Kateri digitalec naj kupim ?

ljubica

Pripravnik
28. nov 2008
48
0
6
Iščem in iščem ,
toda najdem kup digitalcev,
sedaj sem pa čisto zmešana katerega?

Zanj bi odštela 200 EVrov morda +50 evrov še bolje pa - 50 evrov

Med favorite sem dala naslednje

Digitalni fotoaparat Canon PowerShot A1000/moder
oba sta nekako enaka, morda v ceni razlika
Digitalni fotoaparat Canon PowerShot A2000 IS

Digitalni fotoaparat Sony Cyber-Shot DSC-W170/rdeč + kartica Sony 4 GB
ali pa Sony DSC-W150 tudi enaka samo cena in pikselni

Digitalni fotoaparat Olympus Mju 1010/ moder
al pa Olympus Mju 1060 sta tud enaka cena pa je skor 100evrov razlike

jaz bi se odločla za cenejšo varianto zaradi sedajšnih izkušenj

ali mi predlagate kakšen drug model in........

In kaj je pomembno da ima fotoaparat za profije kod sem jz

morda ekvivalent 35mm 37 - 260 mm da ima čim večje kar pomaga pri slikanju v sobi,
no nevem ,
zato sem tu in vas sprašujem in prosim za nasvete

Sedaj imam Sony DSC S90 ki je stal preračunano 300 evrov in je
slike pa dela obupno slabe

v začetku je seveda delal super slike
sedaj pa katastrofa
al se otrok miga je že zanič slika
torej ne želim več dati ogromno denarja ven,
ker itak ne drži dolgo ta digitalna škatlica

je za DRUŽINSKO
slikanje dopusti

Že v naprej hvala za VSE nasveta,
in komaj čakam da ga bom našla pod smrekco novega digitalca
cheer.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.407
4.399
113
49
Na sončni strani ALP
V glavnem je tako, čim manj pixlov, tem boljša slika. Sem še vedno presenečen nad fotkami 5+ let starega Canona A70.
Ostalo pa po željah. Zum iščeš tak, ki ti odgovarja, potem pa so še spominske kartice (v bistvu so že zelo poceni) in kakšne
baterije uporablja za napajanje. Če ima liti-on si za potovanja skoraj moraš priskrbet rezervno baterijo, katere pa niso poceni.
Več "svobode" pa imaš pri aparatih, ki imajo AA baterije, saj jih v skrajni sili lahko kupiš tudi v trafiki.

Habibi, po moje na koncu izbora ne bo slabega aparata. Bo samo takšn, ki bo bolj zadovoljil tvoje potrebe ali pa manj.
 

ljubica

Pripravnik
28. nov 2008
48
0
6
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
V glavnem je tako, čim manj pixlov, tem boljša slika. Sem še vedno presenečen nad fotkami 5+ let starega Canona A70.
Ostalo pa po željah. Zum iščeš tak, ki ti odgovarja, potem pa so še spominske kartice (v bistvu so že zelo poceni) in kakšne
baterije uporablja za napajanje. Če ima liti-on si za potovanja skoraj moraš priskrbet rezervno baterijo, katere pa niso poceni.
Več "svobode" pa imaš pri aparatih, ki imajo AA baterije, saj jih v skrajni sili lahko kupiš tudi v trafiki.

Habibi, po moje na koncu izbora ne bo slabega aparata. Bo samo takšn, ki bo bolj zadovoljil tvoje potrebe ali pa manj.

torej če priporočaš čim manj pixlov, je fotoaparat še cenejši
aplauz.gif


katerega torej
SONY
OLYMPUS
CANON
so pa še drugi fajn NIKON......................

noro
pozdrav.gif
 

fuzi007

Pripravnik
30. apr 2008
182
0
16
vzami rabljen Canon A710IS, imel sem ga pred dvema letoma, zagotovo eden boljših digitalcev.

lp
 

ljubica

Pripravnik
28. nov 2008
48
0
6
Digitalni fotoaparat Canon PowerShot A1000/moder
ali
Digitalni fotoaparat Canon PowerShot A2000 IS


Digitalni fotoaparat Sony Cyber-Shot DSC-W170/rdeč + kartica Sony 4 GB
ali pa
Sony DSC-W150 tudi enaka samo cena in pikselni


Digitalni fotoaparat Olympus Mju 1010/ moder
al pa
Olympus Mju 1060

Katerega mi priporočate
 

vacant

Pripravnik
13. okt 2008
250
0
16
slovenija
FE so vstopni modeli, bistveno je da se objektiv zapelje ven. Mju ima pa objektiv prekrit in je notranji. Karakteristike so več kot dobre.Po moje je idealen za nošenje v žepu. Če sem prav razumel iščeš ravno to. Sedaj se ga dobi v raznih akcijah po 150€. Prej kar močno prek 200€.
 

zvezdana

Pripravnik
28. avg 2008
82
0
6
Kateri novejši modeli digitalcev imajo gibljiv display, kot ga je imel Canon A80? In kako se tej lastnosti reče uradno v angleščini?
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
sicer ne vem, če komu to kaj pomaga, ampak pred kratkim sem kupil Canon A590 IS, ki ima zame kar precej prednosti dobrega družinskega fotoaparata, ni mikroskopsko majhen, enostavno ga držiš in upravljaš z eno roko (desno), uporablja zelo razširjene SD kartice, in seveda 2 bateriji velikosti AA (baterije ki so ponavadi za kupit kjerkoli)
seveda bom za napajanje uporabil 2700 mAH NiMH baterije ki se lahko ponovno napolnijo, vendar, v primeru da zmanjka elektrike v teh baterijah, še vedno lahko uporabim alkalne ki jih dobiš v vsaki povprečni štacuni..
odličen in dovolj velik display ter optični iskalnik, precej možnosti ročnih nastavitev, 4x zoom... ter cena v Avstriji v Mediamarktu celih 99 EUR... medtem ko je v SLO najcenejši cca 130 EUR

film je možno snemati v ločljivosti 640x480 pri 20fps... kar je za silo tudi uporabno

naredil sem nekaj slik motivov, ki jih najpogosteje slikam, in sem zaenkrat zelo zadovoljen...
smile-1.gif
 

srapos

Pripravnik
16. nov 2008
381
0
16
Tržič
Priporočam vse od Sony. Sam imam h9 in sem z niim več kot zadovoljen. Prej sem imel vedno Canon, a je Sony boljši!