kapučino

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Je.
Kupiš capuccinno Grandos. Samo preliješ z vročo vodo in zmešaš.
Men je dober Classico.
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Hahahahahahaha izjava meseca!!
hysterical-1.gif

Toustr za spenit mleko
grin1.gif

5*

Kupi si penilec za mleko, ena taka mejhna zadevica je... Al pa kupi tiste kapučine v vrečki kjer piše EXTRA FOAM, pa na peno dej mal naribane čokoladice al pa un piškotek, al pa prelij s čokoladnim grehom.
Če se ti ne da kupovat penilca, pa zavri mleko (mejhno količino) in potem takoj vlij tisto peno na kapučino. Aja, pa doma narejen kapučino nared v celoti z mlekom in ne z vodo.

Lahko narediš Milka kapučino; zmešaš z mlekom, stepeš smetano, čez smetano preliješ čokoladni greh, dodaš en rafaello in posuješ s kokosovo moko, pa maš neki kar ne dobiš v lokalu, pa še zelo dobro je (za brbončice in oči
grin1.gif
).
 

WolfSLO

Pripravnik
20. avg 2007
183
0
16
Citat:
Uporabnik Tjasa pravi:

Kupi si penilec za mleko, ena taka mejhna zadevica je...

Ne spusti tega hudiča v bajto!

K se pr nas spravijo delat kapučino v kuhinji ropota kot da je potres
bonk.gif
 

Struna

Indijanc
7. jan 2008
290
0
16
42
www.aperion.org
Obstaja tudi ena varianta, ki jo je povedal Jamie Oliver... Vzameš flaško od Fruca (sicer fruca ni omenjal
hysterical-1.gif
), daš noter cca do polovice toplega mleka in stresaš ko nor,da se naredi pena. polnomastnomleko.press
Preverjeno se naredi lepa pena. Zdaj mam pa lušte za dobrim kapučinom... Njams
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kaki penilec pa imate to doma, industrijskega?
grin1.gif


Mi imamo doma enega baterijskega (zgleda ko kaka električna zobna ščetka, samo da je ena spirala na koncu) in enega ročnega (zaprta posodica z metlico noter, nekaj takega kot so včasih uporabljali za delanje masla).
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Evo slika (naš je edino cel srebrn):

istockphoto_2358454_foam_maker.jpg


Tisto bunko na vrhu samo premikaš hitro gor in dol, tak da metlica not peni mleko. Mora pa obvezno bit polnomastno mleko.
 

smetka

Pripravnik
24. jul 2007
332
2
18
Jaz imam tako zadevo doma. Na začetku sem uporabljala vroče mleko in se penica ni lepo naredila. Potem se pa izvedela, da je potrebno uporabiti mrzlo mleko, sedaj je penica lepa in trda, kot mora biti.

Uporabljam pa večinoma mleko 1,6 pa ni panike, da ne bi naredilia penice, sam peveč mleka ne sme biti.
 

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
Citat:
Uporabnik Tjasa pravi:


Lahko narediš Milka kapučino; zmešaš z mlekom, stepeš smetano, čez smetano preliješ čokoladni greh, dodaš en rafaello in posuješ s kokosovo moko, pa maš neki kar ne dobiš v lokalu, pa še zelo dobro je (za brbončice in oči
grin1.gif
).

tjasaaaaaaa
jezen.gif


drugače pa pri nas oča uporbljajo za izdelavo pene že prej omenjeno neko mini metlco k zgleda podobno kot električna ščetka za zobe. pena zgleda uredu, kej več pa žal o njej ne morm povedat
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
ksz...

mi mamo tudi to zadevico za kapučino, samo srebrne barve. Meni se vroče mleko 1,6 prav lepo speni, počakam minutko, ko neham tisto "nabijat" pa je prav lepa trda penca. Bom ob priliki naredila in slikala
wink-1.gif


Nekdo je omenil zadevico podobno zobni krtački
hysterical-1.gif
 

mish

Pripravnik
18. avg 2007
181
0
16
Obišči stran
Vsak malo boljši avtomat za kofe (pa ne filter kava varianta) ima penilec mleka vgrajen. Zadeva piha paro če se ne motim skozi eno cevko katero potopiš v mleko in ecola - pena za kapučino. Taprava.
Tiste instant pizdarje pa ne pridejo blizu pravemu kapučinu. So le malo boljši instant napitki.