Kasko in alu platišča

igi

Guru
13. okt 2007
5.303
953
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
V tvojem primeru si imel deljeno krivdo z agentom ki ti je zavaroval... On BI MORAL pregledati vozilo in ga pravilno zavarovati, ti bi moral pregledati polico / seznam zavarovane opreme pred podpisom...
Na isti način se sedaj prijatelj hakla z zavarovalnico ob totalki passata, ker brihta od agenta ni zavarovala tudi 4motion pogona... Sicer lahko samo natolcujem, da je agent lovil ugodno premijo da ni bilo prestopa h konkurenci a danes ga tepe ob totalki...

Vem... samo je lahko kar problem, ker kako pa naj vem za vsak "alu okrasek" v notranjosti vem ali je dejansko zavarovan ali slučajno pri tej in tej opremi ni vključen in je bil slučajno pri neki seriji, ki jo je znamka dala na trg.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
4motion je kolikor vem 4kolesni pogon. Torej Passat Comotline. Dokupiš 4motion pogon kot dodatno opremo. doplačaš 2k (npr) in je to to.
Ampak nima veze. Lahko pa preverim pri tej zavarovalnici kako to gre... iz firbca...

Ne. 4motion je model s štirikolesnim pogonom, ne štirikolesni pogon kot dodatna oprema. Ne moreš pozabit obkljukat pri zavarovanju, lahko le izbereš popolnoma napačen model avta.
Izvoli tule cenik, pa boš videl: http://www.volkswagen.si/media...6_september.pdf
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Vprašanje ali je vedno za vse kriv agent?
Kaj pa če mu ni bilo rečeno, da gre za 4motion?

Razlika v novonabavni ceni je na grobo za cca 10.000 eur, kaj pa to pomeni, lahko ugotavljamo, če vemo, da za tak denar dobimo npr. Opel corso. Se pravi da je premija lahko posledično nizja za približno toliko, kot bi bilo premije za Corso.

Ob sklepanju so bili zadovoljni vsi: stranka, zastopnik in zavarovalnica.

Ob škodi pa ni bil zadovoljen več nihče od navedenih!

Lp
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Zadovoljna je bila zavarovalnica, ker ni bilo treba plačati par jurjev več.
smile-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Seveda je 4motion model avta in ne dodatna oprema, torej je agent očitno zavaroval povsem napačno vozilo. Očitno VIN ne igra nobene vloge ...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Seveda je 4motion model avta in ne dodatna oprema, torej je agent očitno zavaroval povsem napačno vozilo. Očitno VIN ne igra nobene vloge ...

Ne moreš verjet kako slabo stranke poznajo svoje avte in koliko agentov nima pojma o avtih... stranka se pa odloča na podlagi cene
zavarovanja ne pogleda police (ker seveda zaupa agentu) in pride do takih zapletov, lahko zaradi nepazljivosti, namernega nižanja
premija in pa tudi odločitve stranke, da je nižja premija...

Delaš info izračun za avto, stranka zelo malo ve o avtu, prostornino motorja pa letnik še spravi skupaj, ker nivo opreme in kaj je
še dodatne opreme, pa zelo težko dobiš... in potem zavarovanje naredi nekje, kjer si avta ne ogledajo pa smo tam...

Velikokrat pa dobiš predhodno polico in ko pogledaš avto, vidiš da je marsikaj za spremenit... od modela, do nivoja opreme in dodatne opreme, marsikaj se najde... stranke pa redko kdaj pregledajo polico, razen kakšna izjema...

VIN je pri večini znamk v e-taxu zelo v pomoč, razen pri VAG grupi, tam pa brez veze da iščeš po tem, ker boš imel več dela in
večjo možnost, da ne dobiš tistega avta ki bi po VIN moral biti... VAG je prav v piz... kar se tega tiče
evil.gif
 

Madd

Zelenc'
22. feb 2020
3
0
1
Pozdravljeni

No meni se je zgodil neroden slučaj. Imam pol leta star avto in seveda alu platišča. Zadel sem v robnik in poškodoval obe platišči. Sicer z avtom se lahko normalno peljem ampak vseeno me zanima kako naprej. Avto je kasko zavarovan in ima še jamstvo. Verjetno bom ob 3 premijske razrede zaradi kaska a ne...imate še kak drug nasvet ali je zavarovalnica edina možnost. Lp
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Greš do Špana v Brezovico in daš popraviti.
Plačaš iz svojega žepa.
Uveljavljaš kasko in plačaš franšizo.

Kaj se ti pa bolj izplača pa si izračunaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Madd

Zelenc'
22. feb 2020
3
0
1
Imam polno boniteto ker sem jo podedoval...bom videl kaj se da naredit sej vozim se lahko guma je cela...ampak platišče je pa res da kr poškodovano...
 

Madd

Zelenc'
22. feb 2020
3
0
1
Ja bom videl sej pravim avto je pod garancijo ker je star samo pol leta...pomoje je najboljše da pokličem v avtohiso in se pozanimam kako je glede popravila...samo skrbi me da mi bodo rekli da so zanič in jih menjali in da garancija za poškodbe ne velja
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Nekateri pa so za hece....
Kar garancijo bi upošteval.....
Jaz ne bi hodil na pooblaščenega, ker ti bodo še pol podvozja menjali, ker je kao poškodovano. Če ti bo pa slučajno kdaj kasneje začelo kaj ropotoat na podvozju, ti pa garancije ne bodo priznali, češ da je to.posledica vožnje po robnikih.
 

j4zz

Zelenc'
18. sep 2021
1
0
1
Obujam temo. Zapeljal ob robnik, kljub nizki hitrosti močno poškodovano eno originalno alu platišče (poleg olupljene gume). Imam polni kasko:
ZAVAROVANJE AVTOMOBILSKEGA KASKA - POLNI AK V2 (-5%) (fr. 1% = 295,04 EUR), POGOJI: SP AK 01/20; PP AK-OV 01/20 vključuje prometno nesrečo (fr. 1%), točo (fr. 0%), objestnost (fr. 0%), poškodovanje vozila (fr. 0%)

Sem mislil, da gre to pod "poškodovanje vozila", ampak glede na splošne pogoje to ni to. Torej prometna nesreča? To ti torej vpliva na bonus/malus? Očitno se ne splača ...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Obujam temo. Zapeljal ob robnik, kljub nizki hitrosti močno poškodovano eno originalno alu platišče (poleg olupljene gume). Imam polni kasko:
ZAVAROVANJE AVTOMOBILSKEGA KASKA - POLNI AK V2 (-5%) (fr. 1% = 295,04 EUR), POGOJI: SP AK 01/20; PP AK-OV 01/20 vključuje prometno nesrečo (fr. 1%), točo (fr. 0%), objestnost (fr. 0%), poškodovanje vozila (fr. 0%)

Sem mislil, da gre to pod "poškodovanje vozila", ampak glede na splošne pogoje to ni to. Torej prometna nesreča? To ti torej vpliva na bonus/malus? Očitno se ne splača ...
Tako je. Prometna nesreča, (fr. 1% = 295,04 EUR) in Bonus 3 PR. :)