Katera okna za novogradnjo?

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.241
113
kva če bi ti malo vprašal, koliko je kaj razlika med dvoslojnimi in troslojnimi. v ceni mislim. eni profili sploh ne pridejo z dvoslojnimi oziroma, je že po defautlu troslojno notri. tu na boš po moje kaj veliko prišparal. že leta 2 pa 13, ko sem jaz kupovala, kaj šele zdaj, ko je troslojno steklo praktično samoumevno.

kot drugo. ne glej samo Ug (oziroma Uw), ampak tudi g. ta največ prinese pozimi.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Razlika v ceni je cca 5%, ne baš nekaj.

Mislim da bomo šli v varianto dvojne zasteklitve na jugu, ostalo pa 3-slojno. Pa še kakšno okno bo imelo zunanjo šajbo 6mm namesto 4mm, za boljšo izolacijo.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
5% je še celo veliko, Arcont je svoj čas imel razliko v ceni preračunano tam okoli 1€/m2 med enim in drugim.
 

Nikica

Zelenc'
26. jun 2018
16
0
1
5% je še celo veliko, Arcont je svoj čas imel razliko v ceni preračunano tam okoli 1€/m2 med enim in drugim.
Ne vem kako je trenutno, ampak pred štirimi leti sem pri njih dobila trislojna okna ceneje kot je bil predračun eno leto prej za dvoslojna. So bili zelo konkurenčni, kvaliteta je pa tudi solidna.
Edino na nekaj nisem računala. Troslojna zasteklitev v dnevni + troslojna v loži - rezultat je precej manj svetlobe, kot sem je imela prej. Ne vem kako je pri drugih proizvajalcih, meni se še zdaj zdi vse zeleno v sobi :)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Tudi mi bomo kombinirali; na južni strani in kjer je želja, da sonce pozimi greje, bodo dvo-slojna. Drugje tro-slojna, plus splani prostori bodo imeli zunanje steklo večje, s tem bi se naj znižal vdor hrupa za 20dB.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Ne vem kako je trenutno, ampak pred štirimi leti sem pri njih dobila trislojna okna ceneje kot je bil predračun eno leto prej za dvoslojna. So bili zelo konkurenčni, kvaliteta je pa tudi solidna.
Edino na nekaj nisem računala. Troslojna zasteklitev v dnevni + troslojna v loži - rezultat je precej manj svetlobe, kot sem je imela prej. Ne vem kako je pri drugih proizvajalcih, meni se še zdaj zdi vse zeleno v sobi :)

Tudi pri nas je malenkost zelenkasto, ampak smo se navadili. Zdaj to opazim samo ko sveti sonce na belo podlago direktno brez šipe in takoj zraven še skozi šipo. Kombinirali nismo, vsa okna so troslojna, tudi velika in široka panoramska. Manj izgub pozimi, pa boljše poleti. So pa panoramsk okna zato prekleto težka. Mimogreed Arcont je bil edini, ki je ponudil za panoramska okna 6mm steklo, ostali pa 4mm in se kasneje zgovarjali, da so dobili nov program, ki dimenzij še ne upošteva in predalga debelejše steklo, kjer je za to potreba. Ne vem pa, če je 6mm steklo res nujno, za višja stekla.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.960
113
Odvinso od površin. Jaz imam na večjih panoramah vse 6-6-6 (je potem en segment težek cca 250 kg. , na manjših površinah pa 4-4-4
 

Blazex

Zelenc'
11. mar 2019
5
0
1
Katero steklo.. je odvisno glede na samo povrsino in dimenzijo (visina ali sirina). Nekdo ponuja 4 mm kljub temu da ni v skladu (zato da je cenejsi). Zavedati se je treba, da ce je prevelika povrsina, lahko steklo poci.. da nekomu vrat prereze.. ni fajn. Naceloma (kljubtemu da je drazje) je priporocljivo dati lepljeno steklo.. ce se razbije ostane skupaj.. konec koncu imate objekt zavarovan.

