Kateri MiFI router kupit?

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
Rabil bi MiFi router za uporabo kakšnih 10 naprav (morda še kakšna več), ki se bodo povezovale gor. Večinoma bo na 220V priključen, bi mi pa izredno ustrezalo, da ima še baterijo, da je lahko standalone tudi vsaj kakšno uro. NI pa to nujna zahteva.
Ima kakšen od teh MiFi routerjev tudi UTP port za priključitev preko kabla?

Vezave NE pridejo v poštev, le normalen nakup. Kaj je trenutno best buy? In pa na kaj moram paziti pri nakupu?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.390
5.370
113
Tole kar v redu deluje. Podpira LTE 150/50, 32 naprav imaš lahko na Wifiju, plus štiri ethernet vtičnice. Lahko se dokupi tudi zunanji anteni. Nima baterije, lahko pa daš na UPS.

 

SavageSam

Fizikalc
26. mar 2012
234
67
28
Tole kar v redu deluje. Podpira LTE 150/50, 32 naprav imaš lahko na Wifiju, plus štiri ethernet vtičnice. Lahko se dokupi tudi zunanji anteni. Nima baterije, lahko pa daš na UPS.


Boljši za manj denarja v prosti prodaji pri A1 - 79€

Klik
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
A ti dve zadevi delujeta tudi na 3G ali le LTE?
Kakšen vtič imata za napajanje. A morda uporabljata mini ali micro USB vhod, ker potem komot vzamem s seboj powerbank in imam rešeno še prenosljivost.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Če ni kabel nuja, potem to

 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
Interesantno, ampak bi že zaradi povezav raje vzel tistega zgoraj, ker bo hitro več kot 10 povezav gor. Je pa tole res cool, ker ima baterijo.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Tudi v Hoferju sem zadnjič videl hišni "mifi" router. Imam tako rešitev kako leto na vikendu, pa do sedaj še ni bilo težave...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
Nekako sem se odločil za Huawei B535. Če ga ima kdo, bi prosil, da mi preveri ali je možno nastaviti omejitev porabe npr. da po 40GB enostavno prekine povezavo preko LTEja, dokler ne dvigneš omejitve? Oz. morda še bolje, da lahko na posameznem klientu to omejiš.
In pa zanima me kakšen pregled porabe ima, če lahko spremljaš po klientu koliko podatkov je porabil v nekem časovnem obdobju?
Sem našel Quick manual, ampak tam ni nič zapisano v tej smeri. Torej sploh ne obstaja?

Sem gledal tudi ZTE MF253V v Hoferju, ampak ima le en LAN priključek, pa kolikor sem preveril, praktično nobene QoS možnosti nastavljanja.

Morda še kakšen predlog za stacionaren LTE router, ki bi imel QoS poštiman na nivoju klienta in možnost omejitve porabe. Seveda bi to lahko rešil z nekim klasičnim routerjem zadaj priključenim na UTP port, ampak mi je neumno imeti 2 napravi, če bi lahko z eno vse rešil.

Hvala.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Nekako sem se odločil za Huawei B535. ...Morda še kakšen predlog za stacionaren LTE router .... Seveda bi to lahko rešil z nekim klasičnim routerjem zadaj priključenim na UTP port, ampak mi je neumno imeti 2 napravi, če bi lahko z eno vse rešil.
Jest sem prejšnji teden z Bolhe nabavil Huawei_b315_lte_router (4G) https://www.aliexpress.com/promotion/promotion_huawei-b315-lte-router-promotion.html za 60 EUR z našo poštnino vred sicer brez priloženih zunanjih antenc za LTE ... rabil za HoT internet ... dela mi Ok (3 črtice) brez dodat.antenc .. Ima čuda priključkov ... Wifi samo 2,4GHz b/g/n . Na software ne vidim nekih posebnih Qos nastavitev ali izklopa LTE ob prekoračitvi GB-ov. Lahko pa izklopiš LTE ter dela kot wifi in switch ali ga priklopiš na mrežo. ... Za te pare ... :cheer: ... Za kaj več bi bilo treba škeširat :bonk: dodatno ... pod 100 eur. ni nič, prave stvari se začnejo nad 200 eur ...
------------------------------------
" ... I Had A Dream ..." :zardelalter:
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Nekako sem se odločil za Huawei B535. Če ga ima kdo, bi prosil, da mi preveri ali je možno nastaviti omejitev porabe npr. da po 40GB enostavno prekine povezavo preko LTEja, dokler ne dvigneš omejitve? Oz. morda še bolje, da lahko na posameznem klientu to omejiš.
In pa zanima me kakšen pregled porabe ima, če lahko spremljaš po klientu koliko podatkov je porabil v nekem časovnem obdobju?
Sem našel Quick manual, ampak tam ni nič zapisano v tej smeri. Torej sploh ne obstaja?

Sem gledal tudi ZTE MF253V v Hoferju, ampak ima le en LAN priključek, pa kolikor sem preveril, praktično nobene QoS možnosti nastavljanja.

Morda še kakšen predlog za stacionaren LTE router, ki bi imel QoS poštiman na nivoju klienta in možnost omejitve porabe. Seveda bi to lahko rešil z nekim klasičnim routerjem zadaj priključenim na UTP port, ampak mi je neumno imeti 2 napravi, če bi lahko z eno vse rešil.

Hvala.

Nima te opcije Huawei. Imam enako verzijo z enim LAN priključkom. Enako pogrešam opcijo omejevanja pasovne širine, glede na to, da gre za LTE...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
Škoda. Sem malo preveril še ostale in TP-Link Archer MR200 AC750 naj bi podpirsl prekinitev povezave pri dosegu limita, hkrst pa naj bi imel še kar nekaj ostalih možnosti nastavljanja. Težava je v reviewih, kjer vsi pljuvajo po stabilnosti tega routerja.
Ga ima morda kdo?
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
.... TP-Link Archer MR200 AC750 naj bi podpirsl prekinitev povezave pri dosegu limita, hkrst pa naj bi imel še kar nekaj ostalih možnosti nastavljanja. Težava je v reviewih... vsi pljuvajo po stabilnosti tega routerja.
Tisti, ki ne znajo zadev zaprav nastavit imajo skoraj vedno problem s kakšno stabilnostjo ... IMHO zadeva je kar zanimiva drugače ...
poglej pod data parental control :

Ps.: moji sosedi se je stari Cisko tudi pogosto sesuval ali wifi ali Lan ipd (zmrzi)... sem dal nove kable, prenapetostno, preprogramiral/ponastavil nastavitve etc. in zdej že dve hude nevihte te dni in nobene nestabilnosti več! Torej je treba malo zmanjšat želje in fool-proof nastavitve naredit!
------------------------------------
" ... " Shit Happens" ! ..." :eek:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
Hvala za link, sem si sicer že prej vse prebral in pogledal gui, zato mi je bil zanimiv. Vendar so ocene res porazne s strani zelo velikega deleža kupcev, testom na netu pa že precej časa ne verjamem ravno. Tudi če pogledaš te teste noben ni napisal teh težav, kar je res čudno. Je pa res, da se sedaj prodaja že V4 tega routerja.
Morda bom šel v nakup preko spleta in če bo zadeva zmrzovala, jo bom vrnil. Še iščem, če je še kakšna boljša alternativa. Najbolj bi rad dnevni limit, da če kakšna naprava pobezlja s porabo podatkov, da izključi takoj, ne pa šele ko gre mesečni limit zugrund.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.816
202
63
Slovenija
kaj pa kak mikrotik hap ac2 + usb modem noter? Tudi jaz sem na začetku gledal te tp-linke, pa imajo zame preveč omejitev.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.196
113
Hm, dober predlog. Kako pa usb lte modem zdrži stalno obremenitev 24h na dan. Lahko na Mikrotiku omejič porabo podatkov dnevno?
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.816
202
63
Slovenija
jaz nimam težav, en modem v pogonu od leta 2017, 24/7. Na Mikrotiku še nisem omejeval podatkov, ampak glede na to kaj ta mala mrcina vse zmore, je po mojem to še najmanj.