Kategorizacija ceste

wind

Pripravnik
17. sep 2007
293
0
16
Do naših parcel in drugih parcel kjer so tudi hiše poteka cestni makedamski odsek cca. 150m na parceli, ki je javno dobro.Ta cesta je bila včasih lokalna cesta. Sedaj pa nima kategorizacije, niti kot javna pot. Do nove lokalne ceste je 150 m. Krajevna skupnost oz. občina nočeta kategorizirati ceste, pravijo da ni denarja za zimsko službo, ker če jo kategorizirajo jo morajo vzdževati. Hiše so stalno naseljene. Ker je v zemljiški knjigi vpisano javno dobro, tudi mi ne smemo urejati ceste, ker nismo lastniki. Kako prisiliti krajevno skupnost oz. občino, da uredi(kategorizira)makedamsko cesto, ker ljudje potrebujemo tudi zdravnika in dostop do mesta zaradi preskrbe. Pokaterem zakonu ali pravilniku lahko kej dosežemo? Prosim za pomoč.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Če je javno dobro, lahko vzdržujete cesto.

Kolikor pa mi je znano, je vse javno dobro v RS že pred časom prešlo v last občin.
 

wind

Pripravnik
17. sep 2007
293
0
16
Gre se za to da bi ker je njihova last da bi ta odsek alsfatirali!
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Po eni strani pišeš, da je v Zemljiški knjigi vpisano "javno dobro", po drugi strani pa trdiš, da je občina lastnik. Kako bo torej?
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Pravzaprav sem razumel poanto. Vi bi želeli, da vam občina asfaltira cesto in jo vzdržuje. Pri čemerkoli zraven pa nočete sodelovati.

Pa glede na to, da ti poskušamo pomagati ni vljudno, da se dereš in postavljaš klicaje.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Predvsem pa da napiše realne zadeve in ne vlečemo iz njega dejstev kot iz otroka ...
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Kakšno pa je bilo stanje v času granje hiš? Sploh imajo GD in ostale papirje?
Ker takrat se je plačal komunalni prispevek, ki naj bi zagotovil te osnovne pogoje za hišo. Napeljave, dostop,...
 

wind

Pripravnik
17. sep 2007
293
0
16
oprosti za klicaje
fora je v tem da po zakonodaji kjer na parcelah potekajo občinske ceste oz. neprimičnine in je v zemljiški knjigi zapisano javno dobro lastnik občina kjer je neprimičnina.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
To sem ti napisal že v mojem prvem odgovoru.

Vendar pa postaneš lastnik nepremičnine z vpisom lastninske pravice v zemljiško knjigo. Torej zakon že določa to, vendar zadeva še ni sprovedena in občina še ni lastnik.

Pa tudi ko bo, ni zavezana k asfaltiranju ceste.

Glede kategorizacije pa odloča občinski svet.