Glede na dvoslojno ali troslojno.. zvok je enak. Za 4 mm stekla 32 dB, 6 mm stekla 34 dB, 8 mm stekla 36 dB. Za boljso zvocno izolacijo je potrebno uporabiti razlicne debeline stekel (npr.. 4 in 6, 6 in 8..) tako se frekvenca zvoka "prelomi" in se doseze efekt. Za kaj vec je potrebno dati fonicna stekla (lepljena, folije med stekli...).

Okna ne "dihajo" ampak se raztezajo. Eni materiali vec eni manj. Kompleks.. da lesena okna dihajo (stara okna) je samo to da so zvita in notri piha - ker niso bila delana iz lepljencev kot danes, zato so se bolj zvijala, tesnil ni bilo ustreznih.. zato so "dihala" oz je pihalo skozi okna. Danes vsa okna tesnijo, tako da je potrebno ustrezno zracenje, v nasprotnem preimeru je pojav vlage (zakon fizike).
 

Blazex

Zelenc'
11. mar 2019
5
0
1
nagodeti logatec je poceni uvoz, ki izkorišča tradicijo pravega nagodeja.
če želiš kvaliteto kontaktiraj nagode logatec.
Nagodeti Logatec je uvoznik in tudi sodeluje s slovenskimi podjetji. Okna nagode ima lastno proizvodnjo za lesena okna, pvc okna uvaza iz poljske (eko okna). Kar se tice tradicije.. nagode (originalni) je zal pokojni. Prav tako je podjetje zaslo. Nekaj danasnjih ponudnikov v logaski obcini so pac nadaljevali posel (nagode iz hotedrsice.. jozef nagode, nagodeti in na zadnje t.i. nagode - za lazje razumevanje.. ime in priimek ima enak kot originalni janez nagode, vendar to ni ista oseba, prej je bil Jandor - izdelival izdelke iz lesa, vrata, kuhinje itd in na koncu kupil objekt - delavnico, kjer je bil originalni nagode ter tudi prevzel zelo podoben ime - okna nagode). Tako da, vsekako ste se zmotili, tu ni tradicije ampak samo lepo se je poklapalo. Vsekakor se pa vsak trudi in za vse je dovolj dela. Ampak ne mesati oz zavajati nekaj kar ne drzi.
 

Blazex

Zelenc'
11. mar 2019
5
0
1
Tudi mi bomo kombinirali; na južni strani in kjer je želja, da sonce pozimi greje, bodo dvo-slojna. Drugje tro-slojna, plus splani prostori bodo imeli zunanje steklo večje, s tem bi se naj znižal vdor hrupa za 20dB.
Vdor hrupa dvo ali troslojnega nima veze. Vazna je debelina posameznega stekla in kombinacija le - teh. Dvo in troslojna 4 mm debeline imajo 32 db.
 

Blazex

Zelenc'
11. mar 2019
5
0
1
Ne vem kako je trenutno, ampak pred štirimi leti sem pri njih dobila trislojna okna ceneje kot je bil predračun eno leto prej za dvoslojna. So bili zelo konkurenčni, kvaliteta je pa tudi solidna.
Edino na nekaj nisem računala. Troslojna zasteklitev v dnevni + troslojna v loži - rezultat je precej manj svetlobe, kot sem je imela prej. Ne vem kako je pri drugih proizvajalcih, meni se še zdaj zdi vse zeleno v sobi :)
Stekla za evropski in svetovni trg proizvajajo ca 4 podjetja. V evropi najbolj prepoznavni so Pilkington in Saint Gobain. Naceloma so stekla sestavljena iz kremencevega peska, silicijevega dioksida, natrijev oksid... to so proizvajalci stekel. Potem so pa sestavljalci termopanskih stekel. Uporabljajo stekla proizvajalcev, katere sem omenil, dodajo distancnike in plin (argon, kripton). Stekel je pa veliko na voljo, samo za klasicne stanovanjske zasteklitve imate na voljo veliko kombinacij, s katerim dosegate razlicne faktorje (Lt - lightnes, Ug - toplotna prehodnost stekel in g - solarna prehodnost (pozimi je lahko zunaj -30 a sonce ima svoje sevanje, s katerim se segrava prostor). Oznake kaj so Ug U vrednost glass - stekla, je za lazje razumevanje.. 1.0 - 1 liter porabe/izgube na 1m2 steklene povrsine, 0,5 pa pol litra. To velja za steklene povrsine.
 

