Kateri prenosni računalnik

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Ker je stari https://www.asus.com/Laptops/N53Jn/ že izredno počasen in glasen (ventilator) me zanima ali bi bil hoferjev https://www.hofer.si/sl/posebna-pon...tailseite/ps/p/medion-prenosni-racunalnik-42/ dostojna zamenjava?
Uporaba za relativno zahtevnega domačega uporabnika, ki ne maram zatikanja in počasnega nalaganja strani in odpiranja filmov ;)
Na starem se igric ni nikoli igralo, so pa precej lavfali torenti ;) Ostalo bo pa za razne seminarske naloge, filmi itd. Verjetno bi sicer lahko menjal disk za SSD ampak ali se na skoraj 8 let starega sploh še splača kaj vlagati (že davno nazaj sem ponovno naložil windowse pa ravno tako ni bilo nič boljše, ravnotako sem ga razstavil, pa ni bil zaprašen..)?

Hvala za vsa mnenja ;)
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Procesor vzemi vsaj i3 7k serijo, če misliš pa kakšne igre igrati pa glej še za ločeno grafiko.
Če boš v starega dal ssd disk in zamenjal ventilator boš verjetno tudi naredil kar nekaj. Mislim da s tem hoferjevim ne boš nič hitrejši kot z asusom, če mu daš ssd notri.
 

Sergio81

Fizikalc
29. jul 2007
1.651
0
36
V oblakih
Iger ne bo
Asus je pa že res izredno počasen in zmrzuje, film se sicer da pogledat problem so dokumenti ker office pa tolk pocas odpira, da še žena zraven kolne, ki je sicer zelo strpna kar se tega tiče ;)
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ima kdo kakšno priporočilo za prenosnik (out of the box) v cenovnem rangu ~700 eur..Jaz sem že čisto out glede računalniške strojne opreme, zato niti ne vem kaj se sedaj kupuje v tem rangu. SSD je seveda osnovni pogoj. Računalnik bo sicer uporabljala najstnica v glavnem za glasbo, filme, office ipd..
 
Nazadnje urejeno:

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
janch, ssd ima že vsak najcenejši laptop (skoraj). za tak namen uporabe po moje ni smiselno dajati 700 eur...? poglej kake lenovote 320 ali pa probooke oziroma dell inspirone. vsi so nekje do 500 eur, seveda 15.6 fullhd. i3 sicer prejšnje generacije a skupaj s ssdjem dobro deluje. čeprav so ssdji večinoma 250gb bi znalo pri najstnici kmalu zmanjkati placa (torrenti press :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janch