Kateri malček do 5k eur

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik djpiky pravi:
Js bi vzel fabio.
- iz stališča varnosti
-preverjena tehnologija nemškega koncerna
-proti malčkom aka. fiesta, clio, micra je velik
-za 5k dobiš 06. letnik z krneki opreme
-če veš kje kupovati so nekateri deli smešno poceni

Glede na to, da si lastim clia II in ibizo, ki je modelsko celo malo novejša od tastare fabie, ki jo ti priporočaš (in gre več ali manj za enak avto), ti z lahkoto povem, da tvoje trditve glede fabie absolutno NE držijo.

- varnost je slabša kot pri cliu (pove že št. airbagov in zvezdic na euroncap)
- v velikosti je razlike cca 5cm, kar je res ogromno
- preverjena nemška tehnologija = zastarela in dokaj nezanesljiva
- clio je seveda neprimerno udobnejši in tišji in pije manj, servisi so tam-tam, seveda pa jih preverjena nemška tehnologija potrebuje nekaj več zaradi pogostejšega crkovanja, redni servisi pa so 2x pogostejši
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
Citat:
Uporabnik motoristic pravi:
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Okrog tega letnika raje vzami Micro. Ali pa recimo kako Toyoto Yaris, če najdeš primerno. Yarisi imajo vsi ketno.

TNX. Ta 1,25 motorček v mazdi 2 je pravzaprav isti kot v fiesti. Kawasaki varianta

1.0 yariska je trivaljnik a ne? Tudi z verigo praviš? Bolj nemiren tek in bolj glasna v notranjosti od micre predvidevam?
Ja nič, začet bo treba mal okol hodt,...

moj glas za Micro, lušna je za punco, malo pije, veriga, relativno poceni vzdrževanje, ni vsaki drugi avto - kot clio.
zmaga.gif
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Mi prodajamo zbito Yarisko že več kot eno leto pa je bil samo en klic... ti motorji enostavno ne crknejo
smile-1.gif
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik motoristic pravi:
Pozdrav,

OKI fanjte (in dekleta) zdaj pa tako.

Iščem nek majhen avtočk, da se bo moja ženička lepo peljala.

Zahteve so:

-cena od 4-5k€
- letnik 2003-05
- vsaj 2x airbag
-klima
-abs
-elekt. šipe
-zaželjeno 5-vratni (ni pa pogoj)
- OPEL ne pride v poštev
uf-1.gif

-CITROEN tudi ne
- NE FIAT
- NE DIESEL

V mislih imam:

Nissan micra 1.2 59 kW / 80 KM PRIMER

Ford Fiesta 1.3 51 kW / 70 KM PRIMER

Renault Clio 1.2 16v 55 kW / 75 KM PRIMER

Nekako (za ta denar) se odločam med Micro, Fiesto in Cliotom. Clio in Micra imata predvidevam isto motorizacijo, medtem, ko je Ford samosvoj.

Vem za probleme vžigalnih tuljav pri Cliotu in vem, da Renault ni glih pojem avtomobilov (ne me pluvat) a mislim, da je Clio še najbolj trdoživ v njihovi floti (tudi pri 05 letniku?), potemtakem sklepam tudi pri Nissanu?
Kaj pa Fiesta?

Kateri znamki izmed naštetih treh, bi se vi predali?
sprasujem se.gif


Mogoče kaj drugega? Dobrodošli so nasveti in predvsem izkušnje voznikov zgoraj omenjenih avtomobilov.

TNX
nahrung002.gif

Ok ne vem kje sovraštvo do Opla a jaz sem prodal Corso 110k km brez enega defekta le uradni servisi in menjava potrošnega materiala. Lastnica jih ima sedaj preko 130k pa ne ve da ima avto...
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik testni_voznik pravi:
Citat:
Uporabnik motoristic pravi:
Pozdrav,

OKI fanjte (in dekleta) zdaj pa tako.

Iščem nek majhen avtočk, da se bo moja ženička lepo peljala.

Zahteve so:

-cena od 4-5k€
- letnik 2003-05
- vsaj 2x airbag
-klima
-abs
-elekt. šipe
-zaželjeno 5-vratni (ni pa pogoj)
- OPEL ne pride v poštev
uf-1.gif

-CITROEN tudi ne
- NE FIAT
- NE DIESEL

V mislih imam:

Nissan micra 1.2 59 kW / 80 KM PRIMER

Ford Fiesta 1.3 51 kW / 70 KM PRIMER

Renault Clio 1.2 16v 55 kW / 75 KM PRIMER

Nekako (za ta denar) se odločam med Micro, Fiesto in Cliotom. Clio in Micra imata predvidevam isto motorizacijo, medtem, ko je Ford samosvoj.

Vem za probleme vžigalnih tuljav pri Cliotu in vem, da Renault ni glih pojem avtomobilov (ne me pluvat) a mislim, da je Clio še najbolj trdoživ v njihovi floti (tudi pri 05 letniku?), potemtakem sklepam tudi pri Nissanu?
Kaj pa Fiesta?

Kateri znamki izmed naštetih treh, bi se vi predali?
sprasujem se.gif


Mogoče kaj drugega? Dobrodošli so nasveti in predvsem izkušnje voznikov zgoraj omenjenih avtomobilov.

TNX
nahrung002.gif

Ok ne vem kje sovraštvo do Opla a jaz sem prodal Corso 110k km brez enega defekta le uradni servisi in menjava potrošnega materiala. Lastnica jih ima sedaj preko 130k pa ne ve da ima avto...

