Kateri kombi?

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Spet je sneg/poledica in kolnem svojega Viteja, ki ima zadnji pogon. Razmišljam o menjavi, čeprav bi se po pravici povedano po desetih letih kar težko ločil od njega.


Kupil bi nekaj par let starega, na sprednji pogon (eventualno 4 pogonski), fajn je še da ima tempomat. Poraba ni kritična, saj delam 10.000km letno.

Je pa to pretežno družinski avto, not ruknem še kaj orodja, kosilnice itd za na vikend, pa na morje gremo z njim. Na smučanje na žalost ne (zarad pogona). Zdaj imam "Mixto Compact" varianto - torej kratka varianta s 5 sedeži in zadaj prostor za prtljago. Nekaj takega bi tudi zdaj imel. Ne rabim več kot 5 zicov, nebi nekaj v itisonu, vseeno pa mora biti znotraj malo boljši kot tisti za vozit solato.

Idealen se mi zdi Vito 4x4, če bi ujagal kakega, ki ni zjahan in ima normalno ceno (lahko tudi uvoz).

Kaj priporočate v tem velikostnem razredu?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Saj ni kaj izbirat

Vito oziroma V razred ali pa Transporter Multivan. To je edino kar ima 4 kolesni pogon.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Ni nujno da je 4x4, lahko je tudi sprednji pogon. Raje pa bi imel ročni menjalnik kot avtomatik.

Bi pa res najraje Viteja. Nekaj sem slišal, da ima V razred varianto s prvim in varianto z zadnjim pogonom?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.346
248
113
aha... torej preimenuj temo v Kateri kombi Mercedes?

:)

se mi zdi, da si že itak odločen...

pri kombijih je pa res tok malo izbire, da se pa odločiš za tistega ki ti je bolj všeč in kok je tošl debel in to je to.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
V oči mi je padel tudi Ford Turneo in Transit. Ima to prvi pogon?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
najlepši že mogoče, ostalo pa?
s furgonom (itak ni bisveno drugačen od potniškega, tudi za potniškega so že potrdili fordove muhe) prevozil 30km v zadnjem letu pa če bi rekel da grem po nov kombi bi 2x premislil če bi ga vzel. Pa čeprav je glede na zahteve mu bil konkurenca samo še PSA trojček. Je pa seveda možno, da bi potem tudi ob PSA trojčku imel pripombe na njega. Ampak za voznika mi je bil PSA boljši kot ford. Je pa res da je moj ford še pred FL, ampak neke hudih spremeb res ni. Vsaj tam, kjer me žuli ford. Tako da sem že razmišljal (med drugim) o zračno vzmetenem sedežu, pa je preveč koplikacij, ker je aku pod sedežem.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
989
135
43
Tudi ta mi je padla v oko. Verjetno bo v ožjem izboru za naslednjega kombija, ampak čez par let. Nimam navade kupovati novih avtov.