Kamp Grado/Jesolo/Cavallino

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Želja je iti v Grado te dni, ampak ne najdem enega kampa, ki bi me perpričal. Sem pa našel dva lepa, en je v Cavllinu, drugi pa v Jesolu. Kakšna izkušnja?

https://www.deifiori.it/en

http://www.jesolointernational.it

Bomo pa bolj v kampu, nam pa odgovarja malo v mesto na kakšen deci in smo zato gledali Grado. Prepriča pa me bolj Cavallino po slikah. Govorim o kampu, ne o mestu
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.148
291
83
Bil ze v Jesolu. Sicer ne v kampu. Top urejeme plaze . Veliko nemsko govorecih gostov v kraju. Bi rekel tam 60 % gostov. vsaj. Precej neznan kraj za Slovence. Ne vem zakaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peror

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.148
291
83
Po nacelu sezone. V sezoni laufa na polno . Izven sezone je bolj vikend varinta. Tako tudi hoteli oz namestitve laufajo. Precej razpotegnjena zadeva od mesta. Za bicikl ideala. Za prvic tam do 5 dni za probo nimate kaj falit. Ce se vam dopade itak podaljsate.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.318
943
113
Titograd
Večja gužva je v samem mestu, tuje jezike znajo zelo osnovno, ni ribe na gradelo, ni čehov in poljakov :) , restavracije so... hmmm, "umetne", brez kančka domačnosti oz. pristnosti, morje je zeloooo plitvo, mivka kilometre daleč, hoteli ob obali tudi.... pa polno črnih je po mestu in plaži ki ti prodajajo torbice in ure. Na hrvaškem vse skupaj poteka počasneje :)

Ampak je fajn. za italijansko mesto presenetljivo čisto.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.148
291
83
Viper, se strinjam z napisanim. Afro populacija je Rdeci kriz doma ki je v kraju. Niso pa vsiljivi. Ocitno imajo na lokalnem nivoju postimane zadeve. Vse za goste da pustijo €. Je pa res da za spodoben denar dobis pivo in tudi domace salamine in odlicno vino iz vseh koncev skornja za spodoben denar. Moje izkusnje.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
A v Cavallinu pa ni bil nihče? Ker tisti kamp me res prepriča pa ne vem a je kaj za počet. Saj bomo bolj v kampu, ampak kakšen obisk restavracije itd pa ne bo ušel. Verjetno je to povsod.

Ravno zaradi mivke in plitke vode gremo :)
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.148
291
83
Sele sedaj bil malo bolj pozoren za Cavallinu. Kot zgleda bolj namenjen druzinam z majhnimi otroci. Sicer sta pa obe zadevi bolj kot ne povezani v enotno obmocja. Kot sem napisal bicikl zakon za ta konc.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.834
2.088
113
Večja gužva je v samem mestu, tuje jezike znajo zelo osnovno, ni ribe na gradelo, ni čehov in poljakov :) , restavracije so... hmmm, "umetne", brez kančka domačnosti oz. pristnosti, morje je zeloooo plitvo, mivka kilometre daleč, hoteli ob obali tudi.... pa polno črnih je po mestu in plaži ki ti prodajajo torbice in ure. Na hrvaškem vse skupaj poteka počasneje :)

Ampak je fajn. za italijansko mesto presenetljivo čisto.

No dopustovanje Hrvaška proti ostalim zahodno-severno evropskim destinacijam je popolnoma diametralno nasprotno. Ne vem kaj razumeš pod domačnost? Tudi v ITA dobiš kup dobrih domačnih gostiln in boš zelo dobro postrežen in iz mojih izkušenj sodeč, boljše. Jesolo pa sicer iz zornega kota kampiranja ne poznam, saj mi je manj kot urico stran od doma. Kot turistični kraj pa ga ne moreš ravno primerjat z ničemer na HR, vsaj jaz na HR ne vidim takega masovnega turizma (ali pač, naj pove kdo drugi), kot tukaj.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Ni ravno priporočilo, je pa info: Camping Miramare v Punti Sabbioni ti odsvetujem, dober je le kot izhodišče za zelo zgodnji jutranji odhod v Benetke z vaporettom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peror