Kateri Parni čistilec kupiti?

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Gledam Karcherja, ker imam že kar nekaj njihovih izdelkov in so res top . Od Visokotlačnega čistilca, do Sesalca.

http://www.karcher-kusljan.si/hobi-program/parni-cistilci.html
gledam parne čistilce, za doma, kuhinja, kopalnica, garaža....

Iščem nekaj kar bo uniæevalo maščobo, vodni kamen, zasušeno olje, zamaščeno steklokeramično plato, mapo, pečico... in je res dober.

Ali ga kdo ima doma, in kako je zadovolje, izkušnje?

Hvala za vsak odgovor
 

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
Jaz mam SC2. V redu zadeva. Moraš se pa zavedati da ni to samo "pošpricaj in obriši" sistem. Ponavadi je treba kar bit vztrajen in it večkrat čez. Pa fajn je da imaš kakšne stare cunje za razpolago, da brišeš z njimi. V kompletu sicer dobiš dve krpi, ki jih uničiš po dveh seansah.
Na vodnem kamnu ne boš naredil nobenega efekta. Olje, maščobo in podobno pa super spuca.
Ko zmanjka vode moraš počakat da se ohladi prej ko naliješ novo noter.
Pa luftat moraš sproti prostor v katerem delaš, saj se hitro dvigne vlaga v zraku.
 

Vprasaj

Majstr
15. avg 2008
1.366
339
83
Ljubljana
Koliko časa pa že imaš sc 2?

Zakaj si se odločil za sc2?

Za koliko časa drži liter vode in koliko časa se ti segreva?
 

majoneza

Pripravnik
8. jan 2008
312
6
18
cca 1 leto

čist zaradi znamke. Cenovno je bil tudi primerljiv z ostalimi

segreje se v dobih 5 minutah. Delam pa lahko 15 - 20 min.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Pa so ti parni čistilci okej za keramiko, odstranijo tudi umazanijo iz kuhinjskih tal?
Iščem nekaj kar bi nadomestilo klasično sesanje + ročno pomivanje tal. Po celi hiši je po tleh keramika in iščem nekaj, s čimer bi v eni napravi posesal lase in prah ter očistil umazanijo in madeže s tal.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Hmm. Jaz iščem nekaj ravno zaradi steklenih vrat na tuš kabini. Torej še vedno dalje na roke.

Obstaja kak model, da ne potrebuješ čakat?

Kako pa očistiš rezervoar od vodnega kamna? Lahko samo alkoholni kis, kot to delam z grelnikom vode?
Mi imamo SC3 in resda nisem prebral navodil, ampak v kakšnih šestih letih uporabe nismo nikoli čakali, da se voda ohladi. In zaenkrat še deluje.

Glede vodnega kamna se pa strinjam - če je nek začetek nabiranja, ga še mogoče odstrani, ko pa je nabranega malce več, pa lahko pozabiš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: smrkec