Katera postaja ima najbolj ažurne TP?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Če boste verjeli ali ne, sem si po 2 letih usposobil avtoradio, namreč na starem mi je crknil del, s katerim sem lahko lovil radio signal in sem ga uporabljal samo za predvajanje CDjev.

Tako, da sem glede tega čisto out. Zanima me torej, katero radijsko postajo, ali postaje, najbolj priporočate za poslušanje o ažurnih prometnih informacijah..radarji, nesreče, zastoji, etc... Zanima pa me za relacijo MB - LJ ...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Val 202, ampak radarjev ne sporočajo, pač zastoje, nesreče...

Drugače pa do Tepanj Center ali City (ki sicer tam že pošteno šumita), od tunelov naprej do Trojan Fantasy, od trojan naprej pa spet Center (ali kateri ima več informacij za LJ, ne poznam tak situacijo tam).
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Na radiu si vključi funkcijo, da ti radio sam prestavlja na postaje, ko te oddajajo prometne informacije. Mislim, da ima to funkcijo večina AR. Ne vem pa, če vse radijske postaje oddajajo prometne informacije preko tega...
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.563
690
113
TP je pri radijski postajah, ki oddajajo prometne informacije
TA je samo takrat, ko so prometna obvestila

Tu zraven spada še TIM, to pomeni, da radio še nekaj ur po izklopu čaka na prometne informacije in
jih shrani v interni spomin, za kasnejšo predvajanje.
Da ne bo dvoumno shrani jih tudi kadar je prižgan.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Hm..torej obstaja radio, ki "skenira" vse radijske postaje v dosegu in, ko je na kateri TA ali TP, avtomatsko prestavi na tisto postajo?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.391
9.833
113
kod Džej-Zija
ksz

Malo bluzite. TP pomeni "traffic priority", kar enostavno pomeni, da radijska postaja odda signal, ko se začnejo prometne informacije, da LAHKO radio preklopi iz drugih virov zvoka na radijsko postajo. Enako na koncu odda signal za konec informacije, da radio lahko preklopi nazaj na originalni vir zvoka.

TA pomeni "traffic announcement" in ta zadeva deluje LE TAKRAT, ko radijska postaja oddaja signal TP. Če na radiu vklopiš funkcijo TA, bo prekinila npr. CD ali mp3 predvajanje in predvajala prometne informacije, vendar le ob pogoju, da ima postaja TP signal. Če imaš TA izklopljen, radio ne bo predvajal prometnih informacij, ne glede na to, a postaja oddaja TP ali ne.

Če postaja TP signala ne oddaja in imaš TA vklopljen, nekateri avtoradii to opozarjajo s piskom, nekateri avtoradii pa poiščejo najbližjo tako postajo, da ima TP.

Na kratko: postaja s TP oddaja prometne informacije, s TA pa vklopiš oz. izklopiš njihovo predvajanje.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Še pojasnilo kaj sem mislil z AR-----> avtoradio.
grin1.gif