Kater ležaj...

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
mislim da desni..ker nazadnje, ko sem imel opravka s tem, mi je šumel levi v levem ovinku..sigurno pa ta metoda ni zanesljiva
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Jaz sem pri sebi slišal levega, mehanik je pa dvignil avto in rekel da je desni. Imel je prav
cheer.gif
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Odvisno koliko zaviješ. Ker je kolo na zunanji strani (običajno je ležaj malo noter iz centra feltne) tuli malo ko pelješ naravnost. Ko zaviješ rahlo levo, neha. Če zaviješ močno levo, spet tuli. V takem primeru je to desni ležaj, velja pa obratno za desnega.
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Uzames dvigalko in dvignes vsako kolo posebej. Ko je kolo v zraku ga zavrtis in isces zvok. Ponavadi se slisijo zraven tudi ploscice/pakne a ta zvok ignorirej. To je najbolj ucinkovita metoda. Poleg tega pa lahko se kaj novega ugotovis....(npr eden se slisi konkretno medtem ko je nek drugi ze nacet...)
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
Odvisno koliko zaviješ. Ker je kolo na zunanji strani (običajno je ležaj malo noter iz centra feltne) tuli malo ko pelješ naravnost. Ko zaviješ rahlo levo, neha. Če zaviješ močno levo, spet tuli. V takem primeru je to desni ležaj, velja pa obratno za desnega.

Točno taki so simptomi.
 

smith

Pripravnik
18. avg 2007
445
0
16
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Tuli tisti, ki je manj obremenjen, torej desni.

a to sigurno?

ker meni tud tuli samo ko grem naravnost al pa v desni ovinek.

pa sem danes dvignu avto in vrtel gume in se mi je zdelo da je šel levi sprednji ležaj.
ker v lev ovinek mi pa neha tulit. če je fajn ovinek v levo potem neha tulit, če je pa samo rahel ovinek v levo, pol pa še zmer mal tuli. kaj bi blo to, lev ali desen??
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
Sej, čez kakšen mesec boš pa mogu druzga menjat.

Ni nujno, jaz sem na enem od prejšnjih avtov desnega zamenjal pri 30000km, levega pa do 115000km, ko sem ga prodal ni bilo potrebno.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Zanimivo. Na tvojem mestu bi zamenjal oba. Nikoli ne veš, kdaj bo zatulil še desni. Odvisno od tega, ali milsiš avto obdržat še za nekaj časa ali ne.