Kater printer manager program?

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Imam en program, v katerem je zamudno spreminjati kater tiskalnik naj mi tiska ( fizični ali PDF) , pa sem prišel na idejo, ali obstaja mogoce program ki bi bil izbran kot default priner, torej "printer manager" bi bil privzeti tiskalnik.
Ob izbiri tiskanja, pa bi mi program ponudil opcijo Print, Save as PDF ...

Upam da je jasno napisano kaj bi rad :)

Windows okolje.

Nekaj na podoben način

RTOutputSelectSummReceipt.jpg


db32.jpg
 
Nazadnje urejeno:

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.885
810
113
Poglej še "DORO pdf writer".Nastaviš ga kot privzeti tiskalnik.
Potem pa poglej INI datoteko v mapi programa, tam lahko nastavljaš, kaj naj se zgodi, ko se PDF kreira.
Ena možnost je tudi print, pa preveri, če se da nastavit, kam naj printa.

Druga možnost, če imaš izvorno kodo programa, da program ta PDF potem pošlje na kak tiskalnik.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ubistvu sem po svojem postu sel še malo testirati fineprint in prišel do rešitve, saj sem ga le v določenem programu nastavil kot def. tiskalnik in sedaj me "program" vedno vpraša ali želim export v PDF ali direktni tisk.

Skratka, zadeva deluje.

Pepe najlepša hvala za nasvet ;)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
No ja, nasvet ni bil ne vem kaj. Včasih sem to uporabljal predvsem zato, da sem na določenih tiskalnih spravil dve strani na list obojestransko iz worda, kar nekako ni šlo neposredno. Potem sem začel slabše videti in tega več ne rabim :jok:.
Zdelo pa se mi je, da lahko ti mogoče najdeš način uporabe, ki ustreza sebi. Razen tega je od moje uporabe že vsaj 5 let in se je program v tem času spremenil.