara in kje se da kupit? je to printer in kopirc v enem? skenner tudi ni nujen.

Jaz imam sicer tole mašino .Tiskalnik, fotokopirc, skener v eni konkretni mašini delani na osnovi kopirca + dodatne funkcije.....dejansko je "masivna mašina" in ne neko plastik fantastik jajčece, kjer odpreš pokrov skenerja in misliš, da ti bo v naslednji sekundi razpadlo. Oznake tonerja, okvirno število izpisov in cene si pa malce pobrskaj po netu.
Je pa tole zadeva do A3 formata, Maš pa tudi zadeve do formatta A4.
Vsekakor pa katerokoli mašino boš kupoval malo pošlji okoli povpraševanje, včasih se prodajalci kar "stepejo" kdo bo dal boljšo ponudbo. Ceno moje mašine imaš na linku....jaz sem jo dobil še za nekaj € ceneje. Mašina za A4 (točne oznke se ne spomim) bi me pa prišla cca. 150€ cenej. Pri vsaki mašini pa glej koliko te cca. pride toner, za koliko strani naj bi bil, na koliko je potrebno menjat razvijalno enoto, kakšni so ostali stroški servisov ipd......dejansko so tile mašine kar nekaj nad tvojim budžetom, ampak če potegneš črto za npr. 5 let uporabe boš videl kaj se ti bolj splača.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
saj točno to, ja. če bom dosti kopiral, se mi itak splača vložit nekaj in mam pol mir. no, fotokopirnice ne mislim met, ampak vseeno se lahko zgodi, da bo precej fotokopiranja, pol bi bla taka naprava kar kul, ja. pa kr A4. bom videl. hvala lepa za predloge.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.898
113
pri taščici
če misliš da boš res kdaj kaj več kopiral (v kratkem ne čez 10 let), potem je res bolje v štartu kaj več dati za mašino.
nekdo je kupil stroj za 250 evrov, čez pol leta je dal za tonerje (barvne in ČB)400 evrov. (ki pa naj bi ob taki porabi zdražali vsaj kako leto in pol)