Kateri avti do 10.000 in čim nižja poraba?

bendeho

Pripravnik
16. jan 2008
44
0
6
polo bunny 1.2 TDI z abs, esp, 4xairbag avtomatska klima, ogrevana ogledala, daljinsko zaklepanje, servo volan za 11880€
je malo več kot 10k, samo dvomim, da dobiš kak drug nov dizel s toliko opreme za ta denar?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik cresh pravi:
3.6l/100km mam jst z AR 156 1.9Mjet (140KM). Vožnja po omejitvah od službe do doma.
od doma do sluzbe pa 8. KG - vrsic.
Tej zgodbici ne verjamem, bom pa pogledal na sprit monitorju, kje se zacnejo porabe s tem motorjem.
Avtorju;
preberi temo o stroskih avta staro kak teden. Bos videl da je gorivo pri novem avtu pri tvojih km 30% letnega stroska. Koliko je potem od tega 30% prihranek pri gorivu si pa izracunaj.
Ce sicer nimas problemov z njima ne menjaj
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik Bastard pravi:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4449616&show=1
zmaga.gif
poraba okrog 4l

Mogoče po potovalnem računalniku... V realnosti je poraba nekje 4,6-5,0l. Imam tako mašino, sicer eno generacijo starejšo, ampak je precej podobna. Sam ga vozim dinamično s konstantno porabo okoli 4,8l s tem, da imam kombinacijo navadnih cest, avtoceste in mesta nekje v razmerju 40:40:20.

Folk zelo rad gleda na potovalni računalnik po 100 prevoženih kilometrih - to lahko tud jst spustim porabo na 3l ampak se bo spet dvignila že ko se bom vračal nazaj v klanec
wink-1.gif



Overall - priporočam puntiæa z 1.3 mašino. Je res trpežen šparovček za relativno majhno ceno
wink-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.833
113
Če imaš z golfom (dizlom) 7 litrov porabe tudi z malčkom ne boš imel 4-ih litrov. Garantirano.

Najbolj se ti splača z obstoječim avtom vozit tako, da je poraba minimalna - seveda je dobro imeti za tako početje dizla.

Poraba pa itak...teža noge + trasa kjer se giblješ... in je brezveze govoriti koliko kater porabi. Najboljši pokazatelj bi bila poraba na vedno isti trasi, ki jo največkrat opravljaš.

(za Corso zdaj potekajo neka tekmovanja, pa kolikor zasledim so ta najbolj varčni vedno nad 4 litre...pa imaš tekmovanje v varčni vožnji)...torej tu pričakovati povprečje okoli 4-ih litrov je precej iluzorno.



 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Zdravo,

tudi jaz razmišljam enako, da bi svoj trenutni avto Seat Leon 2.0 TDI 140km prodal, ker plačujem preveč zavarovanja in registracije letno, poleg tega ga ne spravim pod 6.5 L porabe
frown-1.gif

Je kar požrežen ja, zato pa imam kar velike račune vzdrževanja.

Razmišljam pa o naslednjih avtomobilih:
- Fiat my life 5 vrat (nov - 9.900 eurov, bencinar, 1.2 8v KLIK )
- Fiar Bravo 5 vrat (rabljen star do 2 leti, cena nekje do 11.000, dizel 1.9 motor, 105km, KLIK )
- VW Polo 5 vrat (nov - 11.582 eurov, bencinar 1.2 motor, 70km, KLIK )
- Mazda 2, 5 vrat (nova, 11.590 eurov, bencinar, 1.3i CE Pro, 75km, KLIK
- Citroen C4 5 vrat (nov, 11.990 eurov, osnovna oprema Attraction, 95km, KLIK )
- Renault Megane 3 vrata (rabljen do 2 leti, veliko opreme, 106km, cena 11.500 euov, KLIK )

Tako, to so moji kandidati, prosil bi za vaše nasvete, raje bi dizel motor, ker delam kar precej KM (čez 30.000 letno). Vsak dan prevozim čez 50km, rabim bi avtomatsko klimo, daljinsko centralno zaklepanje, el pomik stekel, manj kot 90KM (lahko je kakšen konjiček več), majhna poraba, čim mlajši avto (od 2008 naprej), ne rabim enoprostorca, dovolj je navaden osebni avtomobil, čim več opreme za čim manj denarja
cheer.gif


Sej veste, vsi bi radi dobro in veliko za malo denarja in vem, da to ni mogoče. Verjamem pa, da mi boste dali kake nasvete, zakaj določeno znamko JA in zakaj NE.