Blazex

Zelenc'
11. mar 2019
5
0
1
S
Stekla za evropski in svetovni trg proizvajajo ca 4 podjetja. V evropi najbolj prepoznavni so Pilkington in Saint Gobain. Naceloma so stekla sestavljena iz kremencevega peska, silicijevega dioksida, natrijev oksid... to so proizvajalci stekel. Potem so pa sestavljalci termopanskih stekel. Uporabljajo stekla proizvajalcev, katere sem omenil, dodajo distancnike in plin (argon, kripton). Stekel je pa veliko na voljo, samo za klasicne stanovanjske zasteklitve imate na voljo veliko kombinacij, s katerim dosegate razlicne faktorje (Lt - lightnes, Ug - toplotna prehodnost stekel in g - solarna prehodnost (pozimi je lahko zunaj -30 a sonce ima svoje sevanje, s katerim se segrava prostor). Oznake kaj so Ug U vrednost glass - stekla, je za lazje razumevanje.. 1.0 - 1 liter porabe/izgube na 1m2 steklene povrsine, 0,5 pa pol litra. To velja za steklene povrsine.
Seveda posledicno ce ao tri stekla se prepustnost stekla zmanjsa. Ampak zato obstajajo razlicna stekla kot sem omenil. White, solar...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Kot so te nategnili oknarji te še naprej nateguje odvetnica. Dve leti sta minila pa se niste premaknili nikamor. Že zdavnaj bi lahko potekala tožba na sodišču, ne pa da se ukvarjate s tem, da odvetnici ne dajo odgovora.
Poišči drugega odvetnika in boste se morda kam premaknili, brez tega boste pa zamudili vse zakonske roke in bo to to.
 

vanessa5

Zelenc'
6. maj 2020
2
0
1
Jaz imam z Nagodeti zelo dobre izkušnje z okni za celo hišo.
Plastika, noter bela, zunaj siva (malo svetlejša od antracita), troslojna stekla.

Katerakoli težava se je pojavila, so jo odpravili. To sem se med gradnjo bajte naučil ceniti še bolj od dobrih mojstrov, ki se jim skoraj nič ne ponesreči, če pa se, jim je pa težko popraviti.

Vzel sem VEKA (po spominu alphaline) pred tremi leti. Delana so na Poljskem, stekla so (po spominu) Pilkington.

Če te kaj zanima, vprašaj.
Nam pa tako oprostite izrazu sranje naredili pa nesramnost in ker nisem želela komunicirat po telefonu ampak mailu pa sploh ni odgovora.
 

vanessa5

Zelenc'
6. maj 2020
2
0
1
Kot so te nategnili oknarji te še naprej nateguje odvetnica. Dve leti sta minila pa se niste premaknili nikamor. Že zdavnaj bi lahko potekala tožba na sodišču, ne pa da se ukvarjate s tem, da odvetnici ne dajo odgovora.
Poišči drugega odvetnika in boste se morda kam premaknili, brez tega boste pa zamudili vse zakonske roke in bo to to.
Hvala za odgovor. Sem ga že menjala odvetnika pa tudi malo po fb objavila in nameravam še v sovenske novice, tako da ne še koga najebali.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.960
113
takole na prvi uč je to problem slabe montaže in manj samih oken. In ja, montaža je hudič, zato pa sem se pri detajlih na koncu sam potrudil...-poprabil purpen, zalepil ral trake zunaj in znotraj itd. Vse tako kot mora bit. Na koncu. So pa monterji po večini pocarji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ampak tudi montaza ni problem stranke.

seveda bi mogl nagodeti resit zadevo.

ampak bi bilo potrebno slisat se njihovo zgodbo prej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek