Kateri LTE router?

toniojstersek

Zelenc'
12. okt 2017
2
0
1
Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup routerja ki bom imel gor 5 tablic in eno mešalno mizo. Potem sem pa razmišljal da bi imel na tablici dostop do interneta. Torej rabim router ki lahko vstaviš sim kartico. Zato prosim če imate izkušnje kateri ima dokaj normalen wifisignal in da ga ni potrebno stalno restartirat.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Se priklopim s svojim vprasanjem. Iscem LTE modem ki omogoca bridge mode in ima dobro mrezno vsaj gigabyte oz 2 prenosa. Kdo uporablja taksno verzijo? Na netu zasledil samo netgear in zyxel modela.
Bi vezal na router P5 od TP linka. Sem prepozno opazil da model ne podpira 3g4g usb modema
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Verjetno bo bolje, da poisces navaden router, ki omogoca priklop LTE USB kljucka... Recimo kaksen Draytek Vigor ali kaj podobnega...So pa to bolj stacionarni routerji...

Saj gledam po stacionarni zadevi. Bo pogledal kaj se mi bolj splaca usb modem in stacionar ruter z podporo modemu ali moj netgear katerega sem prej omenjal.

Mojster v spodnjem aliexpress odgovoru zgresil moje vprasanje. MIfi ne omogoca bridge moda. Vsaj nisem zasledil dosedaj.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.120
287
83
Se vedno kombiniram. Ko sem iskal ni veliko LTE modemov z omenjeno funkcijo in prenosom 100/1000.Ali kdo sploh uporablja LTE modem v bridge modu? Zanimajo me izkusnje.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
kaj je bridge mode?

Da je NAT izklopljen (s čemer ne moreš več streči več odjemalcev na enem IP-ju). To je uporabno kadar priklopiš LTE router na klasični router in se s tem izogneš dvojnemu NAT-u.

V praksi lahko namesto bridge mode koristiš tudi DMZ. Takrat bo sicer še vedno NAT aktiven, ampak končni efekt bo bolj ali manj enak (ni pa tako optimalno kot bridge mode zaradi dodatnega overheada).