Leončka bom pa prodal v roku 1 meseca, po temu nameravam drugi avtek nabavit (enega od naštetih zgoraj). Pomembno mi je tudi to, da ima lepo armaturko, da nima tako puste armaturne plošče.

Primer lepe armaturne:
7.jpg
 
Nazadnje urejeno:

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Če se voziš iz Litije v Ljubljano ti verjamem. Tam se cijazi do 80 kmh, ker je praktično skozi kolona.
Kombinirane vožnje pije pa vsaj 2 litra več
smile-1.gif
 

cresh

Fizikalc
2. sep 2007
1.137
6
38
Litija
Če delaš dost km bi jst vzel dizl Bravota.

@Simon_Vi jah včasih se da tud več kot 90km/h pelat. Odvisn ob kateri uri pa kater dan.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Tale Bravo dizl mi je ZELO všečen klik vendar je uvožen, za Belgijski trg je bil narejen, zato je verjetno cenejši od ostalh Bravotov na avtonetu. So avtomobili za Belgijo dobri? Možno. da so km prevrteni nazaj?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
kupujem rabljeno vozilo, staro do 2 leti, nekje do 80.000 km prevoženih, avtomatska klima, servo, centralno zaklepanje, obvezno dizel in ne tako močnega (nekje do 100 konjev). Barva niti ni tako pomembna.

Gledal sem cene in ponudbo z avtoneta in ugotovil, da dobim kar precej opreme v fiat bravotu 1.6 Multijet Emotion. Cena je nekje do 10.000. dobiš pa vse kar sem zgoraj naštel...

Zanima me, kakšne imate kaj izkušnje z fiatovimi avtomobili, ki so novejši (od 2007 naprej)? Slišal sem, da so se stari fiati (punto itd..) zelo kvarili, podvozja slaba itd...) ampak mislim, da so se kar precej izboljšali Italjani, kar se tega tiče.

Konkretno za motor diesel motor, 1598 ccm, 77 kW / 105 KM me zanima, ali je to varčen motor oziroma ali so bili kakšni problemi zaznani z njim?

kar se tiče VW Bunny-ja pa tako, da bi kupil dizla s tako opremo kot jo ima recimo bravo, bi moral odšteti skoraj 14.000 eurov kar je občutno preveč. pa tudi glede velikosti, mislim, da je bravo večji od polota (kar se notranjosti tiče) ali pač?


Vnaprej se zahvaljujem, vsaka informacija mi bo prav prišla
 

bendeho

Pripravnik
16. jan 2008
44
0
6

50km dnevno, in boš menjal leona za bravota, ker ti leon kuri 6,5l bravo pa ti bo v najboljšem primeru 5-6 litrov?

Vsekakor, še enkrat preračunaj razlike v stroških zavarovanja, porabe itd., izgube vrednosti...
Če imaš 50% bonitete za osnovno in kasko, ne more biti razlike več kot 200-300€ na leto pri zavarovanju.
Če nimaš kaj dosti bonusa, pa vem, se hitro pozna razlika med 103kw in 77kw.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
nimam nič bonifikacije, zato tudi drago plačujem zavarovanje takega močnega avtomobila (leona 140 km) katerih pa ne porabim. na avtocesti vozim povprečno 150km/h, ne rad divjam in mislim, da tako močnega avtomobila ne potrebujem ker dejansko plačujem za nekaj kar ne izkoristim.

ja leona bi obdržal, če bi imel do 100 konjev...ampak žal mi je premočan. sicer sem danes gledal tudi peugeot 308, 1.6 hdi 90konjev...

sej ne vem katerega bi kupil, zanimivi so pa mi peugeot 308, fiat bravo, citroen c4 picasso. vsi dizli in približno enako konjev (do 100km), od 2008 naprej letnik in čim manj prevoženih km
smile-1.gif