Sem imel dva opla do sedaj. Prvi res dober Vectra A 1.6. Pet let staro kupil, zvozil - motor 250k km vso rjasto prodal naprej enemu ciganu, ki se je še nekaj časa vozil z njo.
Po vectri, z dobrimi občutki kupil Astro G 1.7 dizel. No.... ta avto mi je požru denarja še za eno astro... Sestri Corsa C po 60k km meša vodo in olje..pa še marsikar s temi opli. Kar se mene tiče tud če jih nehajo proizvajat - me ne gane.
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Kva je pa s Fiati?

Grande je lep avto
tongue-1.gif

Res je, pa za moj budget oz. za toliko denarja kolikor sem namenjen dati za drugi avto pri hiši preveč.

Ko sem napisal fiat sem imel v mislih prejšnjega puntota in morebiti stilota.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.681
1.600
113
pri bajti imamo fiesto 1.4 kot delovni stroj. avto je bomba. zelo solidno izdelan, z njim se ne dela niti malo lepo, star bo 5 let in 70k km, ni crknila niti ena žarnica. pa se goni res neusmiljeno. 1.4 je prava raketa v tem avtu, 1.3 pa bolj bogo, predvsem pa veliko spije. ta motor je bil super v prejšnji fiesti
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
945
113
Titograd
Potrjujem, fiesta je tank. Treba je malo bolj kontrolirati olje ker ga malo več papca, ampak to je to. Avto gre in gre. Punci bo pa verjetno micra bolj všeč. je pa tudi vredu avto. Nekak v to smer glej.
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
40
Citat:
Uporabnik motoristic pravi:


Getz ni slaba alternativa... a 1.3 motorji še radi papcajo olje? Pri micri (pa še njej je všeč) mi zlo sede veriga v motorju,...
Čeprav si me zdaj zrajcal z Mazdo 2. Ne vem, zakaj nisem pomislil na mazdo. A še rade rjavijo?

Getz 1.3 je pri hiši od decembra 03 (ali 02, kdaj je že ta avto sploh prišel ven?). Uglavnem vozil ga je prvo oče, nato jaz, sedaj pa sestra. Avto še vedno deluje kot urca (na začetku je bilo nekaj problemov s prekomerno porabo a so potem mehaniki nekaj porihtali in naprej ni bilo problema). Za olje nbisem imel nikoli občutka da bi ga veliko pilo, razen sestro sem že enkajkrat zalotil da se je vbozila s nivojem olja krepko pod minimumom, ampak to je bolj posledica tega da se ona samo vsede v avto in pelje, servisi in podobne zadeve so pa nekaj čisto nepomembnega
crazy1.gif
Skratka s getzom mislim da mimo ne moreš udarit, avto ima še eno lepo lastnost in sicer ogromno vetrobransko steklo kjer imaš res vse lepo pregledno. Če dam primerjavo s računalniki se mi je zdela preglednost ko sem presedel iz getza na Puntota kot da bi presedel iz 19" LCDja na ubogega 15" CRTja, tako lepše se je videlo iz getza.



Sicer pa ALFE NIKAR! Vsaj ne če ti je zakon ljub. Ena alfa pri hiši je velik problem, ali ena alfa za vsakega član družine s izpitom ali nobene alfse sploh drugače se kar navadi da se s boljšo polovico ne bo dalo zmenit kdo se bo vozil s alfo
smirk-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.449
9.180
113
Citat:
Zahteve so:

-cena od 4-5k€
- letnik 2003-05
- vsaj 2x airbag
-klima
-abs
-elekt. šipe
-zaželjeno 5-vratni (ni pa pogoj)

ALFA 166 all inclusive
evil.gif


edit..vidim da ti je moongose odsvetoval haha
 
Nazadnje urejeno:

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik testni_voznik pravi:
Ok ne vem kje sovraštvo do Opla a jaz sem prodal Corso 110k km brez enega defekta le uradni servisi in menjava potrošnega materiala. Lastnica jih ima sedaj preko 130k pa ne ve da ima avto...

Sej vemo, da ne ve. Opel NI avto.
evil.gif


ON: getz
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Si pred isto dilemo kot jaz. Potem ko sem po dolgem in počez preučil ponudbo sem ugotovil da je ponudba 5 let starih malčkov absolutno predraga glede na cene novih. Prištej še strošek servisa (koliko jih je naredilo veliki servis), strošek gum in kakšnega popravila in povej če se spalča 5 let staro kantico odpeljati za 5k (Clio), če te pa nova Storia Extreme pride dobrih 8k s popusti.
V teh 5k upoštevaj še servis, gume, kakšno izredno popravilo...
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Si pred isto dilemo kot jaz. Potem ko sem po dolgem in počez preučil ponudbo sem ugotovil da je ponudba 5 let starih malčkov absolutno predraga glede na cene novih. Prištej še strošek servisa (koliko jih je naredilo veliki servis), strošek gum in kakšnega popravila in povej če se spalča 5 let staro kantico odpeljati za 5k (Clio), če te pa nova Storia Extreme pride dobrih 8k s popusti.
V teh 5k upoštevaj še servis, gume, kakšno izredno popravilo...

Pišuka ja.... zgleda bo treba res še iz štunfa dnar potegnt
rolleyes-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Tocno tako Roberto. Dokler se bodo 4 leta stari twingoti prodajali za 5 jurjev... ne vem pa zmeraj visje so cene teh malckov. A ljudje res ne znajo nic razmisljati? Kupis novega pa je, imas vsaj garancijo, itak so tale jajcka pri 100k km ze skoraj iztrosena
grin1.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Probaj vozit mala jajčka tako kot normalen avto (namesto 10 let drlinkanja po mestu, da je pri 100kkm res uničen) in boš videl čudež.