Karta NTU in JVC datoteka iz NT karte?

Snaga1

Pripravnik
3. sep 2012
257
0
16
Že kar nekaj časa nisem na tekočem z dogajanjem okoli Garmin kart, kolega me je prosil, da mu poberem novo verzijo kart iz pašnikov in sem ugotovil, da njegov Garmin podpira NTU kartografijo, zato sem namestil to. Spomnil sem se tudi, da ima naprava tudi JunctionView, kar pomeni da moram posodobit tudi JCV datoteko.
Kolikor sem ugotovil, je imel zdaj gor eno hi-res datoteko (original z napravo), ki je bila velika 420MB, z novo kartografijo pa sem našel samo datoteko veliko 390MB nižje resolucije. Sem pa našel večjo datoteko z višjo resoulucijo s karto NT (non Unicode), lahko uporabim to ali ne bo šlo?
Kakšen je sploh način, da vidim če ta reč deluje, a pri nas so sploh kakšni odcepi pokriti s tem čudom?

Hvala!
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
NTU ima polovični prikaz slike zato je datoteka manjše velikosti.

Če imaš karto 2014.40 unicode potem mu daj gor to jcv datoteko: D3048140A.jcv

Jcv od NT ti NE bo deloval s karto NTU.

Prikaz odcepov deluje pri nas bp, naredi simulacijo po avtocesti do enega izvoza in ti bo prikazalo.
Če si recimo kje iz MB naredi simulacijo Fram - MB in ti bo prikazalo JCV
wink-1.gif

Če si iz LJ naredi simulacijo Domžale - Kočevje in ti bo prikazalo jcv sliko.
 

Snaga1

Pripravnik
3. sep 2012
257
0
16
Super, hvala, mu bom dal to za zdaj, če bo hotel nazaj čez cel ekran kot je imel prej, mu bom dal NT karte gor. Sem ugotovil šele kasneje, da je imel v osnovi NT in ne NTU, pa se mi ni dalo vsega še enkrat vlečt z neta, zato sem pristal na NTU. Sej po pravici povedano nimam pojma kakšna naj bi bila prednost NTU pred NT :)
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Razlika je v drugačnem kodiranju, če se ne motim in pa da NTU podpira šumnike.
Sem pa opazil na eni 205-ki da z Unicode mapo ni našel kar nekaj naslovov, ki jih je 3490 z unicode karto našla brez problema, ko sem pa na 205 naložil NT karto je pa našlo vse naslove, ki jih prej ni.

Torej, če boš opazil kake anomalije potem naloži na nuvija NT glede na to, da privzeto ta nuvi podpira NT kartografijo.
 

Snaga1

Pripravnik
3. sep 2012
257
0
16
OK, jutri imam eno pot in bom naredil test, preden mu vrnem napravo, če kaj ne bo OK pa bom dal gor NT karte. Hvala!
 

Podobne teme