kateri mobilni internet izbrati?

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Ne vem če je v pravem podforumu (če ni naj admin prosim zadevo ustrezno prestavi):

Zanima me kateri mobilni internet izbrati? Predvsem naj bo dober kompromis cena in ostale zahteve...
- Zadeva se bo uporabljala večinoma za tablico (včasih tudi za povezavo prenosnika), torej večinoma bo povezava aktivna zaradi aplikacij na tablici, maila, včasih tudi za remote povezavo prenosnik - PC
- Potrebujem zanesljivo delovanje (lokacija predvsem gorenjska in Ljubljana)
- Poleg vezave se bo kupila tudi tablica (predvidevam, da Galaxy tab ali Ipad), torej lahko upoštevamo vezavo 12 oz. 24 mesecev

Kaj je trenutno najboljši kompromis med ceno in ponujenim paketom?
 

Sheriff

Fizikalc
26. jan 2009
1.953
0
36
Mislm da je to TOP PONUDBA za 19.90€
zmaga.gif
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
(lokacija predvsem gorenjska in Ljubljana) , za LJ je vredu za gorenjsko pa preveri točno lokacijo ,gsm - edge - umts - itd , zaradi prenosa. Drugače pa vredu za ta denar .
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Jaz uporabljam Tušmobilov internet v Ljubljani in v Medvodah in povsod deluje odlično. Včasih celo v Izoli, ko grem kej na obalo čez mesec.

Hitrost prenosa pa je seveda odvisna od:
- lokacije, kjer se nahajaš
- debelosti sten stvojega stanovanja (ali je to kamem ali so to tanjše stene...)
- naprave/aparata, ki jo/ga uporabljaš (nekatere naprave omogočajo le 3,6Mb/s, čeprav bi ti omrežje ponujalo recimo 5Mb/s)
- zasedenosti omrežje (ponavadi je v popoldanskem času omrežje vseh operaterjev bolj obremenjeno zaradi pogovorov, zato ti bo ponoči načeloma hitreje delalo vse skupi - kar pa seveda ni nujno (v Izoli sem testiral mobilni internet od tušmobila in sem sredi dneva dobil 5,14Mb/s hitrost
smile-1.gif
)

Najbolje, da poskusiš in testiraš in se boš prepričal sam. Definitivno pa je internet od Tušmobila najcenejši v Sloveniji.

Kako lahko testiraš najceneje?
- kupi si predplačniško številko MINI pri Tušmobilu za 3,99 evra, na njej imaš že 5 evrov, kar pa je dovoj za testiranje
- vstavi to sim kartico v svoj aparat
- poglej na GSM areni, katero hitrost dosega tvoj aparat najvišjo
- priklopi tvoj aparat na PC in ga uporabi kot zunanji podem za povezovanje
- greš na speedtest.net in stestiraš hitrost delovanja interneta
- rezultat, ki ga dobiš bo v taki obliki
1494051158.png


Številke bodo seveda drugačne
smile-1.gif
 

danijel8

Pripravnik
2. nov 2010
197
8
18
Jaz sem imel dobre izkušnje s t-2. Na letališču Brnik sem imeli hitrost prenosa tudi do 7 MB/s, v Ljubljani in Kranju pa zaradi večje obremenjenosti omrežja do 3 MB/s. A mislim, da je zdaj top ponudba Tuš, kjer dobiš tudi modem po subvencionirani ceni.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ma sej na Bolhi je cel kup modemov po 30€, če ima T-2 dober signal bi ga raje uporabil, sigurno je manj gneče na oddajniku kot pri Tušu.