Covid-19 Karantena po vrnitvi iz tujine

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
306
2
18
Ali je mozno izbrati naslov, kjer bos prezivljal karanteno oz. ali je obvezno biti na stalnem/zacasnem bivaliscu?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Včerajšnja... Govoril z bivšim sodelavcem, potrjeno okužen s covidom, je doma na bolniški. Žena je tudi doma, ker dela od doma, karantene nista dobila.
Martinovanje je krivo.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Ko sem v karanteni, lahko zapustim državo?

Scenarij: pridem zvečer iz Avstrije, na meji mi stisnejo v roke odločbo, prespim na naslovu v Ljubljani, naslednje jutro se vrnem v Avstrijo in me par mesecev ni. Geht das?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Ko sem v karanteni, lahko zapustim državo?

Scenarij: pridem zvečer iz Avstrije, na meji mi stisnejo v roke odločbo, prespim na naslovu v Ljubljani, naslednje jutro se vrnem v Avstrijo in me par mesecev ni. Geht das?
To sem tudi jaz vprasal hrvaskega obmejnega policista ob vrnitvi v Slovenijo in sicer, ali grem lahko dol, me dajo v 10 dnevno karanteno, ker sem itak samo na vikendu, tako da ne bi bilo problema.

Potem sem ga vprasal, kaj pa, ce se po 5 dneh te karantene odpeljem nazaj v Slovenijo?

Je rekel, da to ni dovoljeno, ker cim odides iz hise/stanovanja, krsis karanteno, pa tudi ce gres nazaj v svojo drzavo. Krsenje karantene pri njih, mi je povedal, pa stane 1000 eur.